Skocz do zawartości

Kicker - doswiadczenia


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzac  wlasnie przy nazwie dzialu :wink:  i czytając rozne informacje o firmie kicker,chciałbym poznac wasz puknt widzenia(nie wazne kto jak siedziJ) odsłuchu jak i instalacji. Sam osobiście troche przewalilem sprzętu tej marki i mnie uraczyla swoja nazwijmy to wydajnością skuteczna. W niewielkim skrocie chciałbym poznac opinie na temat wartości sprzętu, montowanej w waszych autach  czy to SQ czy DB czy po prostu zwykla instalka dla samego siebie. Ostatnimi czasy kilku ludzi powiedzialo mi ze gdyby mnie nie spotkali wogole by nie patrzyli na ta marke bo po 1)nie znaja jej a po 2)bo to chyba nie do jakości granie(mowa o subach).Ale po odsłuchach w instalacjach SQ (jak zwal tak zwal bo każdy ma inne podejście i kase do SQ) każdy pozniej mowil ze jednak kicker ma cos w sobie takiego ze nie da się przejść obojetnie obok  znając już „smak” grania tego suba. Kilku użytkowników już nabylo suby kickera i sa zadowoleni z zakupow.Dodam tylko ze kicker zasila u mnie system przedni Dego PO Ale zmierzając do sedna chciałbym poznac mniej wiecej wasze opinie mianowicie:

1)auto

2)w jakiej roli występował kicker i jaki model

3)SQ ,DB czy samego siebie

4)wrazenia po odsluchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie kickery.

 

Miałem kiedyś dwie sztuki Comp 10 (okrągły), i po jednej S10L7 i S12L7 (kwadraty). Teraz mam S12C2 (okrągły).

 

Comp 10 - miękko sobie plumka, przyjemny dla ucha; 

S10L7 - mój ulubiony - mały, dynamiczny wariat;

S12L7 - większa basowiarka, ale to już typowy zadymiarz

S12C2 - jeszcze nie słuchałem :)

 

Wzmaków nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś kicker solobaric l7. jak to określił mkgustav - zadymiarz. Fajny głośnik tylko niestety awaryjny. Zawieszenie szlak trafił, wymiana była za droga i poszedł w świat za bezcen. Później widziałem go na allegro już po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie znasz ;) także nic odkrywczego się nie dowiesz...

 

-Auto- (Fiesta Mk IV)

-Piec (Kicker BX 500.4) - zasila calą instalację (przód + suba) i jak sam słyszałeś radzi sobie dobrze :]

 

Odpowiada mi muzycznie gdyż słucham HH, trochę -house, -electro i pokrewne. Także sprawdza się bardzo dobrze ;)

Może i ma tą "suchość" w sobie ale jest ona mniejsza niż w np: RE. Jest to tylko moje zdanie i niekoniecznie ktoś może się z tym zgodzić ;)

 

CDN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się muszę klepnąć koniecznie.

 

1) VW Golf IV

2) Kicker Solo Baric S12a (stary okrąglak z ręcznie szytym zawieszeniem) // pod piecem RF 800a2 jako uzupełnienie AS HX165 Phase

    Kicker Free Air F10a kupiony jakiś czas temu za okazyjną cenę, muszę wrzucić w skrzynkę 21,5 L od HX2, zobaczymy co będzie, to wtedy coś skrobnę.

3) SQ

4) Zamieniłem (S12a) z najnowszego Rockforda P2. Głośnik był nówka także wygrzewany u mnie początkowo w domku. Później dogrzewany w aucie jeździł ze mną od połowy wakacji jakoś do początku grudnia. Z początku w gołej skrzynce. Później wygłuszonej gąbką i watoliną. Mogło być oczywiście tylko lepiej po wygłuszeniu skrzyneczki. Bas zrobił się jakby bardziej zwarty i głęboki. Potrafił narobić pozytywnego zamieszania przy większych poziomach głośności i delikatnym podbiciu basów na wzmaku. Taki pozytywny wariat z klasą. Z tygodnia na tydzień coraz bardziej podobało mi się jego granie. Delikatne zawieszenie piankowe więc i łatwiej go można bujnąć. Typowe hamerykańskie granie z dawnych lat ze stosunkowo dobrym zejściem i sporą porcją mięcha. Tylko żeby był ciutkę szybszy :) No ale to w końcu nie naleśnik. (Chociaż dzięki uprzejmości kolegi miałem okazję skonfrontować jego granie w swojej furze z Aliante 12Si. Niestety tylko około 20 min :looka:. Aczkolwiek niedługo może być okazja na dłużej :hyhy:. To już jako ciekawostka jednak, bo to dwa różne typy głośników). Zrobiło się troszkę cieplej więc z sentymentu chyba go wrzucę ponownie na weekend do bagaja i porównam z mniejszym i dużo słabszym braciszkiem. Byłem zdecydowanie bardziej zadowolony z jego grania niż wspomnianego RF. Na tyle, że zapewne jakiś Kicker jeszcze się u mnie przewinie. Ten ma u mnie etykietkę "nie na sprzedaż" :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś skrobnę, jak to pisze Tomek założyciel tematu gdyby nie on nie odsłuchał bym Kickera. Firma mniej znana na nasyzm rynku, chociaż jak Kickera ktoś posłucha

to się zdziwi, miałem okazję posłuchać i trochę powozić w bagaju Kickera i10, mała zawiecha fajnie obszyta, raptem 125RMS, taki nie pozorny głośnik a potrafi zagrać,

W miarę precyzyjny bass, szybki, potrafi też nieżle zejść. Zagra dobrze lecz w wiekszej skrzyni 26L netto, w 17,5L testowałem i lipa za mala skrzynka.

MIałem też okazje posłuchac CVR 12" :) banan na twarzy, fajne szybkie kopnięcie mimo 12. I tak więc z moich doznań Kicker mnie zaskoczył pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kusi 8 calowe L7 , miał ktoś taki może ?

Miałem taki model, W skrzyni br robi niezłe zamieszanie, miękki zwarty bas, szybki nie gubi się z szybsza muzyka,zdecydowanie jeden z lepszych głośniczków w tym rozmiarze i tych pieniążkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, Kicker jak inne firmy ma modele lepsze i gorsze ( jak 99% budżetówki i hi-fi) także nic specjalnego ;) A czy mało znane? Ja tam znam, miałem zestaw bodajże KS650, woofer kopliwy, dość basowy i "sprężysty" jakkolwiek inaczej to ująć :) Średnicy zestawowi nie brakowało, tweeter nadrabiał dużo, ale za to był jazgotliwy jak widelec na talerzu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę go porównać do Re 8s4 przy czym Kicker podoba mi się bardziej ze względu na głębszy mocniejszy bas i niżej schodził niż Re, mocy mu nie brakuje bo wg mnie lepiej tez grał niż Hifonics zeus 400rms, jest dużo szybszy i bardziej punktowy ale to moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

więc i ja bo posiadam,

woofer i tweeter Kicker zestaw RS65.2

sub Kicker Comp 10,

wzmacniacz do suba Kicker  zx 200.2

 

 

woofer mocny, twardy kopie porządnie, po wymianie wzmacniacza do niego z alpiny MRV-F300 (4x50W) na DLS CA 21 (2x100) otrzymał odpowiedni napęd i pokazuje swoją klasę, nabrał życia i chęci do pędu. niestety DLS się zwalił i muszę go naprawić a na razie wróciła Alpinka

co do twwetera, alpina pędziła go jako tako ale bez szału, po wymianie pieca na Sencora no nabrało życia szczegółów barwy, podoba się bardzo

 

sub grał w małej zamkniętej skrzyni i dawał radę, był szybki twardy a po wymianie skrzyni na małą trumnę pokazał co umie, grał mocniej wybrzmiewał dłużej i nie potrzebuje mega monoblocka

 

wzmacniacz zx 200.2 napędzał suba kicker comp10 a teraz gra pod nim helix DB12 w bandpass i hula aż miło więc nie widzę w tym momencie sensu zmiany na inny wiekszy.

 

 

oczywiście należy w temacie opisać to co słyszałem u Tomka, solo baric S8L7 no mały mega wariat, telepie całym autem w maleńkiej skrzyni, jak trzeba jest punktualny dokładny a jak trzeba to łupie że hej,

jest nie spotykany zbyt często  i dlatego naprawa kosztuje no i ta kwadratowa budowa :)

więc jak chcecie kupić to najlepiej osobiście sprawdzić posłuchać, chyba że od zaufanego formułowicza

 

zdjęcia moich kickerów w temacie wasze instalacje ford galaxy by saltech :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem starego comp'a12 i grał bardzo miękko, ale się nie gubił za bardzo. Za to wzmacniacze z serii ZX to bardzo dobre piece. Miałem ZX200.2 i w mostku radził sobie świetnie, nawet w 2ohm. Pędził różne suby u mnie i zawsze byłem zaskoczony jak on pracuje. W 2 ohm zwyczajnie wbijał protekta po dłuższym pałowaniu, po czym chłodził się i wyłączał protekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...