Skocz do zawartości

Toyota Yaris II/ Ford Focus III / Auris/Starlet


Raadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Masz jakieś porównanie mat gladena do np STP, Silenta lub GMS pod względem tłumienia?

 

Nie chcę wchodzić w kompetencję Radka, ale myślę że nie mająć fischek z testów to tylko co do klejenia/łatwości aplikacji/preferencji można się wypowiedzieć, reszta jest nie do porównania.

No chyba że ktokolwiek miał okazję okleić dokładnie dwa takie same auta , ale innymi matami, zrobić testy i pomiary przed i po tłumieniu.

 

Na takie porównanie co jest lepsze, chyba najbardziej będzie miał wpływ - portfel, zależy która mata jak go uszczupli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu STP zrobiło się słabe.  Dynamat  pocieniał, mimo tego nadal trzyma jakość czego nie da się powiedzieć o ruskach.

Dynamat SuperLite- jest cieniutki a bardzo dobrze tłumi. Waga i grubość nie ma nic do tego.

 

 


myślę że nie mająć fischek z testów

Testy testami (mogą być naciągane) a praktyka swoje.

 

Nie bez powodu mieszam materiały. Nie sztuką jest nalepić bez opamiętania czegokolwiek zwiększając znacząco wagę auta.

Inny materiał dałem na dach, inny będzie na drzwiach a jeszcze inny na podłodze. Tapicerki dostaną jeszcze co innego.

 

Ps. nie chce wdawać się w kolejne dyskusje o matach. Nie problem zamówić kilka różnych i samemu porównać. Miałem/robiłem chyba wszystkim co jest dostępne na naszym rynku. Wybrałem to co uznałem za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to gladen Aero-Butyl (tak wygląda) to ja miałem z nim do czynienia. Nie wypowiem się na temat parametrów tłumiących, ale jeśli chodzi o samą pracę tymi matami to pasują mi bardziej niż STP Silver. Miały (wg mnie) lepszy klej i mocniejsze aluminium. Na powierzchniach "niepłaskich" trzeba się trochę bardziej napracować, ale dla mnie te maty są po prostu lepsze. Jeśli będę coś modził w następnym aucie to na pewno będę robił Gladenem. 

Nie miałem jeszcze okazji kleić Aero Multi (3 warstwowa). Chętnie się dowiem jak sprawdza się właśnie do oklejania tapicerek (lub blachy pod strony tapicerki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guangzhou Xinghang Insulating Material Co., Ltd.  - producent większości mat na świecie, pozostaje kwestia jaki brand będzie nadrukowany.

Mamy do wyboru powłokę złotą, perforowaną lub gladką, niebieską, czarną, grubości 1.2, 2, 3mm,  podobnie pianki, komórkowo zamknięte, otwarte, wytłaczane - do koloru i wyboru, wystarczy zamówić 1000 jednostek i może się zwać jak się chce :) Trzeba Kamila namówić - byłoby SCA-sound deadning mats, ciekawe jakie by recenzje zebrał.

 

To tak na margiesie jaka "firma" jest najlepsza i do czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, oczywiście masz rację, jak i w tym że każdy brander ma jakiś tam dobry produkt który lepiej zastosować, jeden ma lepszą taką matę drugi inną.

Chodziło mi o podniecanie się jakie to te maty są dobre a innej firmy nie (nie mówię o Tobie), jak to w większosci jedna może dwie firmy produkują, a że mają w ofercie 56 stron mat i na każdej stronie 20 pozycji, to można sobie wybierać, jedni wybiorą ten materiał, inni inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka to Holywood. Te paski wyciągnął aparat, normalnie tego nie widać :huh:

 

 


Nie boisz się o ten filc że będzie pił wodę

Fabryka to zastosowała, poza tym skąd tam woda?

Nie ma powodów aby obawiać się o wilgoć w tym miejscu. 3 różnego rodzaju materiały powinny dać ciekawy efekt.

 

 


Kabelki tak bez peszli

Akurat ten nie ma możliwości się przetrzeć. Poprowadzony jest "bezkolizyjnie", poza tym za ładny aby go plecionką zasłaniać :P

 

 


Ciekawe czy to jeden na stronę?

Jeden idzie na tw i mid, każdy głośnik dostanie po 4 kabelki min. 1mm2 kolejno na plusa i minus'a :wink2: Woofery dostana swoje, bardziej odpowiednie druty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie korzystając z rozebranego wnętrza na tryskałem w progi zabezpieczenie antykorozyjne:

http://www.valvolinepolska.pl/pr,120,tectyl_ml.html

Polecam, bardzo dobry środek. Sonda b. ułatwia aplikacje w trudno dostępne miejsca.

 

Dzisiaj czasu wystarczyło jedynie na zrobienie bagażnika:

post-2197-0-90889300-1416259844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie korzystając z rozebranego wnętrza na tryskałem w progi zabezpieczenie antykorozyjne:

 

http://www.valvoline...,tectyl_ml.html

 

Polecam, bardzo dobry środek. Sonda b. ułatwia aplikacje w trudno dostępne miejsca.

 

Dobrze, że wytryskałeś bo wiadomo jak Fordy gniją :kijemgo: Ino patrzeć xD :)

 

A tak BTW - bardzo dobry środek - wśród konsumentów to jest bestseller :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, znam dostępny na naszym rynku towar.

 

 


najlepszy butyl obecnie to HW Essy,szary, moim zdaniem znacznie lepszy od nowego cienkiego Dynamitu Extreme..

Pisałem już, według mnie grubość nie ma znaczenia. Nawet cienka niebieska mata od Dynamat'a b. dobrze tłumi.

Z matą Holywood'a trudno się nie zgodzić. To równie dobry towar co Extreme pomimo sporych różnic.

Ja ich zalety postaram się wykorzystać na drzwiach.

 

Holywood'a dałem na ścianę grodziową oraz podłogę. Na bagażnik i tylne wnęki poszedł STP anticor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianę grodziową jechałeś aż do samej góry pod szybę czy tylko ile się dało pod deskę wjechać? Chyba że demontowałeś deskę? Ja mam pojechane podobnie jak u ciebie auto ale grodzi włąśnie nie mam zrobionej i zastanawiam się czy jest sens deskę rwać... inaczej nie dam rady podejść wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf

 

Okleiłem już to, co można było zrobić łatwo i na raty. Efekt jest taki, że odgłosów  z zewnątrz praktycznie nie słychać, został tylko silnik (wydech).

Wytłumienie podłogi bez rozbierania deski dało u Ciebie jakiś wyreźnie słyszalny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...