Skocz do zawartości

Hajendowe piece


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o te klocki grają tak, że aby kupić domówkę musiałbym wydać w cholere więcej kasy na klocki zasilane z 220 V...

 

CASKP pytanko, a za źródło co u Ciebie robi? jakiś tuner i cd/dvd z HomeAudio, czy tu też idziesz w "ekscentryczność" i jedziesz na pełnym pakiecie CA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Trzeba by ustalić kryteria - co to znaczy high-endowy wzmacniacz w caraudio - cena? producent ? elementy? czy tylko i wyłącznie brzmienie?

 

tu z kolei trzeba by ustalić jakich głośników słuchamy do oceny czy coś jest lub nie jest high-endowe

 

ale to temat dla .. no właśnie, nikt nie robi takich testów....:-(

 

Czy wzmacniacz o parametrach poniżej to high-end, czy może tylko hi-fi ?

 

( celowo nie podaję marki ani ceny żeby niczego nie sugerować )

 

Class AB 2ch power amplifier

2x100W 4 ohm

2x185W 2 ohm

2x290W 1 ohm

1x360W 4 ohm (bridge mode)

1x580W 2 ohm (pridge mode)

Distortion : < 0.15% (1KHz)

S/N ratio, A-weighted : > 95dB

Input impedance : 47 Kohm

Input sensitivity : 0.1-8V

Filters : Bandbass 40Hz-4KHz

Japan made Nichicon lower impedance filter capacitors

Low loss USA made REL-MKP coupled capacitors for audio frequency

Burr-Brown OPA2604 operation amplifier

Unique highly sophisticated big circuit with non-big loop negative feedback

Fuses : 2x40A

Dimensions : 360 x 227 x 59mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CASKP pytanko, a za źródło co u Ciebie robi? jakiś tuner i cd/dvd z HomeAudio, czy tu też idziesz w "ekscentryczność" i jedziesz na pełnym pakiecie CA ?

 

Jako jednostka główna - Sony XES-Z50 plus podpięty po świetle Apple Air Port Express w roli odbiornika Air Play. Gram z płyt cd, iPod Touch 64 Gb oraz czasami iPad . Kawałki zgrane w .wav .

 

Kolumny to Elac x-jet BS 602 + standy własnej konstrukcji (całe z litej stali : dolna płyta 40 mm , dwie rury stalowe grubościenne , górna płyta 25mm) waga 1 szt ok 95 kg . Okablowanie różne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwator nie wiem dlaczego nie napisales, ze chodzi Ci o SPL Dynamics Dream 2 skoro kazdy moze sobie to w 10 senund sprawdzic? Co do Twojego pytania to parametry to tylko suche dane, papier przyjmie wszystko, wypowiadziec powinna sie osoba sluchajaca tego pieca i majaca porownanie z uznanymi konstrukcjami z gornej polki.

Ja nie lubie okreslenia high end, zawsze wywoluje to zbedne dyskusje. Mi wystarczy okreslenie "wysokiej klasy". Sam oceniam klase sprzetu wg brzmienia i jest to dla mnie jedyny parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by ustalić kryteria - co to znaczy high-endowy wzmacniacz w caraudio - cena? producent ? elementy? czy tylko i wyłącznie brzmienie?

 

Tylko po co? Hajendu się nie da zdefiniować i nie ważne czy to caraudio czy home audio.

 

A ten wzmak, co podałeś to znalazłem, jest to Dream 2 firmy SPL Dynamics : http://www.dreamcust...=33&language=en

I jak podają jest to High End :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się SPL Dynamics :-) Szybko to namierzyłeś, jestem pełen podziwu, bo model jest nowy i pewnie poza Finami nikt tego nie słuchał.

Swoją drogą jestem ciekawy, jak to wypada właśnie w porównaniu z uznanymi modelami, natomiast ja z pewnościa nie jestem osobą kompetentną w temacie odsłuchów.

 

Mnie w sumie też obojętne, czy to górny czy dolny end, tylko zwykle jest tak, że bardzo, bardzo średni end reklamuje się jako górny :-)

Choćby ten Dream 2

W Finlandii cena detaliczna 755 Euro, czyli powiedzmy jakieś 3200 złotych....

Więc czy to naprawdę jest high-end czy tylko w nazwie ?

Czy da się za 3200 kupić nowy wzmacniacz high-endowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę do pieca z mojego setupu aktualnego :)

Okazuje się mój Helix P400 to Hajent, seria Precision wg producenta to High-End http://www.audiotec-fischer.de/precision.html?&L=1

a seria Competiton to tylko High Fidelity Car Audio http://www.audiotec-fischer.de/competition.html?&L=1 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to ja jeździłem na składaku Wigry, w wersji "Limited" z łamaną ramą skręcaną motylkiem i z nosa mi smarki powiewały.. :rotfl:

e to ja na pelikanie z tylnym kołem wyłożonym tekturą - że niby żużlowiec ;)

 

Świat się uporał z tym zagadnieniem dobre 20- lat temu :wink:

ach ten czas ... tak szybko płynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ten czas ... tak szybko płynie :)

 

Fakt...zapyla jak szalony.. Dlatego spieszę się pokończyć auta, zanim Naka nie sprzeda skarbów z piwniczki i nie zabierze się bujać na hamaku paląc kubańskie cygara i popijając Mohito... Na jakiejś zapomnianej przez Boga wysepce słuchając klasyków z winylu w tle... :wink:

 

ps. Muszę podkręcić tempo ogarnięcia aut bo inaczej to może zagrają ale... na 18ce córy.... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę o piecach i trochę i "Hi".

Czy ktoś ze starszej gwardii słuchał kiedyś tego Tourana na Sony XES?

 

2004 Volkswagen Touran "Sony XES" - MG, owned by sascha157

 

i więcej fotek z roboty... ciekawy projekt

 

http://www.klangfuzzi.com/rep_user_sascha_vwtouran.php

 

http://www.klangfuzzi.com/rep_user_sascha_vwtouran2.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...