Skocz do zawartości

1st CA w PUNTO - oceny/porady


patrykel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

są dwie opcje :

 

sklep + dostawa kurierem 30 zł UPSem

 

lub

 

allegro +33 zł transport UPSem

 

Ktoś miał stycznośc z tymi źródłami ? Zastanawiam się skąd kupić :P

 

PS. Radio już mam - leży i czeka w kartoniku :D

 

PS.2. Z racji tego, że się na tym sprzęcie nie znam, nie chcę kombinować...wole kupić to co sprawdzone. Jak już się osłucham i będę miał porównanie, to będę kombinował :D:D

 

Patrząc po komentarzach tego z alledrogo sprzedał już coś z RAINBOW więc chyba sprawdzone źródło. Co do sklepu to nigdy tam nie kupowałem ale sklep jakoś dziwne, że sprzedaje i lodówki i głośniki. Chyba żaden spec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już są zamówione - Rainbow oczywiście.

 

Rozmawiałem z właścicielem sklepu i mówił, że wzmacniacz BullAudio oraz Carpower stawia na równi, ale powiedział, żebym się zastanowił nad nieco mocniejszym wzmakiem do napędzenia PowerBasa 10'

 

OPCJA BULLAUDIO

 

OPCJA CARPOWER

 

 

Co Wy na to - jest sens pakować pieniądze w mocniejsze opcje ? Jeśli tak, to w który (różnica cenowa 100zł).Czy może za cenę 700 zł mogę dostać inny - lepszy wzmak ? Fajnie by było, żeby również znajdował się w ofercie tego sklepu - wtedy przesyłka będzie gratis.

 

Chyba, że nie ma sensu pakować mocniejszego wzmaka, to mówcie :cool:

 

Mam czas do wieczora, żeby się określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie Ci wystarczy CAR-POWER-4/400 co do BULLAUDIO to nie słuchałem ale jakoś nie wieżę w te parametry co podają przy tym wzmacniaczu ponieważ moc w mostku powinna się równać 2 x mocy na kanał przy 2Ω a im jakoś trochę więcej coś wyszło :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał inne fora ,to mógłbyś zaoszczędzić kilkadziesiąt zł na tych Rainbowach ,bo kupując zestaw AIV ( http://www.allegro.pl/item489359863_rainbo...mocja_fvat.html ) masz to samo co SLX Delux ,a te 110zł dołożyłbyś do innych klocków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

 

 

Jak to zwykle bywa przy zakupie takiego sprzętu, pojawiły się zmiany.... mianowicie :

 

Radio zostało to samo - Clarion 388 - juz mam

Głośniki na przód : Rainbow SLX 256 DELUXE - juz mam

Wzmacniacz : US Amps 1600.4 - będę miał w tym tygodniu

Sub : cały czas otwarta kwestia - PB M10 i MDS10 ( o ile znajdę nówkę tego drugiego) to najpoważniejśli konkurenci. Chyba, że polecacie coś innego. Zakup w styczniu do 500 zł za głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie oklepane ... może coś nowego ,tak dla testów ... nie wierzę ,żebyś był niezadowolony > uDimension rmv210 http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...93&pid=1154 .

 

PS: nie miałem, nie słyszałem ale rozmawiając ze znajomym ,który ma 8" brata,czyli rmv208 w duuużym aucie i na brak basu ,ba i to dobrej jakości nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDS nie każdemu się spodoba bo głośnik gra dość specyficznie. Mianowicie ma bardzo lekką membranę a co za tym idzie jest szybki głośnikiem lecz bez tak zwanego mięsa.

Mi osobiście MDS podoba się bardzo pod względem brzmienia.

Osobiście podjechałbym do jakiegoś dobrego sklepu wpakował subwoofer do bagażnika jeden i drugi i wybrał ten lepszy. Po co ryzykować że coś Ci się nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał do mnie wzmacniacz :wstyd:

 

Rainbowy grały dotychczas bez wzmacniacza.....TERAZ DOPIERO ODŻYŁY - coś pięknego. Naprawde podoba mi się jak grają....jednak jest problem...

 

Punto oryginalnie nie maja głośników w drzwiach, dlatego też zamontowano plastikowe "boczki" pod głośnik, które stanowią również swojego rodzaju boczną kieszeń (np. do trzymania map). Niestety jest problem, ponieważ pod wzmacniaczem rainbowy wpadają w stosunkowo duży rezonans, co powoduje, ze z drzwi wydobywają się niezbyt przyjemne dzwięki. Nie ukrywam, że mnie to denerwuje. Drzwi są wytłumione, natomiast cała reszta ( czyli przyeczepiana na zaczepy i śruby tapiecerka oraz te plastikowe boczki) rezonują i psują cały efekt.

 

Jak rozwiązać tą sprawę ? Głośnik nie jest przymocnowany do MDFu, tylko do tego plastiku, ponieważ nie ma innej możliwości.

 

Jutro postaram się wrzucić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie będzie mój kolejny krok.... ale już mam zamysł aby wykonać cały panel z MDFU, który będzie przytwierdzony bezpośrednio do drzwi,a nie do tapicerki. Całość byłaby obita jakimś materiałem bądź czymś skóropodobnym. Oczywiście tapicerka na drzwiach musiałaby być wykończona w ten sam sposób.

 

Ale oczywiście chciałbym iść po trochę mniejszej linii oporu, ponieważ nie planuje mieć tego samochodu zbytnio długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy głośnik ma za sobą miejsce do oddychania, czy za nim jest mata od wygłuszenia? A tak apropo pianki to często dają piankę, która stosuje się pod panele podłogowe, czasami w miejscu łączenia tapicerki z blachą uszczelkę okienna, u siebie na tapicerce mam mate soudala, często gęsto daje się również pastę głuszącą - dynamat, sinuslive itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...