Skocz do zawartości

Focus mk1 po mojemu


kiceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Faktycznie lepiej to poprawić żeby później nie było kichy, roboty za wiele nie ma.

Jak dokończę samochód to wpadnę na jakiś warszawski spot...

A co do bostona, podoba mi się jego granie, jest szybki ale gra twardo, co dla jednych będzie zaletą a dla innych wada. Chętnie wrzucił bym jakiś głośnik 2x2 ohm, muszę przetestować mmatsa bez dls zm1 i zobaczyć jak to będzie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dużo dobrego o głośnikach firmy boston

Chętnie bym tego posłuchał

Za oceanem nie zbiera negatywnych opinii, za zachodnią granicą też , a ja na chwilę obecną nie myślę o wymianie. Mój to 10.4lf, kiceq ma 10.5lf, podobno dwie najbardziej udane serie subów i podobno zbliżone brzmieniowo. Też chętnie bym posłuchał 10.5lf.

A co do bostona, podoba mi się jego granie, jest szybki ale gra twardo, co dla jednych będzie zaletą a dla innych wada.

Na podstawie fotki oceniam Twoją skrzynkę na jakieś 20l, może trochę mniej a taka kubatura jest w dolnej granicy widełek przewidzianych przez producenta więc to twardawe granie akurat by się zgadzało. Przy większej skrzynce będze bardziej miękko bez znacznej utraty szybkości. Przy Twojej obecnej skrzynce i cięciu w granicach 40-50 powinien podpiąć się pod charakter gry wooferów. Z kolei na woofery spróbuj zapiąć jakieś mocne 2 kanały, jeśli drzwi lub jakiś babol w nich nie są przyczyną, to powinno być lepiej z kopnięciem. Oczywiście powyższe w założeniu, że suba potraktujesz jako typowe uzupełnienie przodu, Boston bez specjalnych protestów przyjmie 400-450W ale to już nie będzie uzupełnienie przodu, w przypadku moich AD-ków też :)

 

Chętnie wrzucił bym jakiś głośnik 2x2 ohm

Jaką impedancję ma Twój 10.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten głośnik kupiłem parę ładnych lat temu, za jakieś śmieszne pieniądze ze skrzynką. Skrzynka okazała się padaką i głośnik trafił na półkę. Jak większość kiedyś miałem inne preferencje, bardziej DBDRAGOWE :D

Skrzynka była zamówiona u kogoś z forum chyba użytkownika Power-box. Chciałem żeby była zgodna z manualem, a tam zalecają 0,5 ft3 czyli około 15 litrów. Taką zamówiłem, jednak pewności nie mam bo nie liczyłem litrażu jak przyszła.

Co do drzwi to wszystko na razie pojeździ w takim setupie, zima się zbliża a ja nie mam gdzie grzebać. Planuje poprawić zabudowę, albo pomalować albo obić jakimś materiałem, dodać chłodzenie itd. Co do napędu przodu mam infinity 102a, ale nie wiem czy nie byłby to krok w tył.

Dalsze plany to zapiąć wszystko aktywnie pod pionkiem gm-x924 który aktualnie gra u brata w samochodzie, ale będą potrzebne większe zmiany, albo radio albo zwrotnica aktywna.

Przód tnę z radia 60 Hz 12 db/oktawę. A sub gra od 80 i o dziwo przy takim cięciu udało się go zgubić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam zalecają 0,5 ft3 czyli około 15 litrów.

Faktycznie... trochę zaskoczony jestem bo w przypadku mojego 10.4 manual daje widełki 0.7-1.4ft3 więc skrzynka nasz ok.

Co do napędu przodu mam infinity 102a, ale nie wiem czy nie byłby to krok w tył.

Nie słuchałem Twojego stega, kappa ładnie gra średnimi bez uwypuklania dołu ale... skoro masz jeszcze lanzara, to daj go na woofery, a kappę na suba. I woofery i suba potniesz w takim ukłdzie bez problemu ze wzmaków. Takie rozwiązanie wydaje mi się optymalne.

A sub gra od 80 i o dziwo przy takim cięciu udało się go zgubić...

Ja się wcale nie dziwię, zapewne klei się z przodem przy tym cięciu tak samo dobrze jak i przy innych.Te suby nie ustępują szybkością tym uznanym na forach za na prawdę szybkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Twojego stega, kappa ładnie gra średnimi bez uwypuklania dołu ale... skoro masz jeszcze lanzara, to daj go na woofery, a kappę na suba. I woofery i suba potniesz w takim ukłdzie bez problemu ze wzmaków. Takie rozwiązanie wydaje mi się optymalne.

 

Lanzar jest wielki i nie pasuje mi do zabudowy nijak;/ Musiałbym go skręcić z głową bo woofery mogłyby skończyć swój żywot. Pod stegiem jest dynamicznie, szczegółowo, żadna część pasma nie wybija się zanadto, ale faktycznie może brakuje mocy. Najpierw zapnę na troche infinity i zobacze czy będzie lepiej.

 

Ja się wcale nie dziwię, zapewne klei się z przodem przy tym cięciu tak samo dobrze jak i przy innych.Te suby nie ustępują szybkością tym uznanym na forach za na prawdę szybkie :)

 

Dokładnie, zamieniłem bostona na trochę na rockforda rfr1415 od brata z samochodu. Szybko jednak do niego wróciłem bo bardzo pod pasował mi ten głośnik. Najciekawsze jest to że rockford wcale więcej hałasu nie robił, ale to mogło być spowodowane tym że ten głośnik ma duży apetyt na waty. Marzeniem jest trafić drugą sztukę, bo co jak co ale lubię jak jest pierdolnięcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zapnę na troche infinity i zobacze czy będzie lepiej.

 

Przypuszczam, że nie będzie gorzej. Kappa 102a zwykle zapinana jest na suby, które raczej nie służą do uzupełnienia przodu :D może właśnie z tego powodu nie jest zwykle brana pod uwagę przy typach do jakościowego pędzenia przodu, podobna sytuacja jest z resztą w przypadku 202a.

Lanzar jest wielki i nie pasuje mi do zabudowy nijak;/ Musiałbym go skręcić z głową bo woofery mogłyby skończyć swój żywot.

Mimo wszystko spróbuj, w końcu masz go pod ręką, pożyczać od kogoś nie musisz, może newet warto będzie zabudowę przerobić :) Zerknij do tematu FUBU, jego wzmak też pierwotnie miał suba pędzić, a finalnie na wooferach lata.

Marzeniem jest trafić drugą sztukę, bo co jak co ale lubię jak jest pierdolnięcie :D

Też chciałem drugą sztukę kupować, tyle że u mnie raczej jako rezerwowy by leżakował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam słupki? Pod flock czy lakier czeka Cie jeszcze maase pracy... Emil podesłal temat ale tam tez nie widac efektu finalnego... Kurcze jakoś tak kulfoniasto Ci wyszedł ten TW, ja bym go raczej umiescił na srodku/symetrycznie słupka (po szerokosci jesli wiesz co mam na mysli)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam słupki? Pod flock czy lakier czeka Cie jeszcze maase pracy... Emil podesłal temat ale tam tez nie widac efektu finalnego... Kurcze jakoś tak kulfoniasto Ci wyszedł ten TW, ja bym go raczej umiescił na srodku/symetrycznie słupka (po szerokosci jesli wiesz co mam na mysli)...

 

Jak na razie prace stoją w miejscu, pojawił się pomysł na tri way. Muszę przeanalizować wszystkie za i przeciw . Wygląda kulfoniasto bo tweeter jest czarny a reszta szara. Po floku i pomalowaniu maskownicy tweetera na szaro zniknie on w słupku ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po szybkiej wrzucie. Ale mam mały problem, wzmacniacz włączony w trybie High Power gra, puszcza sygnał na głośniki, ale zapala się dioda FAULT. Po przełączeniu na High Current, dioda fault gaśnie i wzmacniacz również gra. Jednak nie jestem pewien czy na 100 procent swoich możliwośći. Według instrukcji:

 

Repeatedly blown amp fuse,

frequent activation of Smart Power

Supply Circuit

Czyli wzmacniacz ma jakiś dodatkowy obwód zabezpieczający wzmacniacz który załącza się w kilku przypadkach. Podłączenie kabli sprawdzałem, bezpiecznik również, ale może jest już stary i to w nim są jakieś problemy. Gdzie można dostać bezpiecznik typu Maxi Fuse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko okej, problem okazał się śmieszny. Są trzy diody, z czego dwie czerwone które po prostu pomyliłem. Po przełączeniu zapala się dioda high power a nie fault ;/

Co do samego wzmacniacza. Pierwszy raz słuchałem wzmacniacza pracującego w klasie A. Na początku nie zauważyłem jakieś znaczącej różnicy. Napewno z wooferow pojawiło się wjęcej kicka. Słychać trochę więcej szczegółów, ale jednocześnie zauważyłem że tweeter z tempo potrafi sypnąć piachem. Prawdopodobnie jest to wina tego że tempo to głośniki z innej półki niż ss. SS raczej powinien grać z zestawami pokroju elate. Chyba przyszedł czas na zmianę przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji zbliżającej się obrony za wiele przy samochodzie nie zdziałałem, słupki i zabudowa są w dalszym ciągu w trakcie budowy. Dostroiłem już system, cała moja teoria na temat kręcenia gainami poległa w starciu z zestawieniem ss z matsem. Dużym problemem okazało się ustawić to tak żeby w jednoczesnym momencie oba wzmacniacze dawały z siebie wszystko.

Do ustawiania czułości podchodziłem matematycznie, ale już wiem że niestety nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jeżeli radio ma 4 V wyjście, ss i mmats mają 2.5 V wejścia to myślałem że poprostu odkręce gaina we wzmacniaczach na maksa i będzie dobrze.  Nijak się ma to do rzeczywistości, dodatkowo mmats ma Ustawianie czułości w stylu ustawiania głośności, MAX-MIN. Ale po dłuższych walkach udało się wszystko posklejać do kupy.

 

Tempo okazało się trochę innym zestawem, kick z drzwi jest już jak dla mnie przyzwoity. Przy tej ilości kicka sub jeszcze bardziej zniknął. 

Jadąc dzisiaj samochodem, coś mnie zaniepokoiło, objaw był taki że mmats jakby łapał wcześniej przester i sub grał zniekształceniami, pod domem zerknąłem do bagażnika i zobaczyłem to:

 

Nie wiem jak mogło się to stać, odkleiło się tylko na kawałku około 4 cm, być może od ujemnych temperatur puścił klej, raczej nie ma wpływu na to ilość Watów pakowanych w głośnik, nie zabijam głośników przesterem, nie jestem aż tak głuchy.

Pytanie czy można to jakoś samemu naprawić, podkleić ? Jeżeli tak to jakim klejem, zawieszenie jest raczej gumowe.

post-6181-0-32539700-1359026922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie wydawało mi się że to się odkleiło, ale głośnik oddałem już do naprawy i tam uświadomiono mnie że jest zerwane. Klops z tym straszny bo głośnik był używany delikatnie. W każdym bądź razie zapewniono mnie że zawieszenie będzie wymienione na takie same. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...