Skocz do zawartości

Focus mk1 po mojemu


kiceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SS to mocne piecyki mi w USA 364 woofera tak rozbujało że cewka wsparła się o magnes ale się nic wtedy nie stało dało się go ręcznie jeszcze bardziej odchylić i wskoczył  tak jak powinien :]  ale takie rozklejenie to naprawdę dziwna sprawa :dontgetit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie to nie rozklejenie... Przerabiałem takie coś w subie - stary old, gumowy zawias i strzelił tylko w jednym miejscu - na samym dole jak stała skrzynia, pękło na odcinku 4 -5 cm, mi się wydaje, że przez długi okres czasu jak sub pracuje, membrana ciąży w dół i to jest dokładnie to miejsce, miejsce tego obciążenia, czas robi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS to mocne piecyki mi w USA 364 woofera tak rozbujało że cewka wsparła się o magnes ale się nic wtedy nie stało dało się go ręcznie jeszcze bardziej odchylić i wskoczył  tak jak powinien :]  ale takie rozklejenie to naprawdę dziwna sprawa :dontgetit:

 

U mnie gra akurat pod mmatsem + zm1 , fakt że mocy  jemu  również nie brakuje.

Właśnie to nie rozklejenie... Przerabiałem takie coś w subie - stary old, gumowy zawias i strzelił tylko w jednym miejscu - na samym dole jak stała skrzynia, pękło na odcinku 4 -5 cm, mi się wydaje, że przez długi okres czasu jak sub pracuje, membrana ciąży w dół i to jest dokładnie to miejsce, miejsce tego obciążenia, czas robi swoje :)

 

Dokładnie, sub jest stary, na pewno przyczyniły się niskie temperatury, guma traci swoje właściwości. Dzisiaj może  się dowiem na czym stanęła naprawa. Jestem na etapie poszukiwania frezarki górnowrzecionowej, Może ktoś ma na sprzedaż, chętnie wezmę nawet używaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować klejem do gumy. Miałem w rękach sklejone dwa kawałki gumy (sznur gumowy) i trzymało to tak, że chciało rozerwać się obok, a nie na sklejeniu. Pytanie tylko czy jest jakiś w miarę spory styk tej membrany, żeby było co posmarować. Jakby co, to mogę dowiedzieć się co to za klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że jestem już po obronie inżyniera i dzięki temu mam dużo wolnego czasu, zacząłem coś tam dłubać. :)

Na pierwszy ogień poszły słupki które sprawiły mi trochę kłopotów.

Lotusy nie sprzedały się, a że nie chciałem ich oddać za bezcen wylądowały w samochodzie. 
Nie są jeszcze wygrzane więc ciężko mówić o ich brzmieniu, przesłuchałem kilka utworów, co mogę powiedzieć. Bardzo fajnie grają wszelkiego rodzaju instrumenty, pojawiło się kilka smaczków których wcześniej nie słyszałem. Tweeter musiałem ściszyć na zwrotce na - 3 dB bo przeszkadzał mi trochę. 

Woofery mają duży potencjał, będę musiał posiedzieć jeszcze trochę przy drzwiach. Musiałem trochę zeszlifować dystans bo ten jest niestandardowych wymiarów. W planach mam zarzucenie warstwy STP na wierzch oraz wyprowadzenie woofera przed tapicerkę, ale to już jak będzie cieplej ;) 

Maty APP jak widać nawet się trzymają pomimo ujemnych temperatur.

Boston jest już naprawiony i czeka na odbiór, nie miałem czasu po niego jechać.
 

post-6181-0-73009100-1360432369_thumb.jpg

post-6181-0-55720900-1360432549_thumb.jpg

post-6181-0-62733900-1360432568_thumb.jpg

post-6181-0-85533000-1360432591_thumb.jpg

post-6181-0-24331600-1360432661_thumb.jpg

post-6181-0-77025500-1360432725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze czasu posłuchać tego systemu, ale moje pierwsze wrażenia co do tweetera jest odwrotne, na pewno nie zaliczyłbym go do łagodnych, słodko grających. Być może jest to wina tego że zestaw jest jeszcze nie wygrzany.

Na dniach wjedzie nowe radio i nie będę mógł przeanalizować brzmienia tego zestawu w odniesieniu do tempo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem już Bostona z naprawy, zawieszenie wygląda na identyczne z oryginałem ale jakość wymiany pozostawia wiele do życzenia. Być może mało wiem o tego typu naprawach ale wydaje mi się że można byłoby zrobić to estetyczniej. Głośnik naprawiała firma DORADO z Warszawy. Pytanie do obeznanych w temacie, czy można jakoś usunąć nadmiar kleju z membrany?


 

Wjechało nowe radio, jest to JVC KD-R921BT, wybrałem je dlatego że obsługuje format wav. przez USB co było dla mnie priorytetem. 

Co do samej gry radia, mam bezpośrednie porównanie do wcześniejszego Kenwooda, JVC gra dynamiczniej, kick jest twardszy Nie każdemu może taka gra odpowiadać. Dodatkowo wokale nabrały więcej energii.  Po przesłuchaniu kilku płyt i dostrojeniu wszystkiego zaczęło coś tam grać.


Tweetery lotusa przy wyższych poziomach głośności i niektórych utworach lubią przyostrzyć. Są dwie opcje.

Soundstream ma raczej chłodny profil grania i on jest tego przyczyną.

Albo ukierunkowanie słupków(które robione były pod tempo) jest nie odpowiednie. Lewy tweeter gra w ucho pasażera w prawy w kierowcy. Wysunąłem trochę tweetery   z osadzenia tak żeby nie były skierowane bezpośrednio na uszy i wydaje mi się że sytuacja się poprawiła.

Mam jeszcze jedno pytanie, może trochę głupie, czy pojęcie wygrzewania dotyczy również głośników wysokotonowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że ma to grać a nie wyglądać. Następnym razem będę oddawał głośniki w sprawdzone miejsca a nie tam gdzie bliżej i szybciej. :) Może ktoś ma patent jak go trochę upiększyć, czy pozostało mi tylko założenie maskownicy ?;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca tak że ten tweeter jest ostry. Dopiero przy maksymalnym poziomie głośności zaczyna on grać pewne świsty, szumy itd w sposób który mi nie odpowiada. Wiem że głośniki te wymagają odpowiedniej aplikacji.

 

Poeksperymentuj trochę z doborem elektroniki i cięć w systemie - ostatnie co można powiedzieć o CT25AF to to, że jest on ostry.

 

Tylko że u mnie wszystko gra pasywnie pod oryginalną zwrotką lotusa. Dam im trochę czasu, niech się wygrzeją prawidłowo, jak to nie pomoże to będą jakieś zmiany w napędzie dla nich, ewentualnie ukierunkowaniu. Czas przejechać się na spota w poszukiwaniu porad i inspiracji. Może jakieś "lepsze" ucho wyłoży mi sytuację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca tak że ten tweeter jest ostry. Dopiero przy maksymalnym poziomie głośności zaczyna on grać pewne świsty, szumy itd w sposób który mi nie odpowiada. Wiem że głośniki te wymagają odpowiedniej aplikacji.

Może więc problem leży np. w wysterowaniu wzmacniacza, względnie - w niedopasowaniu takiego połączenia komponentów do Twoich preferencji.

Sprawdziłbym w systemie inny piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc problem leży np. w wysterowaniu wzmacniacza, względnie - w niedopasowaniu takiego połączenia komponentów do Twoich preferencji.

Sprawdziłbym w systemie inny piec.

 

Pokręciłem trochę gainami, tweeter się uspokoił. Prawdopodobnie gain na soundstream'ie był za mocno skręcony przez co wzmacniacz nie był dobrze wysterowany.. Może być tak że zbyt niski sygnał wejściowy wpływa na stabilność, brzmienie wzmacniacza?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony aktualnie jest na maksa, czyli na 2.5 V. Wcześniej był skręcony tak do połowy skali. Po zmianie radia nie kręciłem nimi biorąc pod uwagę fakt że wcześniejsze i aktualne mają ten sam poziom wyjścia = 5V.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę się u mnie pozmieniało. Lotusy się już wygrzały, dodatkowo zauważyłem że po dłuższej trasie gdzie dosyć dobrze nagrzałem wnętrze, zagrały inaczej,dlatego z nadzieją czekam na cieplejsze dni:)

Zmieniłem ukierunkowanie tweeterów tak by grały bardziej pod lusterko wsteczne. Jednak lewy gra trochę niżej w porównaniu do prawego i to jest do poprawy...

Na suba wjechał całkiem fajny wzmacniacz który już tam pewnie zostanie.
Firma ta jest jedyną na której nigdy się nie rozczarowałem i zawsze będzie u mnie na pierwszym miejscu ;) Odradzam wszystkim kombinację typu zmniejszanie czterokrotne impedancji głośnika.

U mnie powodowało to duże problemy ze zgraniem czasowym suba, dodatkowo myślałem że boston nie ma w ogóle zejścia, tymczasem jest inaczej.
Wystarczyło około 300 W z porządnego piecyka klasy AB żeby ten głośnik znowu zaczął grać. Dodatkowo za niedługi czas przetestuje różnicę jaką wnosi DLS ZM1 wpięty przed suba bez korekcji impedancji. Zobaczymy jak to wpłynie na jego brzmienie.

Nadal nie jest idealnie ale chociaż mi osobiście zaczyna się podobać brzmienie całego systemu więc zmiany na plus...


 

post-6181-0-05873100-1364210412_thumb.jpg

post-6181-0-25130900-1364210459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się u mnie pozmieniało. Lotusy się już wygrzały, dodatkowo zauważyłem że po dłuższej trasie gdzie dosyć dobrze nagrzałem wnętrze, zagrały inaczej,dlatego z nadzieją czekam na cieplejsze dni:)

Zmieniłem ukierunkowanie tweeterów tak by grały bardziej pod lusterko wsteczne. Jednak lewy gra trochę niżej w porównaniu do prawego i to jest do poprawy...

Na suba wjechał całkiem fajny wzmacniacz który już tam pewnie zostanie.

Firma ta jest jedyną na której nigdy się nie rozczarowałem i zawsze będzie u mnie na pierwszym miejscu ;) Odradzam wszystkim kombinację typu zmniejszanie czterokrotne impedancji głośnika.

U mnie powodowało to duże problemy ze zgraniem czasowym suba, dodatkowo myślałem że boston nie ma w ogóle zejścia, tymczasem jest inaczej.

Wystarczyło około 300 W z porządnego piecyka klasy AB żeby ten głośnik znowu zaczął grać. Dodatkowo za niedługi czas przetestuje różnicę jaką wnosi DLS ZM1 wpięty przed suba bez korekcji impedancji. Zobaczymy jak to wpłynie na jego brzmienie.

Nadal nie jest idealnie ale chociaż mi osobiście zaczyna się podobać brzmienie całego systemu więc zmiany na plus...

 

 

Witam- Poszukaj kolego sobie Rockforda 250.1 w trapezie ,lub 250m w hamburgerze ......do napędu subwoofera. Zobaczysz jaką robotę one robią  :wink: ...........stare dobre granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- Poszukaj kolego sobie Rockforda 250.1 w trapezie ,lub 250m w hamburgerze ......do napędu subwoofera. Zobaczysz jaką robotę one robią  :wink: ...........stare dobre granie.

 To jest własnie tzw. hamburger, model dokładnie to 500x, szkoda że bez maskownic ale jest z oryginalnymi plombami. Robotę robi niesamowitą, sub zdecydowanie odżył.

Ciekawostką jest to że ma on podwójne przyłącza prądowe, są na cienkie kable więc pewnie dlatego jest zdublowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To jest własnie tzw. hamburger, model dokładnie to 500x, szkoda że bez maskownic ale jest z oryginalnymi plombami. Robotę robi niesamowitą, sub zdecydowanie odżył.

Ciekawostką jest to że ma on podwójne przyłącza prądowe, są na cienkie kable więc pewnie dlatego jest zdublowali ;)

Miałeś chyba na myśli model RF 500m...... ale ty co widać zresztą na zdjęciach nie masz monoblocka tylko dwu-kanałówkę ?

Nawiązując do tematu tych przyłączy które są taką bolączką :wink: to.... na przykład możesz podpiąć tam kondensator.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...