Skocz do zawartości

Finału Europy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko na to wskazuje, że odbędą się ME najprawdopodobniej w Czechach. Warunkiem uczestnictwa jest:

 

" Opublikowanie własnej mini-galerii ze swoim autem i systemem audio na oficjalnej stronie http://www.easca.eu aby tego typu informacje były bardziej dostępne w jednym miejscu dla szerszego grona międzynarodowych użytkowników oraz obecnych i być może potencjalnych przyszłych zawodników.

 

Do tego celu w zakładce każdego kraju został utworzony dział HALL OF FRAME. Są tam podane podstawowe informacje jak należy zatytuować dodawany przez siebie nowy wątek oraz ile i jakiej wielkości zdjęcia można tam dodać.

 

Prosimy o zarejestrowanie się i dodawanie zdjęć swoich samochodów, krótkiego opisu lub przynajmniej listy ważniejszych komponentów wchodzących w skład systemu, dotychczasowych osiągnięć oraz kategorii, w której zostały one zdobyte. Nie zaleca się podawania adresów, nr rejestracyjnych oraz innych szczegółowych namiarów. Właściciel galerii może ją moderować i modyfikować.

 

Wejście: http://www.easca.eu zakładka COMMUNITY lub poprzez ten link: http://www.easca.de/community/index.php?page=Index

 

EASCA Poland

 

Kto się wybiera i co sądzicie o tej niestandardowej procedurze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jechac na finaly aya bo jakims cudem sie zakwaliikowalem ale raz ze zrobili je przy granicy z Holandią a dwa ze mam juz inne plany, co do czeskiej wyprawy to czemu nie, termin odlegly, wystarczająco dużo czasu aby zaplanować wyjazd, tylko tego hall of fame nie mam na razie jak zrobic..:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Tbrekiem i o ile był zachwycony atmosferą u Czechów i ,że mamy się jeszcze jak widać czego uczyć od sąsiadów, to w kwestii upodobań i sedziowania stwierdził ,że jeśli się trafią czescy sędziowie na finały to raczej nie ma co liczyć na jakieś fajerwerki, zwracają uwagę na zupełnie inne aspekty i lubią inny profil brzmienia( o ile dobrze odebrałem treść Naszej rozmowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wezmę i sprecyzuje.

 

Jeśli chodzi o organizację samej imprezy... w sumie zostawienie tego bez komentrza, byłoby najlepszym komentarzem.

Czesi jak i Słowacy, takie imprezy traktują jak sport narodowy, i piknik rodzinny, na finałach EASCA zorganizowane były finały tuningowe, przyjechało prawie 500 aut, kilka tysięcy ludzi się przewineło przez ten ośrodek, oni ustawiają przy każdym aucie lub teamie grilla i beczke 30-50l piwa z dystrybutorkiem, i zaczyna się zabawa, griluje się do 2 w nocy i od 9 rano, na team do którego dostałem zaproszenie wraz z Siergejem, było nas z 10-12 osób, poszło 10 worków węgla i chyba z 30kg mięsa jak nie więcej, + beczka 50l piwa i kilka butelek ich własnej roboty śliwowicy - mniam :)

Przy czym nikt spity tam nie chodzi, atmosfera sympatyczna, nie trzeba się martwić że się jest "obcokrajowcem" i można od kogoś po r...u dostać za sam ten fakt.

 

Ale co do samej oceny, mam juz odmienne zdanie, z racji że ich auta są WYŁĄCZNIE strojone na mikrofon i system pomiarowy, każde auto jest schematyczne, wszystkie są strojone z pasmem częstotliwości na styk i filtrowane 4 rzędem, nie ma innych aut !

 

Powiedzmy przykładowy 2-way aby zobrazować sytuację:

 

sub 20/24-56/24

woofer 56/24 - 2,0/24

tweeter 2,0/24 - open

 

lub 56/24-2,5/24 2,5/24 - open - to tylko przykład, jak 3 drogi, sytuacja podobna tylko cięcia przesunięte.

 

Jeśli nadal jest jakiś problem, robią inne cięcia na lewą strone i inne na prawą.

 

Co do samej oceny, przyznali się że tak na prawde nikt z nich tej płyty nie słuchał na jakimś poprawnym sprzęcie, więc nie mają odwzorowania, biorą "najlepiej" wg. nich zestrojone auto i to jest wzorem do naśladowania. Moje auto dostało mniejsze noty jak ich z najniższej kategorii oceniane przez tego samego sedziego. Ich strojenia przypominają raczej emmowe pitu pitu, praktycznie bez dynamiki - to był najwiekszy szok po wejściu do naszych aut, zdziwieni byli życiem, dynamika i natarciem w naszych autach.

 

Scena u nich zaczyna się wraz z deską, ale kończy 10cm dalej, jak instrument gra głębiej (jak u nas) twierdzą że jest to mało realne w aucie ze wzgl. na gabaryty, i nie naturalne, stąd niżej oceniane. Długo tłumaczyłem jak to powinno być, pod tym względem są niereformowalni, jak nie czuje się gitary na sobie, to jest źle.

Stąd różne mogą być oceny naszych aut, i wartoby było to wziąć pod uwagę, aby się tam nie zdziwić.

Nasze auta były tam niejako rewolucją brzmieniową, coś zupełnie innego niż oni znają, inny świat dzwięku, w sobotę moje auto grało 14h bez przerwy, aż piece się gotowały, Siergieja podobnie, praktycznie kolejki się ustawiały.

 

A co do samej idei zawodów, najlepszą tego oznaką była mina i radość zawodnika który zajął 3 miejsce na finałach ich kraju i radość z jaką tą nagrodę odbierał (choć był ostatni - startowały 3 auta.

 

Impreza pierwotnie ma się odbyć w miejscowości PREVOR, i ma to być na hali dla wszystkich zawodników, oni sobie nie wyobrażają innej opcji zimą, ale jeszcze nie jest to zapięte na ostatni przysłowiowy guzik. Dużo zależy od ustaleń z Manulelem i pewnie z Jurkiem, w każdym razie ich pierwotny plan zakładał taka własnie lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze auta były tam niejako rewolucją brzmieniową, coś zupełnie innego niż oni znają, inny świat dzwięku, w sobotę moje auto grało 14h bez przerwy, aż piece się gotowały, Siergieja podobnie, praktycznie kolejki się ustawiały.

 

Pamiętam rok temu na ME oceniając moje auto sędzia z Czech był bardzo zaskoczony poziomem naszych systemów. Powiedział mi podczas pogawędki, że u nich na tym poziome grają auta ale w dużo wyższych kategoriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza pierwotnie ma się odbyć w miejscowości PREVOR

 

Mała poprawka literowa : PREROV po naszemu - Przerów

 

że u nich na tym poziome grają auta ale w dużo wyższych kategoriach.

 

Powątpiewam, słuchałem auta z klasy Profi, po za techniką wymaganą w EMMA nic mnie nie zachwyciło, moze jakby pokroić dźwęki na poszczególne pasma, średniak ok, tweeter ok, ale woofer już sie gubił, i to na zwykłych kawałkach, po włączeniu testowego z płyty Usher'a woofer mnie załamał. a mogłem tego słuchać tylko do poziomu wymaganego na zawodach, w jego przypadku było to -15db, przy -12db już dostałem reprymendę że wyżej to nie bo klocki mogą się uszkodzić.

A klocki to pełen zestaw ODR...

 

czy jest sens jechać.....

 

Wierz mi że sens jest.... klimat niczym after party w sobotę po Bydgoszczy.

post-3212-0-19018600-1348058511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej oceny, przyznali się że tak na prawde nikt z nich tej płyty nie słuchał na jakimś poprawnym sprzęcie, więc nie mają odwzorowania, biorą "najlepiej" wg. nich zestrojone auto i to jest wzorem do naśladowania. Moje auto dostało mniejsze noty jak ich z najniższej kategorii oceniane przez tego samego sedziego. Ich strojenia przypominają raczej emmowe pitu pitu, praktycznie bez dynamiki - to był najwiekszy szok po wejściu do naszych aut, zdziwieni byli życiem, dynamika i natarciem w naszych autach.

Co do wyjazdu , to jak już wiadomo że tylko się wkurzymy to zastanawiam się wogóle czy jest sens jechać.....

Bez popadania w przesadę , wyjazdy do Czech nie są niczym nowym czy odkrywczym .

Nie przypominam sobie tez , aby mieli swoje jakieś szczególne wzorce zrównoważenia tonalnego czy zapatrywania na dynamikę .

Nie znaczy , ze nic się nie mogło zmienić i "wizjonerzy" przejęli pałeczkę , ale daleki byłbym od uogólnień .

Mistrzostwa w rozumieniu jak to przedstawiono nie sa tez lokalną eliminacją ,gdzie należy się liczyć narodowa obsadą sędziowską.

W praktyce należy się spodziewać składów mieszanych , a nie wykluczone że będą składy oceniające bez udziału organizatorów.

Myślę , ze prosto komuś przypiąć "łatkę " , być może też i oni mają swoją opinie o naszych pojazdach :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Czesi z Amatora też wyszli z dużymi oczami.

 

Co do wyjazdu , to jak już wiadomo że tylko się wkurzymy to zastanawiam się wogóle czy jest sens jechać.....

 

Więc sam sobie odpowiadasz na pytanie skoro po wyjściu z auta sędzia z Czech był zachwycony tym co usłyszał a także miało to swoje odzwierciedlenie w arkuszu ocen więc znaczy to, że ,, nasz profil brzmienia, setupu " nie jest skazany na niepowodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , ze prosto komuś przypiąć "łatkę " , być może też i oni mają swoją opinie o naszych pojazdach :) .

 

Mają, i to jest najlepsze, ale niestety opinia o autach nie ma nic wspólnego z oceną wg ich kryteriów na podstawie płyty "wzorcowej"

Perkusja, polowanie oraz flamenko, te płyty były rozchwytywane :)

 

Nie przypominam sobie tez , aby mieli swoje jakieś szczególne wzorce zrównoważenia tonalnego czy zapatrywania na dynamikę .

Nie znaczy , ze nic się nie mogło zmienić i "wizjonerzy" przejęli pałeczkę , ale daleki byłbym od uogólnień .

 

Ja nie uogólniam (jesli to do mnie było), napisałem to co miałem okazję zobaczyć, usłyszeć oraz widzieć, na podstawie tej jednej i zarazem konkretnej imprezy, opini kilkudziesięciu osób, a nie gdybania siedząc sobie w fotelu kilkaset-km od celu i wyrażać opinie na podstawie kiedyś tam widocznych i znanych sobie lub tylko zasłyszanych wersji zdarzeń.

 

Moja opinia jest krótka i konkretna, jechać warto choć dla samej atmosfery, a osobom z typowym zaparciem pucharowym (a tych tu nie brakuje) raczyłbym wziąc moje zdanie pod uwagę, aby nie było potem ciężkich jęków na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uogólniam (jesli to do mnie było), napisałem to co miałem okazję zobaczyć, usłyszeć oraz widzieć, na podstawie tej jednej i zarazem konkretnej imprezy, opini kilkudziesięciu osób, a nie gdybania siedząc sobie w fotelu kilkaset-km od celu i wyrażać opinie na podstawie kiedyś tam widocznych i znanych sobie lub tylko zasłyszanych wersji zdarzeń.

 

No jasne , nie zapytam gdzie była Twoja tylna część ciała gdy ja kształtowałem sobie swoją opinię .

I nie czyniłem tego jeden raz , a kilka lat z rzędu .

Oczywiście teoretycznie można przyjąć opcję , ze ludzie z którymi się zetknąłeś to zupełnie nowe pokolenie , których doświadczenie od zera do obecnego kształtu to zasługa jednego czy dwóch lat i nie opierają się na nikim z większym/ dłuższym doświadczeniem.

 

 

Swoją droga Jurek powinien mieć trochę informacji o planach związanych z organizacja i sposobem sędziowania na tej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne , nie zapytam gdzie była Twoja tylna część ciała gdy ja kształtowałem sobie swoją opinię .

 

Zapewne Bolka i Lolka wtedy oglądałem :)

 

Oczywiście teoretycznie można przyjąć opcję , ze ludzie z którymi się zetknąłeś to zupełnie nowe pokolenie , których doświadczenie od zera do obecnego kształtu to zasługa jednego czy dwóch lat i nie opierają się na nikim z większym/ dłuższym doświadczeniem.

 

I tym optymistycznym akcentem dochodzimy do sedna sprawy, tej o której pisałem ;)

 

Gdyż pokolenie zawodników w tymże kraju to średnia wieku 20-25lat z małymi wyskokami w okolicach 30ki, tak więc kiedy Ty sobie kształtowałeś opinię o ich nastawieniach, te pokolenie które teraz startuje słuchało pszczólki mai i krecika oh-joo :)

 

Jedyna osoba ze "starej" gwardii to koleś od ODR'a, ale on ma głęboko zakorzenione nastawy emma, i do niej wszystko przystosowuje, łącznie z poziomem słuchania, nie mówię że źle, bo technicznie ok, wszystko na swoim miejscu, ale zestrojone ak aby to nic się czasem nie wyrwało, przez co wszystko gra tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tym optymistycznym akcentem dochodzimy do sedna sprawy, tej o której pisałem ;)

 

Gdyż pokolenie zawodników w tymże kraju to średnia wieku 20-25lat z małymi wyskokami w okolicach 30ki, tak więc kiedy Ty sobie kształtowałeś opinię o ich nastawieniach, te pokolenie które teraz startuje słuchało pszczólki mai i krecika oh-joo :)

 

W koło Maciej :wink: , chyba , ze od tej pszczółki pobierali nauki :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam sobie odpowiadasz na pytanie skoro po wyjściu z auta sędzia z Czech był zachwycony tym co usłyszał a także miało to swoje odzwierciedlenie w arkuszu ocen więc znaczy to, że ,, nasz profil brzmienia, setupu " nie jest skazany na niepowodzenie.

 

Więc jak wygrasz to będę miał satysfakcję ,że prawie byłem mistrzem Europy bo , nie chce mi się czekać tyle miesięcy ze zmianami u siebie w aucie... :rotfl:

Oczywiście żartuję i może się wybiorę z Wami jako widz i kibic trzymający kciuki. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się Marcin dzieje z twoją furą? Przecież wygrałeś MP osiągnąłeś super wynik więc myślałem, że twoja fura jest aż nadto gotowa na ME. Mało tego uważałem cię za faworyta. Ja nie wiem czy pojadę lecz ty powinieneś startować jak i Tomek Gazownik który to z oczywistych względów powinien jak najbardziej bronić tytułu ME.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...