Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem


TomoMadej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z centralnym zamkiem. Jest to centralka na 4 drzwi z kluczyka, bez pilota, kupiona ze 3 lata temu za niespełna 200 zł na popularnym serwisie aukcyjnym. Miała możliwość otworzenia wszystkich drzwi z drzwi kierowcy oraz pasażera.

Problem polega na tym, że po stronie pasażera chodzi wszystko OK, otwieramy samochód - wszystkie rygle w górę, zamykamy samochód - wszystkie rygle w dół. Jednak jeśli podchodzimy do drzwi kierowcy i próbujemy je otworzyć, to otwierają się tylko drzwi kierowcy, a zamykanie działa poprawnie - opadają wszystkie rygle.

Do siłownika w drzwiach kierowcy idzie 5 przewodów o różnych kolorach (biały, czarny, brązowy, niebieski, zielony). Nie wiem, co więcej pisać, co mogłoby ewentualnie pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Ma ktoś jakąś koncepcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało 3 lata i niedawno przestało działaś jak należy.

Problem jest w tym, że ja tego nie montowałem, tylko brat. Jutro postaram się znaleźć gdzieś pod deską kość od centralki i posprawdzać rezystancję na tych przewodach między nią, a złączkami tuż przed siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam co to za auto? przeważnie przecierają się kable idące do drzwi w gumowym peszlu a że nie działa od strony kierowcy to powodem może być właśnie przetarcie z powodu najczęściej używania tych drzwi.

Trochę chaotycznie napisane ale myślę ze coś pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie też są podejrzenia, ale równie dobrze może to być jakaś inna znajoma usterka dla osoby, która robi takie rzeczy na co dzień. Jutro samochód troszkę przetrzepię w poszukiwaniu tego układu sterującego i posprawdzam ciągłości.

A jaki to samochód, to większego znaczenia nie ma, bo jest to centralka do samodzielnego montażu dokupiona na allegro, bo samochód firmowy polizingowy - Octavia 1 2003-2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa okazała się...

Znalazłem te pudełko od centralki i wpinałem się jednym końcem miernika w kostkę, a drugim na złączce przewodu. Okazało się, że nie łączył brązowy przewód, więc puściłem nowy, ale nadal to nie chodziło jak należy. Rozebrałem prawe drzwi, podmieniłem siłowniki, cięgna, listewki i jak na razie od tygodnia chodzi jak należy. Przy okazji rozbierania drzwi, jeszcze raz polakierowałem innym kolorem tacie trójkąty i przy okazji te czarne duże elementy tapicerki już przy samej desce, były wypalone i wyglądały to obrzydliwie. Teraz po pomalowaniu czarnym półmatem wygląda to jak należy. Także przy okazji wpinałem lpady na tweetery (komplet Morel Maximo) i zostało -2dB. Od razu przyjemniej słucha się tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...