Skocz do zawartości

Finały


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no jest nas już 3 Warszawska Szydera , Szczecińska Szydera i teraz będzie Mielecka :D

 

A to jej już czasem nie było ?? :D

 

Jest już po zawodach, zajęlibyscie sie dupami albo winem

 

Dobrze prawisz ... :D

 

Adam dobrze prawi... a next time dajcie sobie po prostu po mordach dla dobrej atmosfery i też bedzie ok ;)

 

Ale po co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck ja też startuje (zazwyczaj)

 

Hmm... Na co dzień foka gra grubiej... Zdjęcie suba, czy też podcięcie inaczej wooferów to także załapuje się pod (drugą memorkę) choć robisz to z pamięci(swojej)... :D

 

Można było i dawało się osiągać wyniki .

 

Tak ale nie w tym i nie w zeszłym sezonie. Z tego co mi wiadomo żadne auto nie było typowo pasywne, jeśli się mylę to mnie popraw Naka.

 

Kurcze Dan tylko w tym sezonie był cały czas spokój , a na finały powrót :D

 

Weee tam... Zima idzie, to jeszcze dzień dwa "polemik" i EASCA pójdzie na w pełni zasłużony zimowy sen do... wiosny... :wink:

Chociaż się spuści powietrze z balonika i atmosfera się oczyści. :)

 

Prosta kreska nie do końca jest super .

 

Prowadziłem także tą dyskusję parę dni temu w piątek przed zawodami kiedy jeszcze mierzyliśmy babcię...

Idąc tokiem myślenia, że krecha na "charce" to już szczyt szczytów to średnio ogarnięty chłopak z tym co widzi na monitorze Clio, powiniem tworzyć perełki strojeniowo(no bo przecież jest-równo), ja zaś twierdzę ,że doświadczonego i wyrobionego ucha i tak nic nie zastąpi... Pomiar to dopiero preludium całej pracy wkładanej w strojenie auta.

 

Adam dobrze prawi... a next time dajcie sobie po prostu po mordach dla dobrej atmosfery i też bedzie ok ;)

 

Większość i tak się odstresowała już na after i before party... Raczej nie widziałem chęci do strzelania po "pysku" ba... Nawet znam przypadki ,że nie jeden z powodu stresu po zawodach musiał zatańczyć na bosaka i bez koszulki o 12 w nocy... To tylko dowodzi jak gorąca atmosfera towarzyszy współzawodnictwu... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł poniżej pkty z arkusza:

19

19

18

19

20

19

 

10

18

14

10

19

19

20

 

17

 

17

 

co do ustawień nie ma memorki dla Easca czy DiscoPolo

nie miałem kontaktu z radiem od soboty :wink2: , do domu wracałem na miejscu pasażera i nie powiem było tłusto ale po kolacji mi się podobało :wink: szczególnie płyta którą dostałem od Kabana pierwyj sort

ktoś kto słuchał chciał sprawdzić możliwości suba i zmienił +1 na +5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 10 wrzesień 2012 - 23:01 napisał

Można było i dawało się osiągać wyniki .

 

Tak ale nie w tym i nie w zeszłym sezonie. Z tego co mi wiadomo żadne auto nie było typowo pasywne, jeśli się mylę to mnie popraw Naka.

 

 

Wręcz trzeba :wink: .

Nie wnikam czy takie auto się pojawiło , czy nie.

Bardziej interesuje mnie , czy znasz jakieś przesłanki, dla których tego rodzaju system stoi na gorszej pozycji wyjściowej w porównaniu z systemem aktywnym - dla tej płyty/ przy tym sposobie oceny. Dlaczego nie ma , .............. to inna opowieść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem myślenia, że krecha na "charce" to już szczyt szczytów to średnio ogarnięty chłopak z tym co widzi na monitorze Clio, powiniem tworzyć perełki strojeniowo(no bo przecież jest-równo), ja zaś twierdzę ,że doświadczonego i wyrobionego ucha i tak nic nie zastąpi... Pomiar to dopiero preludium całej pracy wkładanej w strojenie auta.

Oczywiście że masz rację. Przecież ucho ludzkie nie słyszy równo.......

 

Po za tym w ocenie EASCA winien się pojawić jeszcze jeden punkt do oceny : ogólna przyjemność słuchania systemu x3 lub x2,5

Natomiast mieszane mam uczucia jakoby ocena Ogólne zrównoważenie tonalne miała by oceniać wiarygodnie w/w walory.

 

Dlatego x3 bo w czasie jazdy nie skupiamy się na tym czy Sara ma usta czy trąbę ale czy przyjemnie się słucha i to jest najważniejsze.

Ja też nie mam typowo innych ustawień na codzień , jedynie wynikające z pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój arkusz :

 

16

18

17

19

20

15

 

10

15

15

7

19

18

19

 

18

 

17

 

Rozmawiałem z Kabanem. Za tweeter ma również 20 pkt.

 

Niech mi ktoś łaskawie wyjaśni dlaczego ja, Siwy i Kaban mamy po 20 pkt za tweeter gdzie one nie grają na 20 pkt - żaden z nich. Na dodatek różnią się miedzy sobą i to znacznie... Ja tego skumać nie mogę. Jeśli ktoś np wystąpiłby w tej kategorii z lepszym tweeterem (a oczywiście takowe istnieją - niekoniecznie Car Audio) to trzeba by było skalę przesunąć co najmniej o 10 pkt w górę ...

 

Nie mogę skumać również dlaczego auto Siwego dostało taką notę za zrównoważenie tonalne :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś łaskawie wyjaśni dlaczego ja, Siwy i Kaban mamy po 20 pkt za tweeter gdzie one nie grają na 20 pkt - żaden z nich

Jak dla mnie może to oznaczać że były najlepiej grające w klasie , a nie że nic więcej nie można już zrobić aby było lepiej .

Na dodatek różnią się miedzy sobą i to znacznie...

Profilem brzmienia owszem , ale technicznie , ilość detalu powietrza itp. mają niemal identiko :)

Jeśli ktoś np wystąpiłby w tej kategorii z lepszym tweeterem (a oczywiście takowe istnieją - niekoniecznie Car Audio) to trzeba by było skalę przesunąć co najmniej o 10 pkt w górę ..

to wy byscie dostali po 15 a on 20 :)

Nie mogę skumać również dlaczego auto Siwego dostało taką notę za zrównoważenie tonalne :O

19pkt na zrównoważeniu nie jest wyczynem , ja za swoje auta które zawsze Siwy robił ( nie zawsze pod jego "timem" ) dostawałem najlepsze oceny za zrównoważenie . Jeśłi o ten parametr chodzi jego auta są chyba wzorcowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może to oznaczać że były najlepiej grające w klasie , a nie że nic więcej nie można już zrobić aby było lepiej .

 

Można oj mozna. Poza tym nie powinno się oceniać tego jako najlepiej grające auto w klasie bo to jest bez sensu . Moje auto było oceniane np jako 3 a Kabana jako ostatnie. Mój tweeter gra gorzej od jego tweetera - ale przez to że ja dostałem np 20 pkt jego tweeter nie dostał więcej. Moim zdaniem oceny są grubo zawyżone.

 

Profilem brzmienia owszem , ale technicznie , ilość detalu powietrza itp. mają niemal identiko :)

Niestety nie jest to prawda. Chyba że ja jakoś inaczej słyszę.

 

to wy byscie dostali po 15 a on 20 :)

 

I tak właśnie powinno być. A nie jest. Poziom ocen podbity sztucznie jest bezsensowny.

 

19pkt na zrównoważeniu nie jest wyczynem , ja za swoje auta które zawsze Siwy robił ( nie zawsze pod jego "timem" ) dostawałem najlepsze oceny za zrównoważenie . Jeśłi o ten parametr chodzi jego auta są chyba wzorcowe .

 

19 pkt w przypadku Puntolota to za dużo - a nie za mało. Wiec sorry - ale tam powinno być dużo mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 pkt w przypadku Puntolota to za dużo - a nie za mało. Wiec sorry - ale tam powinno być dużo mniej ...

MOżliwe że słuchałeś na podbiciu lub innym jakimś ustawieniu , nie mam pojęcia

 

Moim zdaniem oceny są grubo zawyżone.

Też tak uważam , ale o ile przyjemniej na koniec zobaczyć takie oceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy mówił że ktoś podciągnął bas . Akurat to nie do końca ma aż tak wielki wpływ na cały profil brzmienia tego systemu.

 

Co do ocen - jeśli ktoś rajcuje się cyferkami zamiast konkretną oceną to ja czegoś nie rozumiem ... Już raz było że na MP chłopaki dostali super oceny a na ME dostali po dupie i nagle okazało się, że oceny były duuuużo niższe .

 

Wtedy też jest fajnie - prawda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ocen - jeśli ktoś rajcuje się cyferkami zamiast konkretną oceną to ja czegoś nie rozumiem ... Już raz było że na MP chłopaki dostali super oceny a na ME dostali po dupie i nagle okazało się, że oceny były duuuużo niższe .

 

Wtedy też jest fajnie - prawda ??

 

Pawełku , prawda jest taka , ze kolejna edycja i kolejne ale , już poprzednio wskazywałem , ze jest czas i miejsce do rozstrzygania tego rodzaju dylematów . Byłeś skłonny akceptować 20 pkt za tweeter tak długo, jak długo miałeś przekonanie że taką ocenę posiadasz jedynie TY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge powiedziec, ze easca germany jest duuuzo mniej rozrzutna w przyznawaniu pktow. Ktoras tam eliminacje wygralem majac niewiele ponad 300pkt.

To mógłbyś się kilka razy przydać na tych finałach, podczas uzasadniania oceny z ilością punktów w okolicy połowy skali. :wink:

Nie pomagały argumenty, że na tle całej kategorii jest to i tak wysoka ocena, a może i najwyższa za omawiany element oceny. Najczęściej padało pytanie: "To po jakiego grzyba w ogóle jest skala do 20pkt skoro połowa z tego jest bardzo dobrym wynikiem?"

Zabrakło tylko tego, że ta połowa była dobrym wynikiem nie w ogóle, ale tylko w tym dniu na tle reszty uczestników w tej kategorii. No i w ten sposób raz jednemu za mało, a innemu za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma , .............. to inna opowieść .

 

Już kiedyś wałkowaliśmy ten temat przy okazji rozmów nt. kategorii mini...

Według mnie przyczyna jest zupełnie prozaiczna( bo ,że się da zrobić auto pasywne, spełniające wymogi oceny udowodniłeś już z Pawłem), opracowanie auta na takim poziomie to już nie godzina ani dwie , ani nawet tydzień siedzenia stroiciela a to ma swój koszt, stąd prościej i taniej( to wcale nie jest takie mało ważne, bo w dzisiejszych czasach raczej każdy ogląda wydane 5 zł dwa razy) pójść w system aktywny.

Drugą zaś kwestią ,że dla początkujących jest bardzo uniwersalny daje możliwość cięcia przy jakiejś wymianie klocków bez konieczności ponownego strugania zwrotek.

Ale zaraz wyjdzie kolaborat.

odp brzmi: Da się tyle ,że "drogo" i długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...