Skocz do zawartości

Wzmacniacz Audio System 5004 - co oznacza parametr Q?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie takowy wzmacniacz i napędza mi On Macromy M3S.60 na zwrotnicach Hertza DSK oraz IT 08.

Nigdzie nie mogę znaleźc co oznacza parametr Q w tym wzmacniaczu:

 

Daję fotę strony wzmacniacza z tym parametrem:

http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/51/18/59/2451185984_3

 

Czy jeżeli podzielę sobie pasmo na wzmacniaczu na 60 Hz, a midbasy w zestawie graja do 70 Hz to pasma 60-70Hz nie bedzie i lepiej ustawic ciecie na 90 Hz?

 

Przepraszam za moj laicyzm, ale to moje pierwsze Car Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli podzielę sobie pasmo na wzmacniaczu na 60 Hz, a midbasy w zestawie graja do 70 Hz to pasma 60-70Hz nie bedzie i lepiej ustawic ciecie na 90 Hz?

Myślisz że cięcia to gilotyna i dokładnie przy 70hz głośnik przestaje grać? Ustaw na 80 i potem jedź w dół ale bez przesady , bo pamiętaj że to klocki budżetowe i basiora 40hz się nie spodziewaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że we wzmacniaczu są tylko 3 rodzaje cięc (120, 90, 60 Hz - podział jest miedzy 1 i 2 kanal - High, a 3 i 4 Low) a w radiu mam tylko filtr górnoprzepustowy (pewnie dlatego oryginalna płyta gra podobnie jak mp3 dobre jakości). Radio będzie wymieniane.

BTW myślałem, źe Audio System to średnia pólka a nie budżetowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW myślałem, źe Audio System to średnia pólka a nie budżetowa

Przecież prawie każdy producent ma klocki i budżetowe i wysokiej klasy.

A tutaj coś o parametrze "Q" http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4418-zwrotnice-glosnikowe-wprowadzenie-do-tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież prawie każdy producent ma klocki i budżetowe i wysokiej klasy.

A tutaj coś o parametrze "Q" Zwrotnice głośnikowe - Wprowadzenie do tematu

 

A może mi ktoś łopatologicznie wyłtumaczyc do czego służy zmiana tego Q? Może mam takie subiektywne ucho ale gdy jest 0,5 dźwięk jest jakby bardziej szczegółowy w zestawie odseparowamym, gdy jest 0,7 jest więcej muzyki (tonów niskich) w tym zestawie, ale kosztem jakości (szczegółowości) w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...