Skocz do zawartości

Oferty operatorów komórkowych


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie będę owijał w bawełnę. Chce uzyskać proste odpowiedzi.

Z czego korzystacie? Orange, Plus, T-mobile itp.

Jakie macie korzysci, na co narzekacie?

Jak można to proponuje proste odpowiedzi typu:

 

-Orange, abonament

-Wady

-Zalety

jakość łącza, połaczenia tel itp tak powiedzmy skala "jakości" o 1 do 10.

 

ewentualnie wysłucham też opinii precedensowych sporów z operatorami komórkowymi

 

Nie interesuja mnie telefony - konczy mi sie umowa, telefony to mi "leżą" nie uzywane bo ciagle jade na starej sprawdzonej "kobyle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

- Orange, wysoki abo firmowy (Optymalny z internetem 900)

 

wady:

 

- zasięg w budynkach w Warszawie, praktyczny brak 3G na Bemowie w okolicach lotniska (mama tam mieszka i często bywam)

- dosyć drogo, ale to wina też wysokiego abonamentu (choć płacę połowę, ze względu na staż w sieci)

 

zalety:

 

- najsprawniej działający net (bezpośrednie porównanie do np. obcinającego prędkość Play. W Orange w W-wie 5-10Mbps to standard, upload też dobry)

- dobre ceny na topowe telefony (w moim przypadku kolejne ajfony)

- ilość minut/danych taka, że się nie martwię w ogóle (mam też dodatki ze względu na staż - zarówno danych, jak i minut. Liczone w tysiącach, normalny człowiek nie jest w stanie tego wykorzystać)

- brak kompresji obrazków/video przy darmowym łączeniu przez VPN

- brak problemów ogólnie, od początku Ideii (kiedy działała tylko w W-wie) mam od nich telefony i nie mam podstaw do narzekania

 

Jakość rozmów jak w każdej sieci - mocno zależna od zasięgu/trybu połączenia czyli od... lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play

Zalety to świetna oferta na tle innych operatorów i szanowanie stałego klienta, gdzie w innych sieciach mają takie podejście, że po prostu brak słów..

Wadą jest duża kara jakbyś chciał rozwiązać umowę przed końcem (chyba 1800zł) i musisz sobie ofertę odpowiednio dobrać pod siebie, bo nie w każdej są dostępne pewne pakiety itd. - chyba jak wszędzie.

Jakość łącza 7/10 - czasem się znajdzie jakaś dziura zasięgu, ale w innych sieciach nie jest lepiej..

 

Co do Orange to moi znajomi pouciekali od nich do Playa i są zadowoleni ;)

Ja się przeniosłem z Plusa po tym jak podnieśli mi abonament bez żadnej informacji przy automatycznym przedłużeniu umowy - taki bonus dla stałego klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dorzuce jedno pytanie. Zadzwonił do mnie... Play! Z oferta przejscia na "ich" abonament bo konczy mi sie oferta..

Skad to wiedzą? A okazuje sie ze Orange (ktoś z pracowników) sprzedaje dane osobowe. Konczy mi sie umowa, ktoś się dowiedział z orange i przesłał moje dane do play. Dziś bedą do mnie dzwonić z play jeszcze raz, ale troche się wkurzyłem i mam zamiar zgłosić to na policje. Nie mam tylko jak nagrać rozmowę, telefon nie ma opcji nagrywania rozmowy telefonicznej..

Czy mi sie wydaje czy to jest "sprzedaż danych osobowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się w temacie Play wolę nie odzywać gdyż:

 

a) miałem od nich net do lapka i dziękuję

b) w rodzinie mam osobę należącą do tej grupy: https://www.facebook.com/pages/Play-Oszukani/187641771276603

 

Poza tym Play do niedawna np. ukrywał informacje o tym, że poza najwyższym abonamentem prędkość netu jest ograniczona np. do 1Mbps albo 2Mbps (w zależności od wysokości abo).

 

Ja bym wybierał z Orange/T-Mobile/Plus, ale to indywidualna sprawa :)

 

Tak koniec końców, to wszędzie jest podobnie, w końcu to tylko firma dostarczająca usługę, jedna z wielu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam troszke na forum to widze wiecej opini pozytywnych na samego PLUSA a na play sporo negatywnych opcji.. Coś czuje ze chyba zostane w orange tylko wezme sobie na karte.. Podobno wiecej sie dba o klientów na karte, bo jak złapia kogos na "abonament" to im wisi-umowe podpisałe to bedzie z nami siedział-te 2lata.. A karta to szast-prast, kios ruchu i zmieniasz operatora..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za plusem czy playem za bardzo nie chce, najbardziej rozpatruje orange i t-mobile.. Mam pare osób które gdy ma znajomego "w play" to niechca dzwonic ze wzgledu na koszt połaczenia.. Może dla firm czy coś takiego t sie im opłaci, ale jak dla kogoś kto chce dzwonic w rozne miejsca i lubi jak sie do niego dzwoni to myśle nad orange-spora popularnosć wsród "moich" znajomych, oczywiscie rozpatruje oferte orange "Nowy orange Go" i do tego kupic karte 200zł (230 wpływa na konto)

Tutaj oczywiscie nie wchodzi zakup takich kart na allegro bo są to doładowania po 10zł.. Koszta kosztami ale rozmowa w orange to 10gr przy pakiecie 200min, a przy doładowaniach 20x10zł to koszt jak z doładowania 10zł-czyli ponad 50groszy za min. Patrzac na oferte "Nowy Orange Go" smsy są po 1gr do orange i nie trzeba patrzeć czy masz pakiet 600sms na miesiac tylko masz to "od ręki"

Uzywa ktoś taki pakiet? Opinie? Sugestie? Pozytywy? Negatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 13 lat byłem w idei/orange. Niestety nie polecam.

!. Hasło do konta na on-line odzyskiwałem ze dwa lata, aż w końcu odpuściłem. Metody różne, przez neta, przez BOK telefonicznie, osobiście w salonie.

2. Koszt abonamentu firmowgo około 200min rok temu coś około 86zł.

3. Zasięg w mieszkaniu w bloku prawie centrum miasta łódź miałem tylko w jednym pokoju (4p, żadnych innych bloków drzew).

4. Po zakończeniu umowy chciałem numer przepisać z firmy (mojej) na siebie prywatnie. Koszt 120 netto.

5. Stażowe? Co to jest? Gość wchodzący z ulicy kupujący abonament ma lepszą ofertę niż ja po 13 latach.

6. Większość spraw musiałem załatwiać w salonie firmowym. Pobierasz numerek i czekasz.... 40 min-1,5godz. Klient, który naciśnie, że chce nową umowę wchodzi do konsultanta prawie "z marszu", reszta motłochu czeka.

7. Wyższe opłaty za połączenia do playa. Pytałem dlaczego? Bo tak

 

Po tych 13 latach przeszedłem do playa.

Wziąłem sam sim. coś około 600 min za 39plnów (nie wiem jak oni to liczą, ale jak sprawdzam stan środków na koncie to za te 39 mam 159 zł na koncie). Smsy za free do wszystkich. Połączenia do playa za free.

Pełny zasięg w całym domu. Od pół roku jeszcze nie zdarzyło się, żebym był poza zasięgiem mimo, że jeżdże po różnych zadupiach (co w orange było dość częste).

 

To tyle z moich mobilnych doświadczeń. Z neta w telefonie nie korzystam, nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czego ten play zyje? Takie rozmowy w tak niskiej cenie? Żeby nie było jak z OLT express..

Ja zebrałem osobiscie wiecej złych opini z play niż tych dobrych. Ale oczywiscie wezme tez i to pod uwage, chociaz wtedy jest problem ze znajomi jak maja w orange karty czy w erze to nie chce dzwonic na playa, ale cóż..

Ciagle czytam-play wychodzi najtaniej ale negatywy to 60-70% opini.. Wiec troszkę sie boje.. O opiniach na temat "ABONENCIARZY" tez czytałem-głownie olewka..

5osób w pracy, 4 obsługuja nowych klientów a 1 co obsługuje "stałych klientów" akurat jest na kawie czy w sraczu.. Ale widać że to standard nie tylko w orange..

Wybór pada na 95% na telefon na karte..

 

Czekam na dalsze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było jak z OLT express

Tutaj na szczęście to oni muszą najpierw wykonać usługę, a później ja płacę :D więc o to się nie boję

znajomi jak maja w orange karty czy w erze to nie chce dzwonic na playa

Też tak myślałem kiedyś, ale to nie mój problem :P

Zresztą sporo znajomków i rodzinki już przeszło do playa, więc już mam całkiem za free. Już przy "karcie" jak doladowałem za 30plnów to miałem przez miesiąc darmo do playa.

play wychodzi najtaniej ale negatywy to 60-70% opini

Zanim wziąłem abonament przez pół roku korzystałem z oferty na kartę. ja złego słowa nie mogę na nich powiedzieć.

Acha, jeszcze jedno, umowa na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pjak:

1. Jedna wizyta w salonie i uzyskalem kod w ciagu 1 minuty

zmienil mi sie dlatego, ze bralem kolejna aktywacje na swoja firme i z automatu zmielili glowne haslo

2. Za 450min place ok 90zl do tej pory z 2gb netu, teraz zmieniam abonament i za 90zl dostaje 990zl plus 20% gratis do orange i stacjonarne za darmo plus net- oferta dla stalych abonentow

3. Z zasiegiem 0 problemow, rozlacza czasami rozmowy podczas jazdy po warszawie

4. Cesja rzeczywiscie kosztuje 120zl

5. Nie prawda! Jako staly abonent przy przedluzaniu umowy dostalem: 10% darmowych minu za przedluzenie, 20% mniejszy abonament, wynegocjowalem jeszcze 20% dodatkowych darmowych minut. Net i rozmowy do orange i stacjonarke w standardzie

6. Wszystko zalatwiasz przez net on-line i nie ma z tym zadnego problemu

7. Jest abonament w ktorym nie ma drozej. Wszedzie jest jednakowo. Wystarczy sie zainteresowac.

 

Potraficie tylko marudzic. Obalilem twoje wszystkie punkty. Czy ty naprawde uwaszasz, ze nikt inny nie korzysta z uslug firm telekomunikacyjnych?

Oganij sie troche!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedna wizyta w salonie i uzyskalem kod w ciagu 1 minuty

Mam wnioski, podania screeny ze strony logowania i odzyskiwania, ale to nie o tym wątek. Całą historię mam na papierze, ale nic z tego nie wyszło. Teraz też próbowałem, odzyskać, zmienić hasło, ale nic się nie zmieniło.
za 90zl dostaje 990zl plus 20% gratis do orange i stacjonarne za darmo plus net- oferta dla stalych abonentow
Nie dyskutuję, bo z mobilnego neta nie korzystam.
6. Wszystko zalatwiasz przez net on-line i nie ma z tym zadnego problemu
patrz pkt1.
7. Jest abonament w ktorym nie ma drozej. Wszedzie jest jednakowo. Wystarczy sie zainteresowac.
W play mam to w standardzie, a nie w specjalnym abonamencie.
3. Z zasiegiem 0 problemow,
Zbyt wiele zmiennych, żeby dyskutować zresztą nie o tym mowa.
Obalilem twoje wszystkie punkty
Nie udało Ci się. Pkt4 + te które podważyłem.

Czy ty naprawde uwaszasz, ze nikt inny nie korzysta z uslug firm telekomunikacyjnych?

Oganij sie troche!

Nie wiem czemu sie napinasz.

napisałem/opisałem swój punkt widzenia. Ty masz swój, ale ja nie każę Ci się ogarniać.

Tak na marginesie to kolejne numery firmowe też przeniosę do play (zostały jeszcze cztery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Stażowe? Co to jest? Gość wchodzący z ulicy kupujący abonament ma lepszą ofertę niż ja po 13 latach.

 

Z tym także mnie Orange wqur... o... Ja im odkąd istniała Idea, obecne Orange wkładam kasę do kieszeni a jak przychodzi do przedłużenia umowy ,to fajerwerków nie ma, a zawsze biorę ofertę bez tel, bo ich nie potrzebuję( i tak te Iphono wynalazki się wysrywały po miesiącu użytkowania w mojej pracy) więc mam prostego pancerniaka.

Tak jak napisałeś nowy klient z ulicy przychodzi i dostaje na dzień dobry lepsze warunki niż ten stały...

Ale umówmy się co do jednego każda siećtak robi aby odciągnąć klienta innej, więc na początku da super warunki a póżniej dusi jak gąbkę aby jednak swoje zarobić po skończeniu warunków promocyjnych...

Zasięg uważam w Orange jest najlepszy w kraju( sporo podróżuję to już sobie zdanie wyrobiłem), możecie uważać inaczej, ale tam gdzie diabeł mówi dobranoc i dawno skończyła się Era-Tmobile, czy Plus Orange nadal łapało, to dla mnie spora zaleta.

O dziwo, śmieszne rzeczy wychodzą w miastach, w moim przecież przy głównej autostradzie i przy granicy, net w domu chodzi po ...GPRS... Zadzwoniłem do nich i pytam co jest grane?

Pan sprawdzał sprawdzał a na koniec stwierdził ,że na mojej ulicy w centrum miasta , będę potrzebował.... zewnętrzną antenę aby złapać 3G... :wink:

Reasumując, przy końcu umowy będę z nimi twardo rozmawiał o warunkach na jakich mam pozostać, albo w dobie pozostawienia tego samego nr tel... Przejdę do konkurencji i w tyłku z nimi... A to nie jest jeden numer prywatny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałbys sie skusic na jakis abonamnet firmowy to sprawdz dokladnie bo w nich wciaz do play kaza sobie doplacac...

 

 

4lata w era / t-mobile a w play na start dostalem 100 min wiecej!!! Prxeniosłem nr zony bo sie konczył i zastanawiam sie nad zaplaceniem kary umownej za swój bo szału dostane z tymi chorymi dopłatami...

 

Rozgladałem sie długo ale nikt nie był w stanie zaoferowac lepszej oferty od nich.

 

Z netu na tel korzystam bardzo rzadko a prawie wogole bo w t-mobilu mam opłaty jak za zborze.

 

Przy próbie przedluzenia umowy konsultanci krecili tak potwornie zeby zostac przy firmowych abonamentach, choc zapytani potwierdzali ze do "play darmowe minuty" nie obowiazuja...

 

Cesja? Nie potrzebuje bo fv mam na firme a z przeneisieniem wziałem zonie abonament na osobe prywatna.

Nie wspomne ze jesli to załatwisz przez neta sa dodatkowe korzysci...

 

 

Taryfa to :

http://www.play.pl/pl/oferta/przejdz-do-play/play-abonament/super-stan-darmowy/?oT=play_abonament_mnp7&tA=MNP_S_LP2_49&P=stan-darmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem troszke ze znajomymi i powiedzieli mi wprost- "Jak pójdziesz do play to ni chu...ja nie bedziemy do Ciebie dzwonić że idziemy na impreze" :rotfl:

Popatrzyłem na tmobilka i na orange - ide do orange.. Dzięki za pomoc, temat zasadniczo do zamkniecia, chyba ze ktoś coś jeszcze do dodania..

Wielkie podziękowania w wyjaśnieniu tematu :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w Play od początku ich rynkowej drogi , bo powstali w marcu 2007 , a ja wziąłem abonament w sierpniu, dodam iż wabikiem były videorozmowy (kto to jeszcze pamięta ;) )i przez wszystkie lata ich oferta przy zakończeniu umowy jest zawsze najbardziej korzystna dla mnie (internet i dzwonienie , esów mało). Teraz mam 2 telefony firmowe i 3 play na kartę ...co mnie tylko wkurza , to zdarza się im wysłać esa systemowego o 1 w nocy ! Jednak po zgłoszeniu tego faktu i opierdzielenia na play24 w ciągu 24h przysyłają przeprosiny i po 15zł gratis doładowania na każdy z fonów na kartę , tak więc mogą mi takie esy wysyłać co miesiąc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...