Skocz do zawartości

Projekt Focus by CAS Szczecin ( i moim małym udziałem :P )


bury22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mogę coś powiedzieć co mi się osobiście nie podoba ?

Zawsze :D

Tapicera bym za ..... powiesił jakby tak odszył boczek, szczególnie że mógł jechać po rancie i oklejać na boki, wtedy szew wyszedłby prosto.

Wiem jak to wygląda , ale na żywo na prawdę nie jest źle :) , coś jak ze slupkami ze skody :)

Instalacja schludna, prosta i poukładana, no może te plecionki by ją ubarwiły bardziej na profi, lecz nie to jest istotne,

Zgadzam się , ale tak jak pisałem , nie jest to jeszcze koniec i na pewno zostaną dodane , tylko jak skończe z kablami ( jeszcze będą przekładane :) )

ale każde otwarcie drzwi to będzie wpadać w oczy.

nie wie o co cho :) , czy o skórę , czy .. co ? :)

Co się tak żeście uparli z tą mocą pieca na suba....

 

jak wół napisane min 200-300W

 

rekomendowane 300-600W gdzie 600 już podchodzi pod maximum

 

Brax 10.1 najlepiej zawsze spisywał się z mocniejszymi piecami z dobrą kontrolą np. 2200 GE stąd ta opinia .

 

Mamusa nie ma sprawy !

 

Jaki litraż na 10.1 masz?

26L brutto , czyli 25 netto .

czy mi sie wydaje czy mial byc inny glosnik na suba?

 

Wydaje Ci się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to panowie dziś jakio jeden z pierwszych( w końcu "konkurencja" ma swoje prawa :wink: ) posłuchałem sobie foki ładną godzinkę...

 

O ile w skodzie mi się średnio widziało o tyle w obecnym burkowozie jest fajniej dużo fajniej...

 

Zabudowa jest jeszcze mniejsza niż na zdjęciach, totalnie zabrała mało miejsca... super!

Sub jest wpuszczony w zabudowę więc wystaje tyle ,że wydaje się ,że to skrzynka pod 8kę...

Panel i konsola również bardzo schludnie wygląda, znacznie lepiej niż na foto.

Z minusów, to średnio mi się widzi wykonanie tweetów, wyglądają jak by się tam znalazły z przypadku(ale to akurat nie "gra)... W przeciwieństwie do całego słupka tutaj jest w porzadku.

 

Tyle u budowie...

 

Teraz to co jest najważniejsze czyli brzmienie...

 

Jest bardzo naturalne zrównoważone, średnica i góra nie wybija się ponad plan, szpilka jest uspokojona i zlewa się bdb ze średniakiem...

Wokale są czyste, precyzyjnie ustawione na scenie, żeński przy wysokich partiach nie drażni uszu na górze..

Męski aż kapie mięchem, gdy schodzi w najniższe partie...

Czasami miąłem aż wrażenie ,że jest za suto, a sam przecież lubię takie granie, może to kwestia, tego ,że wsiadłem od razu z babci a tam mam uwalony jeden woofer w tej chwili... :rotfl:

Zródła pozorne ustawiają się ładnie w kolejce na scenie...

A teraz chyba najlepsze w tym aucie... Bas, Subbas....

Kick trzepie nogawą bez dwóch zdań, nie jest przymulony...

Bas schodzi bardzo nisko bez cienia zawahania... Aby to uzmysłowić dodam, ze przy wył subie lusterko fruwa w aucie na samych wooferach..

A co do suba, to jak już wiemy Radziu ma dar do kwiecistej mowy jeśli chodzi o jego auta, ale tutaj chylę czoła... Sub gra zaj... fajnie, to najlepiej brzmiący 10.1 jaki dane mi było słyszeć...

Jest bardzo zwarty, spięty z mięchem, ale nie zamula, stopa chodzi szybko i punktualnie...

Gra bardzo nisko...

 

Reasumując cały system sprawia wrażenie naturalnego, bez wybijania się czy to góry czy średnicy na pierwszy plan, szczegółowy, lecz subtelnie, nie epatuje szczegółem jak np w mojej babci gdzie wszystko jest podane w twarz na tacy, w foce trzeba się wsłuchać aby dostrzec te same szczegóły, więc to już tylko kwestie osobistych preferencji.

Gra grubo suto, baaardzo spręzyście...

 

To jeszcze nie to czego ja szukam jeśli chodzi o średnicę i górę( ale to nie moje auto i nie moje granie, więc nic mi do tego a ja mam "swoje filmy" pod tym względem) ale jest dużo , dużo lepiej niż w skodzie, gdzie technika i poukładanie było górą nad przyjemnością ze słuchania...

 

Gratulacje Radku i wiem ,że będzie jeszcze lepiej...

 

Brax 10.1 najlepiej zawsze spisywał się z mocniejszymi piecami z dobrą kontrolą np. 2200 GE stąd ta opinia .

 

 

Braxy można sobie w tyłek wsadzić jeśli chodzi o kontrolę i sposób grania 10.1 pod tym Twoim 10.4...

Najlepszy dowód ,że ani ceny ani waty nie grają...

Zresztą moje zdanie nt. pieców Braxa znacie i jest niezmienne, to nie mój film, ale głośniki zaczynają na mnie robić coraz większe wrażenie najpierw średniak, teraz sub, ale jak widać potrzeba im zupełnie innego towarzystwa jeśli chodzi o piece a nie Braxa... Słuchałem ich wcześniej i nie podobały mi się , do kiedy nie usłyszałem ich podpiętych pod normalne piece a nie te suchary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że boczek nie wygląda źle, ale ten uciekający szewek dobrze też nie wygląda - a że akurat ten babol w Twojej instalacji mi się nie podoba, będę do niego wracał :D

 

Zresztą moje zdanie nt. pieców Braxa znacie i jest niezmienne, to nie mój film, ale głośniki zaczynają na mnie robić coraz większe wrażenie najpierw średniak, teraz sub,

 

woofer..... tweeter.... przyjdzie i czas na piece....

 

Czas.... tylko czas... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

woofer..... tweeter.... przyjdzie i czas na piece....

 

Czas.... tylko czas...

Kurcze mój chyba nie nadejdzie :P , szczególnie Tweeter i piece mi nie leżą :)

 

Możliwe że boczek nie wygląda źle, ale ten uciekający szewek dobrze też nie wygląda - a że akurat ten babol w Twojej instalacji mi się nie podoba, będę do niego wracał

Wiem :) , ja może mam mniejsze wymagania estetyczne , ale tak jak jest może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopierdze... (to nie przekleństwo) !!!

Dlaczego jedne przewody są spięte opaską (zresztą za cienką w moim mniemaniu) a drugie szkotem (i to nie hi-endowym misiatym - tylko tym z połyskiem wersji loooow end ) ?

:) ;)

Pytam łaj ?? Oczekuję wyczerpującej odpowiedzi w wyżej wymienionej kwestii ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już mam następny samochód ktory potencjalnie bede szukał do zakupu po Avensisie. Drzwi pod głosniki fajne, furka sama w sobie fajna, no i Ramka radiowa Focus Mk3 od 01/2011 → Ford sklep internetowy Ford części Kielce normalny dostęp do wsadzenia "customowego" radia 1 / 2 din :wink: .... malinowo. Słupki fajne szerokie, idealne pod moje "majkrotłitery" :D , a instalka na tak krotki czas super, mi by do szczescia wiecej nie bylo trzeba. Do Izbicka raczej nie pojade bo jeszcze jestem/bede na urlopie ale mam nadzieje ze niedlugo zawitasz do W-wy i bedzie mozliwosc odsluchu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ramke to podeslij jakies namiary czym sie zainteresowac

Jest u Olejnika ale kosztuje 580zł

a jak komputer po wyjęciu radia, stracony kompletnie?

Nic kompletnie nie straciłem , wyświetlacz na którym normalnie wyświetlane są dane z radia został ustawiony na datę i godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofer..... tweeter.... przyjdzie i czas na piece....

 

Czas.... tylko czas... :)

 

No właśnie , nie Tomku, bo mój odbiór wczesniej Braxów(głośników) jako "takie se" wynikał jak widać z piecy z tej samej parafii... Co okazało się bardzo mylne w moim przypadku...

A gdy usłyszałem średniaka pod DLSem kupił mnie od razu... Dziś znowu, słuchałem wcześniej 10.1 i oczywiście to bdb sub, ale mnie nie kupował swoim graniem by pojawił się na mojej liście marzeń...

Ale dziś w burkowozie , naprawdę sprawił mi miłą niespodziankę swoją zwartością i wykopem... Ale znowu wracamy do punktu wyjścia czyli pokazał co umie ale nie pod Braxem...

Choć zycie bywa przewrotne, więc nie odżegnuję się od piecy... Ale narazie widać nie ten czas... A może nigdy? :wink2:

 

Z opisu Trucka wychodzi, ze jest kompletnie inaczej niz w Octavii :) Tam dla mnie pod wzgledem brzmienia.. Kupa na maksa.. Ciekawi mnie ten opis suba i wooferow i nie drzaca ryja gora ? Malinka :D Bedziesz w piatek na pikniku juz ?

 

Przecież wiecie ,że ja z Radkiem to mam "trudną" przyjażń, więc jak jest nie halo (pod mój gust, zaznaczam) to mówię wprost, ale jak jest lepiej to dlaczego mam nie pochwalić (bo mi niby tyłek ma ścisnąć?) nie ściska, to i chwalę, skoda to przy foce "suchar" brzmieniowo, teraz jest znacznie bliżej ku temu co cenię, czyli naturalność i przyjemność z grania.

Biorę więc na klatę swoje wcześniejsze słowa i je podtrzymuję..

Fajnie to auto gra, ale czuć ,że jest jeszcze miejsce na progres zwłaszcza w odniesieniu do średnicy i TW... Do "mojego" grania brakuje tam jedynie większego epatowania szczegółem, bo jest, ale czasami trzeba się wsłuchiwać, zwłaszcza kiedy wrzuciłem swoje dwie płytki , które znam na pamięć po przyjeżdzie babcią..

Dam przykład co mam na myśli... Np brakowało mi jeszcze troszkę takiej "chrapliwości" przy zacięciu struną, to jest, ale delikatne, a zacięcie to ma pierdnąć chrapliwie i wybrzmieć...

Lubię również gry werbel w perkusji przy większym odkręceniu gały aż czuć na twarzy i klacie, jak by był przy Nas, poczuć ten dżwięk na sobie a nie tylko "usłyszeć", to jest ale jak wspomniałem , spokojne , kulturalne...

Wokale już w tej chwili są na bardzo dobrym poziomie i raczej nie widzę, potrzeby cokolwiek z nimi robić i szukać "lepszego" żeński w górnych rejestrach nie męczy, męski schodzi w samą dolinę jak potrzeba ( czego chcieć więcej?)..

Pytanie jest jedno... Czy to Burkowe granie? To jego auto i jemu ma się podobać.

A zamykając temat z mojej strony odnośnie brzmienia, to w Sosnowcu, poprosiłem Radka o kluczyki od auta i wsiadłem posłuchać Skody... puściłem 3 kawałki i jakoś już mi się nie chciało siedzieć...

Dziś spokojnie pękła dobra godzina i system nie męczy, fajnie wciąga w swoją grę i sprawia przyjemność. Kropa... :wink2:

 

Wspomnicie moje słowa, ale to auto będzie miało mistrza PL w amatorze... :D

A jutro dokopie nawet grając na pół gwizdka, bo jest dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię również gry werbel w perkusji przy większym odkręceniu gały aż czuć na twarzy i klacie, jak by był przy Nas, poczuć ten dżwięk na sobie a nie tylko "usłyszeć", to jest ale jak wspomniałem , spokojne , kulturalne...

Wokale już w tej chwili są na bardzo dobrym poziomie i raczej nie widzę, potrzeby cokolwiek z nimi robić i szukać "lepszego" żeński w górnych rejestrach nie męczy, męski schodzi w samą dolinę jak potrzeba ( czego chcieć więcej?)..

Pytanie jest jedno... Czy to Burkowe granie? To jego auto i jemu ma się podobać.

A zamykając temat z mojej strony odnośnie brzmienia, to w Sosnowcu, poprosiłem Radka o kluczyki od auta i wsiadłem posłuchać Skody... puściłem 3 kawałki i jakoś już mi się nie chciało siedzieć...

Dziś spokojnie pękła dobra godzina i system nie męczy, fajnie wciąga w swoją grę i sprawia przyjemność. Kropa... :wink2:

 

Lubie podobne granie :) Werble i stopke ma byc czuc az cyce miazdzy :) W Sosnowcu tez sluchalem Octavii i mialem dosc po 30 sekundach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi to pisac, ale... 24,64 litra :/

 

Paweł gratki, skrzynka to jakaś masakra( że się tak wyrażę kolokwialnie :wink2: ) wczoraj "opukałem" ją, to jakieś małe megatwarde monstrum...

Świetnie i solidnie wykonana, fajnie spasowana pod kanapę, sztywna w pytę... Subik ma zacne warunki by hulać to i gra...

Wiem do kogo się zgłoszę gdy wybiorę subik pod betkę... :wink:

 

ps.Jakieś promocje są do zawodniczych aut? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Lotusa? Owszem fajna, ale nie tak sztywna jak ta Burkowa, druga kwestia ,że to "uniwersalna" a mi się spodobało zrobienie pod dany litraż ale i dane auto biorąc pod uwagę m.in kąt pochylenia tylniej kanapy, niby parę cm głębiej ale zawsze to cm oszczędzone na bagażniku...

 

ps.Paweł ja wiem ile się cenisz... Poczta pantoflowa działa... Więc nie muszę Ci suszyć głowy aby poznać "cennik"..

Oczywiście żartuję z tą "promocją" robisz dobrą robotę i jest warta swej ceny( są rozsądne). :wink2:

 

No i moje słowa się sprawdziły.

 

Gratulacje Radku z kolejnego garnka, chociaż wynik mało cieszący, skoro konkurencja była w postaci... Jednego auta... Nieważne, pierwsze koty za płoty.. :wink:

:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak skrzynia za malo sztywna to wyklej matami bitumicznymi (dziala ;) )

 

Ale ja i tak chcę zmienić albo całkiem suba, albo jak lotus się ostanie inaczej zaprojektować skrzynkę, niżej a szerzej tak aby mi się zmieściła skrzyneczka pod roletę...

 

Więc czy tak czy siak, zgłoszę się w swoim czasie kiedy mi się koncepcja wyklaruje... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...