Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pansam to inaczej dedra, a co do gladzi i gipsu, to zadna szlifierka go nie przezyje, a serwis odpisze ze gips i spadowa ;) Jednak trzeba tylko w instrukcji obslugi jaka znajdujemy w pudelku sprawdzic czy jest zapis o "gipsie" i jesli nie ma (w np. Einhelu nie ma ) to powolujemy sie na instrukcje i po 14 dniach mamy nowy sprzet.

 

PS: polecam zapomniec w ogole slowo gwarancja i powolywac sie tylko i wylacznie na niezgodnosc z umowa konsumencka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moze i tak jest jak mowisz, aczkolwiek ostatnio odkurzacz mialem w serwisie na gw. I wymienili filtry przedmuchali i napisali ze do gipsu trzeba filtry plus worek;-) teraz jestem happy. Tylko ze patent jest taki ze pisza ze szlifierka jest przeznaczona do scierania gladzi a na gw. to zawsze cos innego wyjdzie. Ale miejmy nadzieje ze nic sie nie stanie. Zyrafa wpada i dzialamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to co kupić bo zgupiałem :( Chciałbym szlifierke którą mogę wyszlifować szpachlówke na obudowach, czasem trafi się jakiś inny element malowany, lakierowany, mam nadzieje że można też tym urządzeniem oszlifować lakier drobnym papierem ściernym przed położeniem kolejnej warstwy.

Taśmówka odpada z wiadomych względów.Ręcznie można szlifować ale obudowy po szpachlowaniu z krzywymi rantami i twardym klejem to masakra dla rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje przy dedrze. Robilem nia kilkanascie razy po x m2 i szla jak glupia. Jak masz cos mniejszego do szlifowania to moze albo szlifierka mniejsza z talezem ,(cos ala wieksza katowka) albo urzadzenie wielofunkcyjne. Tez super sprawa. W kolejnisci do kupna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitoola mam, chce urządzenie do szlifowania dokładnego, z duża stopą i odciągiem zew. urządzeniem lub pojemnikiem na pył. Cena było do 200 ale mogę przeznaczyć więcej na coś co posłuży. No i papier montowany na uchwyt bo rzepy szybko się kończą, w multitoolu 5zmian papieru i po rzepie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również złego słowa nie powiem na meec i ferm, mam dremelek meec, działa super, ferm multitool też tylko jest głośny i ma badziewne akcesoria bo stopka od papieru skończyła się dość szybko, ale teraz mam innej marki i pasują, potem kupie boscha lub coś innego markowego.

 

PS kupiłem dziś szlifierke metabo 3185. Zobaczymy co to warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

Potrzebuję kupić niedrogą wiertarkę. Mój stary Skil 550W, z promocji za 60zł sprzed 7-8 lat, wczoraj wyzionął mi prawie ducha. Niby jeszcze kręci, ale przy obciążeniu zaczęło się z niej dymić i nieprzyjemnie pachnieć.

Wymagania? Niech pochodzi parę lat przy użytku amatorskim. Lubię, gdy jest walizka w zestawie. Cena do 200 zł lub niewiele więcej.

Co warto omijać, a którym warto się przyjrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegos czasu uzywamy w pracy mlotowiertarek podrobki boscha. Ale... Cena 190 zl w walizce i z wymienna glowka z sds na zwykla wiartarska. Jak za ta kase to mamy 2 komplety. Robimy remonty wiec kucia mieszania i nie oszczedzamy i nie chce pasc. W zestawie dluta plaskie, punktak i wiertla jakies

Jak cos to pw pokaze ci foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy takiego Skila ...103zl na wyprzedazy, bo Bosch wycofal go z Obi ;)

Tomo w tej kasie bierz sprzet marketowych marek, bo jak pada taki sprzet to wymieniaja Ci go 1:1 na nowy przez 2 lata ;) Jak padnie np. Skil(einhel, bosch lub cokolwiek markowego) to leci to na serwis i masz 2 tyg oczekiwania na werdykt czy przypadkiem to nie Twoja wina, a tak kupujac sprzet marki CMI w Obi masz nowke w 2 min po podejsciu do informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś wreszcie się zebrałem aby naprawić ułamany przewód w dość leciwej wiertarce Bosch. Po dziesięciu z górą latach użytkowania, dość intensywnego, wnętrze prezentuje się na tyle dobrze, ze odważam się wrzucić fotkę :) Gdy ją kupowałem za coś koło 350pln pomyślałem, że to już nie ten sam Bosch co dawniej i trochę tandetny będzie a tu proszę - wystarczyło skrócić kilkanaście cm przewód i będzie jeszcze z niej  sporo pożytku.

post-4056-0-60744900-1508614557_thumb.jpg

post-4056-0-15036400-1508614573_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AvE!

 

 

Temat wkrętarki powraca.

 

Raczej do pracy w drewnie (wkręty, wiercenie). Udar nie jest wymagany.

 

Dwa jak najmocniejsze aku.

 

Mocna, żeby nie stękała przy długim wkręcie.

 

Walizka mile widziana.

 

Wychodzę z założenia, że jak kupować, to coś konkretnego, żeby posłużyło jak najdłużej. Więc liczę się z tym, że trzeba będzie "parę" zł położyć.

 

Ale zaznaczam, że więcej nie mam:

 

money.jpg


DeWalt?

 

http://allegro.pl/wkretarka-dewalt-dcd791p2-2x5-0-ah-walizka-70nm-i6988280304.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Walt przereklamowany - mamy w pracy kilka narzędzi tej marki i mamy je przetestowaniane . Zdecydowanie lapeszym wyborem jest metabo - mam wkrętarka tej firmy i wkręty Ciesielskie długości 30 cm kręci bez problemu , także mieliśmy bruzdwonce i odkurzacz tej firmy - sprzęty tej firmy są drogie ale naprawdę warte -a i serwis jest naprawdę bardzo dobry .

Milwaukee - wkrętarki tej firmy są również bardziej dobre .

Makita - wkrętarki ma całkiem dobre jes Dakar baterie posiadaja limit cykli ładowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby takie pytanie pomocnicze ...kupiłbyś sprzęt który ma 12 miesięcy gwarancji , czy taki co producent daje aż 36 i w tym 24 miesiące na samą baterię?  

Bosch tyle daje dla firm, ba mało tego on gwarantuje że w ciągu 24h od dostarczenia narzędzia z linii niebieskiej do serwisu w ciągu 24h je naprawi lub da Ci nowe ! Kto jeszcze ma taki serwis? Ja nie znam , a trochę w tym na co dzień siedzę ;) 

https://www.obi.pl/wkretarki/bosch-wiertarko-wkretarka-gsr-18v-li-2-akumulatorowa-18-v/p/2513232 (GSR 18V-LI 2) 

2 aku 4Ah  ale jeśli mogą być 2Ah , to 

https://www.obi.pl/wkretarki/wkretarka-gsr-18-2-li-plus-18-v/p/2513257 (GSR 18-2-LI Plus) 

i masz sporo kasy zaoszczędzonej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...