Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


A używa ktoś z was Yato np. YT1268 ? Jak się spisuje?

 

w robocie to maltretuję obecnie co jakiś czas, grzechotki ok, klucze średniawka ale mogą być, reszta moim zdaniem kosz ...

Z grzechotek polecę jeszcze YT-0331, bardzo fajny mały szkrab ułatwiający życie.

Ostatnio w Aldi-m był zestaw Top Tools, niestety spakowany więc nie wiem jak z jakością, ale myślę że za tą cenę był ok do amatorki, sam za to nabyłem zestaw bitów dosłownie w cenie złomu, jak któryś często użytkowany się wyrobi zastąpię go lepszym odpowiednikiem najwyżej :D

Klucze Coval-a - dalej polecam, żyją i zrobiły już trochę ciężkich robót, ale doszła im ostatnio konkurencja w postaci zestawu Bahco.

 

Dodam że są fajne promocje na te zestawy w Juli obecnie i warto zainwestować moim zdaniem te 100 zł więcej niż Yato:

http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/pokretla-do-nasadek-i-nasadki/mieszane-zestawy-kluczy-nasadowych/zestaw-kluczy-nasadowych-141033/ - 77 częściowy zestaw Bahco

http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/pokretla-do-nasadek-i-nasadki/zestawy-kluczy-nasadowych/zestaw-kluczy-nasadowych-1-4-1-2-81czesci-141011/ - 81 częściowy zestaw

 

Sam posiadam ten drugi, niestety obecnie dostępny tylko w Jankach jeszcze bodaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

YATO, biorąc pod uwagę cenę tych narzędzi, to bardzo dobra propozycja

 

jak ktoś potrzebuje coś przykręcić od święta to - TOPEX

 

jak ktoś kręci hobbystycznie, jak większość ludzi na tym forum - YATO 

 

jednak do zawodowej ciężkiej roboty (pobijanie kluczy młotkiem, zakładanie przedłużek/rur) - trzeba dołozyć do lepszego sprzętu albo częściej wymieniać YATO ;)

 

np. FACOM jest bardzo drogi, ale jak coś się stanie wymieniają od reki, dożywotnia gwarancja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo drogie te Bahco.400zł za taki zestaw wg.mnie za dużo.

 

Drogie to normalna cena - 800, czy 900 zł za taki zestaw, powiem tak ja po tych kluczach dosłownie skakałem i nic im się nie działo, to też jeśli jakościowo jest dalej to samo ( a śmiem tak przypuszczać, że przez 2 lata nie zjechali z normami ) to jest to warte tych 400 zł spokojnie. Za podstawowe Yato z cyklu 1268/1269 trzeba dać ok. 300 zł, szczerze, wolę dać te 100 zł więcej.

 

W lutym będę przerabiać temat wkrętarki, już mam upatrzonego mniej więcej faworyta, choć wiem że Hilti jest nie do zajechania, to właśnie w Juli jest coś ciekawego:

http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/wiertarko-wkretarka-060226/ - AEG z 2 x aku 4Ah, co wy na to ?  Czy ktoś coś innego ciekawego poleci w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam że odkopuję.

Po tym jak chwilę temu próbując odkręcić śrubę żabką, zjechałem jej łeb i przemalowałem swój paznokieć na niebiesko stwierdziłem że mam dość starych, zdekompletowanych, gównianych narzędzi i szukam dobrego kompletu/skrzynki/walizki który w domu i samochodzie starczy mi na lata. Z tematu wynika że warto zainwestować w bahco i póki co ta firma jest moim faworytem. Chyba że ktoś poleci inny zestaw w podobnych pieniądzach(około 800zł). Zależy mi szczególnie na komplecie kluczy oczkowych, dobrych grzechotkach z kompletem nasadek i może jakichś szczypcach, kombinerkach i tym podobnych wielofunkcyjnych narzędziach. Bity schodzą na ostatni plan bo z racji hobby i pracy mam ich trochę. Macie może Panowie jakieś propozycję?

 

Co do samych bitów i śrubokrętów polecam Wiha. W pracy mam jeden duży i jeden mały śrubokręt ESD które są nie do zajechania od kilku lat. A odkręcają kilkaset śrubek dziennie i wytrzymują konkretne naciski. Same bity wiha są dość drogie(ok 20zł za sztukę) ale warte swojej ceny a kupowane po kilka sztuk co jakiś czas nie kopią tak strasznie po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupilem zestaw kluczy oczkowych nasadowych itp w Carrefour.i powiem oczkowe i nasadowe dostaly już setki mlotów i nic aby tylko porysowane do dzis komplet 20 kluczy za 80 zl.dziala i ma się dobrze.wiem ponoc tam jest tandeta a mi się teafila naprawde dobra partia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat mam zestaw "biltema", kupiony w Szwecji czy Norwegii, klucze przerobiły masę zawieszeń silników itp a od 2 lat wykorzystuję je też w pracy gdzie lekko nie mają i złego słowa nie powiem. Przy bardzo brutalnym traktowaniu (młotkiem, przedłużki nawet metrowe itp) żaden z kluczy (łącznie z grzechotkami i nasadkami) nie wykazuje oznak zuzycia w przeciwieństwie do yato, Stanleya itp. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bahco, SATA, Zebra z Wurtha.

 

A jak byś miał wybrać jeśli chodzi o narzędzia to byś poszedł w Bahco czy Sata?

 

Potrzebuję kompletny wózek serwisowy więc wydatek parę kzł, niestety Zebra jest już za droga bo taki wózek by wyszedł z 20000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...