Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na jonnesway-u sie naciolem :-( to juz lepiej u mnie sie spisywał i nadal spisuje Neo. Fajne,dobre i ładne narzędzia z dozywotnia gwarancja. A przy tym cena nie porażająca.

Yato pare kluczy i innych narzędzi tez skapitulowalo. Narazie jedynie neo sie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja dostałem zestaw z lidla made in Germany PowerFix i jestem mega zaskoczony :D Grzechotka odkręcałem nakrętkę koronową z przegubu z nasadzoną rura na grzechotkę i o dziwo przeżyła a na niej stałem :D Jak kojarzę to od jutro będzie to znowu w lidlu za 179zl tyle, że bez płaskich ale mają tam tez komplety płasko oczkowych. Cena gitarka i HV chociaż a nie jakiś chiński śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołożę swoje 2 grosze

Wkrętaki to tylko Wiha Proturn K3 cena nie odstrasza a są nie od zdarcia, kolega raz złamał mi ph2 przy samej rączce i w ten sposób mam bita na wkrętarkę już od 3 lat używany codziennie ani śladu zdarcia. A jeżeli nażęcia ręczne typu obcinaczki, kleszcze, obieraczki itp, to knipex, po 4 latach niechromowane szczypce boczne zmieniły tylko kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wihy teraz parę bitów z powłoką tytanową i uchwyt typu click do bitów zobaczymy jak się będą sprawować. Jak bedą ok to kupie komplet diamentowych i spokój. :hyhy:

 

A katalog jak przeglądałem to naprawdę wypasione narzędzia mają :szok: o niektórych rozwiązaniach to nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje :rotfl: i bardzo mi się spodobały :)

Ciekawi mnie co będzie z elektronarzędziami jak Lidl zniknie z naszego rynku?

Jakiś cynk dostałeś czy tylko przypuszczenia?? Bo patrząc na ich pozycje na rynku europejskim to się jakoś nie zapowiada plajta :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nażęcia ręczne typu obcinaczki, kleszcze, obieraczki itp, to knipex, po 4 latach niechromowane szczypce boczne zmieniły tylko kolor. 

x2, w pracy u nas cała fabryka używa, jeszcze nie widziałem by ktoś je wymieniał :wink:

Sam użytkuję zestaw Yato(kuzyna),puki co(3 lata) śmiga bez zastrzeżeń(a co tydzień coś tam grzebiemy), wiem sam chciałem taki brać. Jednak skoro wam się po czasie rozwala :kwasny:

Przemcio, mówisz że np: 

Klucze nasadowe, zestaw narzędziowy 1/2" 3/8" 1/4" Neo Tools 150 cz. 

 
Daje radę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z Yato kapituluje druga grzechotka a nie staje na nich...

 

Mi jakiś czas temu tez uszkodziła sie mała grzechotka Yato.

Uszkodził się mechanizm oraz "języczek" do przestawiania strony

Zareklamowałem i o dziwo dostałem nowa sztukę, mimo to, że była uszkodzona mechanicznie.

 

Elgardiel co prawda nie używałem narzędzi NEO, ale na pierwszy rzut oka widać ze to Yato pod inna marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio, mówisz że np: 

Klucze nasadowe, zestaw narzędziowy 1/2" 3/8" 1/4" Neo Tools 150 cz.[/size] 

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Klucze-nasadowe%2C-zestaw-narzedziowy-12-38-14-Neo-Tools-150-cz.-08-668-dostawa-GRATIS/4562

 

Daje radę?

Klasa zestawik. Dodatkowo masz płaskie tryczki w zestawie. Mam komplet i często ich używam jeśli tylko idzie podejść :)

 

Mają fajny kształt nasadki i kluczy. Są chromowane więc łatwo je w czystości utrzymac. Tryczke mam trochę inną o zwiększonej ilości zębów od 12 lat i daje rade nawet na 2metrowej przedłużce :hyhy:

 

Elgardiel co prawda nie używałem narzędzi NEO, ale na pierwszy rzut oka widać ze to Yato pod inna marką.

Chyba czas okulistę zmienić :wink: albo przejść się do jakiegoś sklepu i porównać. Weź do ręki nasadke czy klucz Neo a w drugą Yato. I chyba raczej już nigdy w stronę Yato nie spojrzysz :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mi jakiś czas temu tez uszkodziła sie mała grzechotka Yato.
Uszkodził się mechanizm oraz "języczek" do przestawiania strony
Zareklamowałem i o dziwo dostałem nowa sztukę, mimo to, że była uszkodzona mechanicznie
mi wlasnie te jezyczki od przerzucania stron wylatuja, wczesniej zgubiłem trzpien z małej i ja wyrzuciłem teraz ze średniej... Duzo pracuje tymi narzedziami ale to strasznie irytujace tym bardziej ze nie kosztowały 200zł... A chinski zestaw za 200zł kupiony 6lat temu smiga do dzis, kilka rzedy dokupowałem bo odjechały pod maska jakichs samochodów ale nic sie nie połamało , zadna grzechotka nie skapitulowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nasadzoną rura na grzechotkę i o dziwo przeżyła a na niej stałem
Gdyby mi ktoś stanął na grzechotce to juz nigdy więcej nie dostałby ode mnie do ręki nawet młotka.

 

Grzechotki nie służą do silnego dociągania chyba że specjalistyczne np.Gedore ma w ofercie takie specjały.

Zwykłe grzechotki dla śmiertelników z zestawów Yato itp.mogą ewentualnie różnić się większą lub mniejszą gęstością wyżłobień na których zapadka się zapiera i te "gęstrze" są delikatne ale w ciasnych miejscach któtki ruch wystarczy żeby "zaskakiwała".Te drugie można troszkę więcej siły przylożyć ale i tak polecam te pierwsze.

 

Kilka lat temu nawet "chińczyki" były lepszej jakości i o wiele taniej,ceny trochę zwariowaly bo kiedyś fajną walizkę 98szt.można było kupić za 140zł a dzisiaj podobna to cena prawie podchodzi pod 400 -to jakieś nieporozumienie :/

 

Fakt że języczki lubią się gubić bo wypadają śrubki te małe które ją przytrzymują.

Fajne są grzechotki takie w których zmianę kierunku zmienia się przy rączce obracając pierścień w lewo lub prawo.Takie ma np.Coval -całkiem fajne narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie. szukam walizki do 7 stów. 

 

wymagania to 3 grzechotki i mile widziane płaskooczkowe

 

rozważam między yato 3894  a  3884

 

inne propozycje również innych firm mile widziane 

proponuje zestaw bahco http://allegro.pl/bahco-zestaw-kluczy-warsztatowych-94-szt-promocja-i3885422850.html  uzywalem taki zestaw swego czasu i bylem bardziej zadowolony nizeli beta ale wiadomo kazdy ma swoj typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio nie chodzi mi konkretnie o tę firmę (produkty z Lidla i tak są made in china w całości produkowane, lub ich komponenty, a składane w Europie w co szczerze wątpie). Ja nie polecam elektronarzędzi firm, gdzie potem jak trzeba np. aku dokupić to jest kibel, lub cokolwiek innego. Co do narzędzi ręcznych to przesadnie się rozpisujecie, towaru jest masa na rynku, gówno idzie już na oko rozpoznać wiec co się rozpisywać? Bahco, Knipex, Wiha to dla większości użytkowników przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio nie chodzi mi konkretnie o tę firmę (produkty z Lidla i tak są made in china w całości produkowane, lub ich komponenty, a składane w Europie w co szczerze wątpie). Ja nie polecam elektronarzędzi firm, gdzie potem jak trzeba np. aku dokupić to jest kibel, lub cokolwiek innego. Co do narzędzi ręcznych to przesadnie się rozpisujecie, towaru jest masa na rynku, gówno idzie już na oko rozpoznać wiec co się rozpisywać? Bahco, Knipex, Wiha to dla większości użytkowników przerost formy nad treścią.

W czym niby Knipex jest zly???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi ktoś stanął na grzechotce to juz nigdy więcej nie dostałby ode mnie do ręki nawet młotka.

 

Spokojnie robiłem to z własna grzechotka i tylko raz więc to czy będę po niej skakał czy wywalę ją do śmieci to moja sprawa :D I nie masz się co martwić swoje szanuje znacznie mniej niż cudze bo co nie moje to święte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa zestawik. Dodatkowo masz płaskie tryczki w zestawie. Mam komplet i często ich używam jeśli tylko idzie podejść :)

 

Mają fajny kształt nasadki i kluczy. Są chromowane więc łatwo je w czystości utrzymac. Tryczke mam trochę inną o zwiększonej ilości zębów od 12 lat i daje rade nawet na 2metrowej przedłużce :hyhy:

Podziękował :D  :zdrowko:

Jak już kupować to coś solidnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Spokojnie robiłem to z własna grzechotka i tylko raz więc to czy będę po niej skakał czy wywalę ją do śmieci to moja sprawa I nie masz się co martwić swoje szanuje znacznie mniej niż cudze bo co nie moje to święte
Oczywiście i nie mam nic do tego.Są czasami ekstremalne przypadki gdzie czas czy sytuacja zmusza do wręcz zniszczenia celowego narzędzia czy naruszenia jego godności osobistej  celem osiągnięcia innych korzyści :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...