Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To może ja przerwę temat wkrętarek:P Przymierzam się do zakupu odkurzacza warsztatowego i nie bardzo wiem co wybrać;) Główne zastosowania: sprzątanie auta i do wciągania pyłu podczas frezowania(dobrze by było jak by miało gniazdko pod które się zapina frezarkę i odkurzacz odpala się automatycznie razem z frezarką). Cena: 300-400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam karchera mv 5 i daje rade z workiem jak i bez worka,

 

ostatnimi czasy głównie żre popiół z kominka i z pieca do worka i daje rade uzupełnić cały do końca dobrze ciągnąc 

 

jako odciąg do frezarek itp może śmiało jechać bez worka , ale tu lepiej dołożyć do mv6 i mieć gniazdko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu lepiej dołożyć do mv6 i mieć gniazdko

Propozycja fajna, ale trzeba wydać 800zł;) Na razie mam na ten cel połowę tego, też wiele nie będę go używał ale jednak był by niezastąpiony ponieważ latem frezuje na zewnątrz więc pył mi nie robi, ale zimą chciał bym coś podłubać w garażu i w momencie gdy wjadę frezarka w mdf to po 10sekundach nie ma nic widać w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy lata używam wiertarko-wkrętarki Parkside'a 10.8V. Trzebaby na chwile obecną wymienić ogniwa w akumulatorze, ale prawuje się ona naprawdę dzielnie. Chciałem mieć jeszcze wkrętarke udarową, więc zapadła decyzja i od dzisiaj bedę męczyć taki zestaw.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/d69c899cf130bb5499bb5e8f43812b9b.jpg

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Ja polecam zestaw Milwaukee M18 .Jestem dekarzem używane są bardzo intensywnie .Mam również Dewalta 20v oba z USA . Dewalt1500zł Milwaukee 1050zł a niczym mu nie ustępuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuje szlifierki do szlifowania większych płatów materiału, głównie drewno, płyty mdf, szpachla. Mam multitoola ale stopka o wymiarach trójkąta 80x80x80 to słaba sprawa do dużych połaci, mam też mini stopkę 20x40 czy mniejszą więc nie potrzeba mi wielofunkcyjnego narzedzia z zmienianymi nakładkami (zelasko, prostokąt, koło) aczkolwiek jak już bedzie to nic sie nie stanie.

Najważniejsze funkcje to duża stopa do połaci, dostępność papieru, odciąg do odkurzacza, trwałość i niska cena, powiedzmy do 200, ew jak coś warto kupić droższego to rozważe :) Propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobkowo tego będziesz używał, czy tylko u siebie np. 4 pokoje masz do objechania? Pamiętaj też że odkurzacz musi być  z filtrem "miskowym" bo inaczej gipsem zajedziesz każdy odkurzacz  :wink:

 

 

 


Potrzebuje szlifierki

 

Kieruj się więc tylko wielkością "stopy", jakimiś opiniami o marce (ale są wielce subiektywne) , no i żeby dane urządzenie posiadało wzornik otworów by móc kupować zwykły, tańszy papier i robić sobie samemu otwory by nie być skazanym na dedykowane drogie papiery .

 

PS: makita ma taki wzornik którym robisz otwory w papierze nałożonym na stopę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyrafa zarobkowo bo ja budowlaniec. Chce kupic dedre 7748.Pracowalem nia sporo i byla git. Zyrafa sporo bedzie tarla. Odkurzacz mam wiec sie nie boje o pyly itp. Od tego rodzaju pylow i gruzu jestem mega bezpieczny. Musze kupic zyrafe i tylko tyle. Wzornik otworow to zaden problem. Technikaliami sie nie przejmuje. Chodzi o sprzet,marke. Dedrapracowalem nie raz. Po opiniach dedra to przecietna firma. Ale wiem czym robilem. Marketowek nie chce bo to ma na siebie zarabiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Marketowek nie chce bo to ma na siebie zarabiac.

 

 

Produkty robione dla marketów mają dwie zalety , są tanie i  co najważniejsze  nikt tego nie naprawie lecz dostajesz albo nową sztukę albo kasę ;) Kupując np. https://www.obi.pl/szlifierki/lux-szlifierka-do-gipsu-tbs-600-600-w/p/5745716  (żyrafa LUX ) jeśli się spierniczy , to przez 2 lata dostajesz nówkę w tym samym dniu ... oczywiście przy takiej kasie (tylko 140zł Vatu) radzę wziąć zamiast FV paragon i mieć 2 lata rękojmi . Kupując Dedrę, Boscha, Kaltmana itd itd  jak się coś zepsuje, to maszynki nie masz co najmniej przez 14 dni , o ile pani nie wpisze Ci naprawę gwarancyjną , a wtedy ... czas jest nieokreślony i możesz czekać do bólu , bo w ustawie jest mowa o "jak najkrótszym terminie" , a to oznacza 8 dni jak i 8 miesięcy  :wink:

 

Makita Szlifierka oscylacyjna BO3710 ma na bank , i jest to taki plastik z bolcami , czyli zakładasz normalny papier z metra na stopę , potem bierzesz przyrząd naciskasz i już masz otwory gdzie trzeba .

 

 

 

post-623-0-90077500-1485702527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Makita Szlifierka oscylacyjna BO3710 ma na bank , i jest to taki plastik z bolcami , czyli zakładasz normalny papier z metra na stopę , potem bierzesz przyrząd naciskasz i już masz otwory gdzie trzeba .
Fajnie :) To może być pomocne. Cena nagina budżet, ale można zarejestrować na stronie i mieć 3 letnią gwarancję, no i na FV też 3 lata gwarki jest, więc troszkę można zaoszczędzić. 

Czy regulacja obrotów jest w ogóle do czegoś potrzebna czy zazwyczaj jest tak że jest ona ustawiona cały czas na max? W multitoolu używa, regulacji obrotów ale 3/4 prac używam na max obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem taka makite.Nie powiem dawala rade w malych ilosciach. Ale szykuje mi sie sporo tarcia. Porownywalem kilka zyraf. Mac alistera catoramowego, obiego kilka szt. I dedre 7748 i 7758 i dedra wychodzi najlepiej w stosunku cena jakosc. A na plus dochodzi ze dedra swego czasu zrobilem km gladzi.. Zreszta jak dbasz to masz. Ja o swoj sprzet dbam bo wiem ze mam tym pracowac i dbamy o nasze graty.

Zyrafa dedry kumpel katuje juz trzeci rok zarobkowo a tez chcial kupic tylko na kilka domkow a franca zepsuc sie nie chce.

I tos mi Panie prawde powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zarabia sprzętem to jest sens kupić coś lepszego :) Jak nie to chyba lepiej wybrać coś co ma najdłuższą gwarancję. Wiadomo że warto posłuchać opinii posiadaczy, bo co z tego że kupimy coś z 3letnią gwarancją skoro będziemy to oddawać na nią co kilka miesięcy, najgorzej jak Ci zdechnie w trakcie kończenia roboty! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makitą BO3710 nie można szlifować gładzi i szpachli, tzn można ale nie podlega wtedy gwarancji... Trochę śmieszne ale cóż. Miałem na nią ochotę, ale wyjdzie na to że kupię za 100zł meec czerwonego z jula i tyle. W nim problem jest taki że odkurzacza się bezpośrednio nie podłączy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...