Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


Tego akurat bym się tak nie obawiał, większe ryzyko niewypału będzie jeśli nieodpowiedni przetwornik zapniesz albo licho suba postroisz, klejonki zwykle chcą grać.

ten fakt to akurat się tyczy każdej skrzynki nie tylko lepionki :P




Schlebiasz mi i jest to miłe Ale jest też druga strona medalu. Jak zaczynałem klejonki robić, to na forach CA całe stada autorytetów były ale bardzo krucho z info na temat takiej roboty choć wyjątki się zdarzały. Jeden taki "wyjątek" właśnie powyżej się wpisał , no ale max zawsze (corsa) skromy był Teraz trochę się to zmienia, choćby ze względu na to co wklejasz w swoim temacie.

 

Tu nie chodzi o schlebianie które zawsze jest miłe ale o stwierdzenie zauważalnych faktów. Tomek "Maxtz" też super gość i robi naprawdę super robotę :ok: o czym parę razy już wspominałem i potwierdzałem tu na forum i wiele mi pomógł w moim temacie i nieraz służył wsparciem merytorycznym. :padam:




Teraz trochę się to zmienia, choćby ze względu na to co wklejasz w swoim temacie.

Ale to w sensie że co ?? Za dużo opisuje co robię i za dużo fotek wklejam ?? Bo nie wiem ?? Może przestać ?? :ups:  




Sztywność konstrukcji to jedno a brzmienie konkretnej obudowy to drugie.Moim zdaniem im więcej mdf'u tym lepiej to brzmi.Dwa różne materiały,dwa różne oddziaływanie na rezonanse.

W teorii zgadzam sie z tym ze drewno daje jakies fajniejsze smaczki brzmieniowe, w praktyce trzebaby posluchac tworu Przemka zeby zadecydowac ostatecznie

 

No właśnie sam jestem ciekaw co ciekawego z tego wyjdzie, jest ryzyko, jest zabawa :hyhy:




Przemek to ile zdążyłeś zrobić pochwal się

 

 

chwalic to za bardzo się nie mam czym, bo nie jestem zbytnio dumny z siebie bo nie skończyłem tego co sobie postanowiłem :mur1: ale mówisz i masz do tego momentu doszedłem :

przymiarki i odznaczanie wnęki

 

http://img856.imageshack.us/img856/743/sub32.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/5160/sub33.jpg

 

miejsce włożenie ręki w razie padniętej żarówki (w signum niestety całą lampe trzeba zdemontować)

 

http://img542.imageshack.us/img542/7068/sub34.jpg

 

tak to bedzie wyglądało pod boczkiem

 

http://img35.imageshack.us/img35/79/sub35.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/1120/sub36.jpg

 

potem bardzo dużo czasu i uwagi poświęciłem wyklejeniu wnętrza skrzynki matami. miały być 2 warstwy dekary ale ma zbyt cienką warstwe bitumu zeby dobrze wypełnic nierówności baranka więc jako pierwsza warstwa poszedł SilentCoat i on wypełnił je super a dopiero na Silenta 1-2 warstw dekary zależy gdzie była potrzeba

 

http://img803.imageshack.us/img803/8945/sub37.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/5868/sub38.jpg

 

no i końcowa robota stelaż z mdf posłuży do zrobienia scianki


http://img407.imageshack.us/img407/1516/sub39.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/7452/sub40.jpg


pozniej do stelaża bedzie dokręcona wstępnie skrzynka prawdopodobnie z 2x12mm klejonki MDF wystająca wstępnie 10 cm na zewnątrz czyli bedzie miała brakujące mi 5-6 litrów :hyhy: 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 666
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale to w sensie że co ?? Za dużo opisuje co robię i za dużo fotek wklejam ?? Bo nie wiem ?? Może przestać ?? :ups:

 

Nic z tych rzeczy. Niestety polskie fora internetowe są nadal bardzo ubogie w manuale dotyczące czegoś więcej niż podstawowa wiedza na temat wykonania instalacji CA w aucie i klejone pudełka jak najbardziej podpadają pod to stwierdzenie. Jeśli już na forum pojawi się jakaś tam mnogość manuali to potencjalny chętny na wykonanie klejonki będzie miał przekrój tego co można i jak można wykonać we wnęce w zależności od jej kształtu i użytego przetwornika. Sumując: Wrzucanie przez Ciebie fotek wraz z opisem jak najbardziej pożądane jest. Z kolei do braku

negatywnych/pozytywnych komentarzy ze strony osób posiadających teoretycznie bardzo duży zasób wiedzy na temat CA (poza nielicznymi i godnymi pochwały wyjątkami) musisz się przyzwyczaić :) ... no ale brak komentarza to też jakiś komentarz :D

 

 

pozniej do stelaża bedzie dokręcona wstępnie skrzynka prawdopodobnie z 2x12mm klejonki MDF wystająca wstępnie 10 cm na zewnątrz czyli bedzie miała brakujące mi 5-6 litrów :hyhy:

 

No to jakieś 60-70% roboty masz za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. Niestety ............... Z kolei do braku

negatywnych/pozytywnych komentarzy ze strony osób posiadających teoretycznie bardzo duży zasób wiedzy na temat CA (poza nielicznymi i godnymi pochwały wyjątkami) musisz się przyzwyczaić :) ... no ale brak komentarza to też jakiś komentarz :D................. 

..........No to jakieś 60-70% roboty masz za sobą.

Bliżej już niz dalej. Do tego żeby uruchomić pudło to już roboty dużo nie ma. Zostało wycięcie płyt i złożenie pudełka tak jak przy normalnej mdf-owej skrzynce czyli w porównaniu do tej rzeżby jakieś 10% czasu :) wykończyć to ustroistwo to już troszkę więcej będzie. Mam już fajną koncepcje i jeśli mi nic bardziej ambitnego do głowy nie wpadnie to też to trochę czasu pochłonie i sporo Ku... I chu....jeszcze usłyszy :rotfl:

 

Co do braku komentarzy negatywnych czy pozytywnych to masz racje ze brak komentarzy to też jest komentarz i to nawet pozytywny :D Chociaż nie po to akurat to robię żeby mnie ktoś chwalił czy karcił. Robię Poprostu to co lubię :) i staram się nie powielać utartych juz dróg tylko iść swoją. czasem lepiej czasem gorzej ale sam i jakiego efektu by to nie przyniosło nawet jeśli wyszła by z tego kompletna kupa to i tak odbiorę to doświadczenie pozytywnie, wstanę otrzepie się i pójdę dalej :D a wstawiam to na forum żeby właśnie każdy kto coś zamierza sam coś zrobić w tej dziedzinie miał jakąś alternatywę i możliwość wyboru. A czy komuś to akurat się to spodoba czy nie to już nie do mnie to należy i każdy ma do tego prawo.

 

Zobaczyłem pierwsze zdjęcie i od razu japa mi się uśmiechnęła :DCzekam na efekt końcowy, zapewne będzie bardzo fajny :)
Ale o którym zdjęciu mówisz ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem przyjemność poznać wczoraj osobiście Przemcio jak i jego zmiennika zza kółka ( pozdrawiam :rotfl: ) :super: .

Co do grania w  Signum, widać ,że wszystko idzie w odpowiednim kierunku, aczkolwiek czuć było, ze TW aż wołają o lepszą końcówkę mocy niż radiowa, daję rękę uciąć, że wtedy dopiero Macromy pokażą na co je stać, brzmienie mają bardzo fajne ale czuć ,że radyjko obcina im jajo,powinny się otworzyć na słuchacza, obecnie są wycofane aż za delikatne. Zaś wykonanie TW w trójkącie, jest bardzo fajnie wykończone i komponuje się z chromowanym frontem Macromów.

Wooferki robią fajną robotę a na subiku czai się oldscoolowa Vega, źle być nie mogło! :)

Reasumując, może być tylko lepiej, ale już i obecnie jest o niebo lepiej niż jakaś seria. Powodzenia w dalszej zabawie i dzięki za spotkanie. :)

 

ps. Podobała mi się pasja Przemcia, czuć ,że złapał bakcyla a po wcześniejszych modach w aucie , widać ,że zdolności manualnych nie brakuje, będzie chleb z tego pieca :D   :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony też dzieki za spotkanie :D z niecierpliwością czekamy aż skończysz swoje autka bo to co zobaczyliśmy do tej pory czyli ilość i jakość wygluszenia "babciowej" i instalka prądowa robią wrażenie. Aż strach pomyśleć jak to zagra :padam:

Zmiennik mówiłem że jest :ok::rotfl:

 

No i dzięki uprzejmości Truck-a na tweetery wlatuje na odsłuchy pierwszy "sensowny" piec w tym aucie :rotfl: mianowicie "Genesis Stereo 100" zobaczymy czy mi podpasuje brzmienie Gienka.

 

Kabelki od tweeterów jutro wrócą na swoje miejsce do bagażnika, RCA przygotowane, zasilanie tez już czeka wiec jutro z rana do roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienio specyficzny, jedni kochają inni nienawidzą , jednak na testy co TW pokaże, pod piecykiem jak znalazł, tym bardziej, że jeśli chodzi o walory kreowania sceny typu szerokość-głębokość dawał świetnie radę. A może odrobinę nada Macromom, pazurka, na złe im nie wyjdzie.

Darowanemu na dłuższy czas koniowi w zęby się nie zagląda, więc miłej zabawy i słuchania. Skrobnij jak tam zagrało. :)

Jedna tylko rada, wysteruj sobie gain na połowę a poziom TW wyreguluj sobie na radyjku skoro jest cięty aktywnie, zazwyczaj jest lepszy efekt odjęcia trochę poziomu na aktywce(jeśli TW się wybijają ponad wooferki) niż nie wysterowany dobrze piecyk skręcony na min. Do boju! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna jest to wałkowane że minimalny gain nie wysteruje odpowiednio wzmacniacza ( w 99% przypadków )

 

Od dawna i jakoś w 99% przypadków, posiadacze systemów aktywnych i tak kręcą gałą gaina na TW :)

Warto więc czasami odświeżyć. ps. Ja także miałem wcześniej tendencję aby odruchowo regulować poziom tweetera chętniej na piecu zamiast ściągać 1-3 dB na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze generalnie jak grajki sa przyciete gainem a nie tlumieniem z radia to brzmia... lepiej :hyhy: Dlatego lepiej sobie dobrac poziom glosnosci tlumieniem z radia a potem pokrecic gainem tak zeby dojsc do tego samego przy 0dB na radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze generalnie jak grajki sa przyciete gainem a nie tlumieniem z radia to brzmia... lepiej :hyhy: Dlatego lepiej sobie dobrac poziom glosnosci tlumieniem z radia a potem pokrecic gainem tak zeby dojsc do tego samego przy 0dB na radiu

 

W takim wypadku trzeba raczej uwzględnić, w jaki sposób jest to realizowane w jednostce. Ja wybrałem imho mniejsze zło, radio na 0 dB, a kręcę gainami.

Czasami wprowadzam korekty głośności na radiu w czasie osłuchiwania się z daną konfiguracją - to tu, to tam przyciszę, a potem ustawiam gainem to samo napięcie skuteczne przy 0 dB na radiu.

Może i robię z gaina pokrętło głośności w systemie aktywnym, ale na razie mam takie zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko ze generalnie jak grajki sa przyciete gainem a nie tlumieniem z radia to brzmia... lepiej :hyhy:

 

Masz duzo racji. Większość jednostek degraduje dzwięk zbijaniem na radiu np clarion 958 o czym sie przekonałem.

Teraz na DEQ-p90 zauważyłem, że piec ( M1) zdecydowanie lepiej jak ma gaina podkręconego a poziom zbity jest na procku niż jak poziom zbity jest na gainie dlatego przyznaję Truckowi rację. No ale DEQ inaczej trochę realizuje poziomy niz clarion 958 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z przykładu u Cobera nie ma złotego środka ( a myślałem ,że jest :D) odnośnie regulacji, całe życie człowiek się uczy. :)

Poczekajmy lepiej na pierwsze wrażenia Przemcia po podpięciu piecyka na TW pędzone do tej pory na końcówce z radia, czy się mu otworzą trochę graniem do słuchacza,czy dalej będą takie delikutaśnie wycofane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekajmy lepiej na pierwsze wrażenia Przemcia po podpięciu piecyka na TW pędzone do tej pory na końcówce z radia, czy się mu otworzą trochę graniem do słuchacza,czy dalej będą takie delikutaśnie wycofane.

Otworzyły się, nawet trochę bardziej niż trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku trzeba raczej uwzględnić, w jaki sposób jest to realizowane w jednostce. Ja wybrałem imho mniejsze zło, radio na 0 dB, a kręcę gainami.

Czasami wprowadzam korekty głośności na radiu w czasie osłuchiwania się z daną konfiguracją - to tu, to tam przyciszę, a potem ustawiam gainem to samo napięcie skuteczne przy 0 dB na radiu.

Może i robię z gaina pokrętło głośności w systemie aktywnym, ale na razie mam takie zdanie na ten temat.

Ja od pewnego czasu robie tak samo ale musze przyznac ze  lekka regulacja max do -3db jest  jak najbardziej wskazana...

 

P.s Jeszcze sie odniose do wypowiedzi Trucka.Nienawidziec  to mozna bylej zony , Arki Gdynia albo wodki tak jak ja  , ale Genesisa???? Jego mozna tylko kochac albo za nim nie przepadac , delikatnie mowiac  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...