Skocz do zawartości

Zmiana auta opinie o oplu omega B


Darek23a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem chyba całe forum o omegach myślę że to odpowiednie auto dla mnie wybiorę albo 2.0 16 v albo 3.0 ale tylko w gazie zobaczymy co z tego wyjdzie . Jak by ktoś widział jakieś ciekawe oferty to dawajcię zaczynam poszukiwania . Może też być sedan jak będzie naprawdę warty uwagi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

moje poprzednie autko to Omega 2.0 16V, jeździłem taką 3 lata i mile ja wspominam.

rakieta to to nie byla ale komfortem deklasowała niejedno dużo nowsze autko :wink:

silnik fajnie znosi instalację LPG, u mnie była 7 letnia instalka BRC i to zaden cud techniki tylko zwykła II gen. i zero problemów z gazem,

czasem jakas pierdoła sie zepsuła ale nie było to zwykle szczególnie kosztowne i przez 3 lata wiekszych problemow z nia nie było

korozja to niestety to co te ople najbardziej lubią, moja była z 1994 roku i ruda wyłaziła na tylnych nadkolach,rantach drzwi, progach

Myśle, że autko warte uwagi...

Polecę teraz z innej beczki, nie wiem jaki masz budzet ale przemyśl cos takiego jak Volvo 850 kombi

kupiłem to po omedze, jeżdżę ponad 2 lata i jedyne wydatki to materiały eksplatacyjne. Co ważne nie wystepuje problem rdzy

no chyba, ze powypadkowy egzemplarz reanimowany przez blacharza gamonia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Volvo to jakiś mega komfort (choć czemu nie) za to i 850 i pierwsze V70 mają w ofercie jeden z najlepszych diesli w historii, wspominany wcześniej 2,5 tdi R5 z Audi:)

 

Benzyniak pewnie też by się znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Volvo to jakiś mega komfort (choć czemu nie) za to i 850 i pierwsze V70 mają w ofercie jeden z najlepszych diesli w historii, wspominany wcześniej 2,5 tdi R5 z Audi:)

 

Benzyniak pewnie też by się znalazł.

 

Tu się z tobę zgodzę bo moim zdaniem Omega jest bardziej komfortowa

Ja mam dłubnietą wersję T5 na dośc sztywnym zawieszeniu i komfort jest porównywalny w wozem drabiniastym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem zobaczyłem temacik i kilka postów(całości od nowa nie chce mi się rzeźbić) ale...

mogę o omce powiedzieć coś od siebie. mam teraz i w rodzinie np bliski kuzyn ma już chyba z 15 :rotfl:

jak każde auto trzeba dobrze wyszukać. Auto można kupić za śmieszne pieniądze w dużym wyposażeniu. konstrukcja zawieszenia, hamulce, są w/g moich doświadczeń trwałe. Blacha. po 97' dostała lekki ocynk jednak jest lekki i tak lubi brać w nich:

1 dolne rogi drzwi

2 przy uszczelce od szyby

3 tylne nadkola i progi

- mnie jest jeszcze nie robiona i widać że dobrze zachowana bo pokazuję się rdza jednak w małym stopniu i zaraz będę robił by mieć spokuj

silnik- 95% silników jakich miałem w nich i kuzynek to 2.0. nie powala mocą. silnik do jazdy a żeby mocno pojechać trzeba do max 3 biegu i pow 3tysięcy.

zawory w nich to standard że odezwą się po odpaleniu. Kolektor lubi strzelać.

Gaz - mam od roku 4gen BRC i pali 1-1,5 więcej niż benzyny ale pracuje bardzo dobrze.

często siadają czujniki w/g wielu ludzi. ja zaobserwowałem co innego - że siada instalacja (przewód) czujnika i warto od nowego poprawić izolację poczyścić styki na wtyczkach i jest ok. nie raz mi się zapala (bo mam po starym właścicielu jeszcze czujnik) i uszkodzona izolacja - właśnie zapala się po przebiciach na przewodach (rusze wtyczką i jest ok)

zawieszenie - dla mnie niesamowity plus. stara trwała prosta konstrukcja. auto bd zbiera nierówności dobrze się prowadzi. niektórzy narzekają na sztywną kierownicę (pracuję dużo sztywniej niż np. audi

żarówki na desce lubią się spalić jak i ścieżki ale remont tego to grosze lub godzina majsterkowania.

wygoda auta duże wnętrze auto jak zadbane odwdzięczy się przy dobrej eksploatacji. Jednak powiem że czasem auto dla Cierpliwych bo ma jak jakieś usterki to często takie pierdołki :wink: w 2.0 na wałku potrafi strzelić simering i zabiera olej na zew.

u mnie model co mam kosztował 3.700zł plus opłaty i gaz wyszedł mnie nie całe 7tys. na dzień dzisiejszy nie zamieniam na inne i polecam lecz z uwagą przy zakupie - i to chyba przez to że często ludzie nie dbają o nie.

aaa... jeszcze do gazu... ogólnie powiedziałbym że 2.0 bardziej niż inne nie lubi cegły na pedale gazu na zimnym silniku. Gaz też dałem na załączenie się pow 50 może 55 st aby oszczędzić silnik ile mogę:)

nie wiem co jeszcze mogę powiedzieć aby coś wnieść od siebie:) może się coś nasunie to powiem jeszcze .

osobiście nie kupiłbym Audi z tych lat. te zawieszenie są masakryczne (akurat dla mnie jak często jadę na rybki) no dla mnie eliminuje całkowicie te auta!! (dobrze że auto ojca bo ja bym oszalał):D

pzdr

 

ooo... klimatyzacja... Pompy czasem ulegają rozszczelnieniu i np jadę robić w poniedziałek i za całość z gazem do klimy koło 500zł wydam;]

 

reszta części grosze. zamki z tyłu w drzwiach lubią się zacinać (siłowniki) poduszki lubią w fotelu wykazywać błąd (poprzez przecieranie się kabla od ruszania fotelem; gdzieś pęka czy coś;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie kupiłbym Audi z tych lat. te zawieszenie są masakryczne (akurat dla mnie jak często jadę na rybki) no dla mnie eliminuje całkowicie te auta!! (dobrze że auto ojca bo ja bym oszalał):D

Audi z tych lat to nie ta kasa a audi w tej kasie to c4,a tam akurat zawias jest jeszcze prostszy i tanszy niz w omedze :) W mojej c4 troszke sztywniejszy ale duzo od omegi nei odstaje. W zawiasie omegi lubia zdychac wieksze tuleje wahacza,ale zastepuje sie je tulejami z e34 i sa na wieki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje tylko duza tuleja, mała trzeba wstawic z opla.Zobacz o ile leppiej jest wykonana.

 

http://www.google.pl/search?q=tuleja+wahacza+e34+tds&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=mV23T-2VDYPP4QTNj-XFCQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CGYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=645

 

Z ciekawostek jeszcze podpowiem ze pompa paliwa a raczej jej wklad pasuje z poloneza 1.4 16v :)

I ze stalowe felgi z mercedesa w210 równiez pasuja bez problemu mimo minimalnie innego rozstawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję wszystkim za pomoc auto kupione jednak nie omega ale też opel hehe. Jest to opel vectra B cd 2.5 V6 .Wiem wiem nie tego szukałem ale urzekła mnie jak tylko ją zobaczyłem to wiedziałem że będzie moja .

post-7102-0-01691100-1337783260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma niesamowity dźwięk normalnie bomba przyspieszenie jest okrutne aż moja żona się wydarla na mnie jak jej pokazywałem jak chodzi . Audio napewno saxy z escota na razie radio i kable oriona niewiem czy będę pchać tam teraz póki nic nie ma słucham silnika . Sedan najładniejszy hehe . Tylko trzeba uważać bo gleba 4 cm jest .

 

Kwestia gustu mnie się lampy podobają ringi wieczorem bajka .

 

A tak wogole to nie ma jakiegoś ostrego tune lekka gleba światła i fela na niskim profilu czyli myślę że raczej bez przesady żadnych lotek nie ma i nie będzie . Środek jest w niebieskiej skórze a reszta seria czyli dość dużo bo to full opcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra B cd 2.5 V6

Środek jest w niebieskiej skórze a reszta seria czyli dość dużo bo to full opcja .

 

No to sie zdecyduj CD czy Full opcja czyli CDX? CD to najbiedniejsza opcja byla. A takto fajna Vikula, ringi fajne, tylko ten znaczek na grillu nie pasi, albo oryginalny gril albo taka siateczka ale bez zdanego loga (i wtedy w z dezaku tez siateczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...