Skocz do zawartości

Dobra polska wódka


rj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Właśnie dokupiłem mojej drugiej Połówce dodatkowy bagaż (Polska - Zielona Wyspa).

Trzeba go jakoś zapełnić! Jako że mam szczerze dość whiskey (tak wiem - ciężko to zrozumieć), chciałbym, żeby znalazło się w tej walizce coś naszego typowo polskiego - wódeczka, oczywiście!

Co polecacie?

(35 w górę - może byś słodkawe - pamiętam z dawnych czasów Krupnik...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krupnik dalej jest ok, ostatnio żołądkowa de luxe i biała żubrówka moim zdaniem się "pogorszyły" ale ich "oryginalne wersje" są jak najabardziej ok :)

Do tego Wyborowa i Pan Tadeusz.... a w ogóle.. jest jakaś zła :?::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobre, Polskie i słodkie to trunek z moich okolic .... ŁĄCKA !! ;) A jeśli coś mniej procentowego to np. Cytrynówka Lubelska - fajnie się pije. Jeśli coś jeszcze słabszego to polecam serię "Barmańska" - ciekawe smaki, ale to w zasadzie drink - 21%.

 

PS - o Panu Tadku nawet mi nie wspominajcie. Coś się w niej popsuło i to bardzo. Ze znajomymi od paru lat kupowaliśmy na wszelkie okazje właśnie Pana Tadka ale od prawie roku nikt jej na oczy nie chce widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polskich "tanich" wódek to oczywiście wyborowa myśle że od lat tak samo dobra :) dębowa również jest świetna. żołądkowa de luxe i żubrówka biała w tej klasie cenowej nie do wzgardzenia aczkolwiek nic mi nie wiadomo o "podróbkach". Ostatnio piłem Lubelską żurawinową i przyznam że jest niezła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lubelskie owocówki są ok, ale od kiedy pracowałem w polmosie to jakoś mi zbrzydły trochę :P to już do opcji bez zapojki/zagryzki raczej. A łącką to na 100% taką ze złotkiem na zakrętce. Dodam jeszcze Chrobrego (dziwnie się otwiera, ale smak ma całkiem przyjemny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łącką to na 100% taką ze złotkiem na zakrętce.

 

Sporo podróbek i "popłuczyn" ze zgniłych owoców ale na szczęście mam sprawdzonego dostawcę świetnego trunku ;) Do herbatki - piękna sprawa :) A kiedyś ..eh.. gwint w usta i do póki tchu starczyło, łzy w oczach... to były czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale na szczęście mam sprawdzonego dostawcę świetnego trunku ;) Do herbatki - piękna sprawa :) ...

Nie mówimy o nielegalach - tylko alkohole banderolowane :)

 

hehepack - zapamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o nielegalach - tylko alkohole banderolowane :)

 

 

No tak. Ale widok ajrisza łykającego śliwkę jest bezcenny. Choć jeszcze lepszym jest ten sam ajrisz po paru głębszych, czytający po polsku etykietę śliwowicy ;)

 

Żeby nie było OT - sam do Wyborowej się dopisuję. Nigdy mnie nie zawiodła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polska Wódka" biała i wiśniowa, Krupnik biały jak i oryginalny, każda "Lubelska"- są rózne, cytrynowa, wisniowa, grapefruitowa, porzeczkowa, żurawinowa (żurawinowa jest pycha)

A jak masz smykałkę - ja robię własnoręcznie wiśniową - 50-70%, słodką, a 70jest taka pyszna że pijesz bez popitki.. Tylko że szybko zwala z nóg chociaz jak pijesz to nie czujesz a poźniej bach-zwała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁĄCKA

Morderczyni...

 

A jak polska wódka to Żołądkowa Gorzka, czyli popularna ruda - z resztą, jedna z najlepszych wódek na świecie. Na drugim miejscu z polskich na pewno Soplica, tak jak Piotr napisał, wersja eksport.

 

A jeśli mogę wtrącić, to z tańszych wódeczek zagranicznych Nemiroff White (czarny też ok), ale dosyć ostre.

Natomiast tym, którzy nie próbowali, polecam spróbować Stolichnaya. Ostatnio degustowałem po niej Finlandii i czułem się jakbym pił tanią wódkę za 15 zł/0,5.

Do tego dorzucę francuski produkt - Jeltzin, przystępna cena i głowa nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer:

Mam smykałkę - to u mnie rodzinne, ale nie mam za bardzo czasu i ostatnio ochoty, heh, idę na łatwiznę.

Tak, wiem - domowa jest najlepsza. Może trzeba pomysleć nad jakąś konstrukcją.

I pokazać Ajriszom co dobre...

 

Ale wracając do tematu: na 100% w walizce znajdzie się:

1. Dębowa

2. Łącka

3. Krupnik

4. ...

5. ...

6. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer:

Mam smykałkę - to u mnie rodzinne, ale nie mam za bardzo czasu i ostatnio ochoty, heh, idę na łatwiznę.

Tak, wiem - domowa jest najlepsza. Może trzeba pomysleć nad jakąś konstrukcją.

I pokazać Ajriszom co dobre...

 

Ale wracając do tematu: na 100% w walizce znajdzie się:

1. Dębowa

2. Łącka

3. Krupnik

4. ...

5. ...

6. ...

Na czwartym: wyborowa

 

A temat samogonu - ja wolę nazwę "domowa"- powróci...gwarantuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj z gorzałką to jest trochę trudny temat. Zbyt wiele zdarza się kręconej wódki w obiegu.

Zawsze staram się kupować wódkę, która dopiero co pojawiła się w nowych butelkach/z dodatkami (cola, sprite, miarka) - przynajmniej dziady nie zdążą ruszyć z produkcją pod stołem.

 

W górniczej branży często, gęsto po wyjeżdzie jest stawiane "na lakier", "imeninówka", "urodzinówka", "parapetówka", czasem "składkowe" więc przemiał jest ogromny i siłą rzeczy troche się tego spija. CZYSTA LOTERIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach to krupnik albo luksusowa :)

Chodz i tak kupuje przewarznie Finlandie albo Bolsa tych to wiadro wypije i nie choruje na drugi dzień :rotfl:

Krupnka nie odmówie również :)

O i jescze Abslolwent gości :)

 

Taka ciekawostka Znajomi twierdza ze im tańsza i iniejsza butelta czyli jakaś nowość tym lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...