Skocz do zawartości

Czym napędzić Morel Elate 6.2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli szykuje się na wymianę Moreli Hybrid Ovat. 6 na Elate 6.2. Musi to być piecyk 4-kanałowy. Na chwilę obecna mam dwa typy Helix A4 oraz Steg K4.02. Czy ktoś ma ciekawsze propozycję oparte na własnych doświadczeniach z Elate? Max 1500zł. Czy moje propozycje sprostają mocowo? Elatki maja po 200rms ale tu już nie chodzi tylko o zdrowe waty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pędziłem ten zestaw aktywnie Stegiem K4.02 z 2 kanałów (woofery), tweeter pędziłem gienkiem B40 i powiem krótko, po prostu czegoś im brakowało. Nie grały brzydko, było powiedzmy ok.

Ale po zmianie na Zapco Studio 300x woofery pokazały pazur, pojawił się kick a i bassik był odpowiedni, przez moment zastanawiałem się w jaki sposób czuje suba skoro nie jest podłączony?

Obecnie gra to aktywnie Studio 300 - MW, Zapco150 MT-23 i czyni godnie, o sekcje niskotonową nie pytałeś więc nic na razie nie piszę.

Jak będziesz to pędził? Aktywnie czy przez zwrotkę, a może pokusisz się o mostki (z głową oczywiście)...

tak jeszcze z tego co doczytałem to ELATE SW 6" WOOFER na papierze posiada 180 W, a 9" 200

Jak podjedziesz na spota do łodzi kiedyś to możesz podpiąć K4.02 na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam funduszy zeby to rozbić na aktywke wiec zostanie na zwrotkach, bo jak się domyślacie 4-kanałowka ma jeszcze zasilić suba. Planowo Audio System HX 10 SQ lub coś rownież ciekawego do 800 zł. Powoli będę rozbudowywał systemik ale to powoli, bo dobre klocki z regóły nie są tanie. O tym Zapco też sporo dobrego słyszałem ale całkowicie o nim zapomniałem:) także dopisuje do propozycji:) Elite 9.2 tez rozważałem, ale po pierwsze spore przeróbki w drzwiach (Audi a4 b5 a tu drzwi sa tragiczne jeśli chodzi o granie i sporo rzeżby przy nich miałem, żeby jakoś to było) no i boje się, że za dużo będzię niskich tonów i nie będą zbyt dynamiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam funduszy zeby to rozbić na aktywke wiec zostanie na zwrotkach, bo jak się domyślacie 4-kanałowka ma jeszcze zasilić suba. Planowo Audio System HX 10 SQ lub coś rownież ciekawego do 800 zł. Powoli będę rozbudowywał systemik ale to powoli, bo dobre klocki z regóły nie są tanie. O tym Zapco też sporo dobrego słyszałem ale całkowicie o nim zapomniałem:) także dopisuje do propozycji:) Elite 9.2 tez rozważałem, ale po pierwsze spore przeróbki w drzwiach (Audi a4 b5 a tu drzwi sa tragiczne jeśli chodzi o granie i sporo rzeżby przy nich miałem, żeby jakoś to było) no i boje się, że za dużo będzię niskich tonów i nie będą zbyt dynamiczne.

no to moze warto rozwazyc opcje 3 kanałówki na poczatek np. DLS A5. Masz front na passive + dedykowany mono na suba ktory przypuszczam ze lepiej ogarnie suba niz bridge z 2 kanałów A4'ki. Pozniej jak bedziesz chcial rozbudowac (aktywka, oddzielnie zasilanie kazdego glosnika its) to tylko dokupic A2 (jesli ma byc komplet) i temat zalatwiony a w fajnej cenie jest teraz A5 na balledro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtant (x)604(x)

zgadzam się, z morelami fajnie grają te piece :) Ale co do DLS'a to również się zgadzam :) Świetne piecyki. Ja na Twoim miejscu kupił bym uniwersalnego A7 na przyszłość. W morelkach nie patrz na "waty". Mam dotechy które mają niby 140W, grały pod piecami o różnej mocy, od 50W do 300W, zostały przy 70W i jest bardzo ok :) One nie są prądożerne :) Moje dotechy grają już pod skromnym 50Watowym piecyku. No i nie mostkowałbym nic :)

nie samą mocą przetwornik żyje

Wyczerpująco i zgadzam się :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję bardziej Helixa A4. Morele to miekkie głośniki więc wybór DLS jest taki sobie w tym zestawieniu. Osobiście szukałbym pieca szybszego którym właśnie jest Helix A4. Steg ma trochę płaską scenę z serii K - więc odpuściłbym sobie ten piecyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...