Skocz do zawartości

hihol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja także zauważyłem swego rodzaju prawidłowość, teoretycznie oba podpięte obecnie piece mają w "pikach" grubo ponad 40 A, sam np gienek jest zabezpieczony przez producenta baterią 4x30A, plus A7 także swoje ciągnie, skoro ma mono w sobie, przez cały czas użytkowania nigdy mi się nie zdażyło aby wywaliło bezpiecznik przy aku, a jest to właśnie 40ka...

 

Czasami jest we mnie trochę takiej przekory... :| , ale raczej z tych dobrodusznych a nie wrednych... ;)

offtopu nie było, fajna dyskusja wynikła o rzeczywistym zużyciu prądu w instalce.. Więc efekt fajny i z "lekką pomocą" zamierzony.. :cwaniak:

 

Spalić Ci ten bezpiecznik :wink:

 

To już wiem co za kolejna plaga egipska mnie spotka tym razem na "Wiośnie"...

Dotychczas zaliczyłem co jakieś większe spotkanie:

Zmianę fazy suba by Emajl (Lublin)

Spalenie wofera by Hellsin (Sosnowiec)

To wcale się nie zdziwię jak "coś" się pojawi na wiośnie by Nakamichi... :rotfl:

 

Czasami dobrze , aby i łyżka wiedziała w jakiej miesza zupie :)

 

Nie znałem, poznałem... Czy ja kiedyś dożyję ,że ostatnie zdanie padnie z mojej strony.. :zalamany::hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest we mnie trochę takiej przekory... :| , ale raczej z tych dobrodusznych a nie wrednych... ;)

offtopu nie było, fajna dyskusja wynikła o rzeczywistym zużyciu prądu w instalce.. Więc efekt fajny i z "lekką pomocą" zamierzony.. :cwaniak:

 

Juz parę razy zwracałem uwagę na sposób obliczania sredniego zapotrzebowania pradowego wzmacniaczy o ustalonej mocy znamionowej .

Otóż moc i związane z nią zapotrzebowanie prądowe jest określane dla sztucznego przebiegu ( sinus ) a nie realnego sygnału muzycznego . W faktycznym sygnale muzycznym sygnal max nie wystepuje w sposób ciągły , a jedynie chwilowo .

Średnio przyjmuje się , ze wypełnienie jest na poziomie 20 do 30 % wobec sygnału sinusa , zatem średnie zapotrzebowanie prądowe dla wzmacniacza sterowanego sygnałem muzycznym tez pozostają na podobnym poziomie .

To nie konkurencje ciśnieniowe .

Ale błędem jest tez lekceważenie spadków napięć i używanie przewodów o zaniżonym przekroju .

Te obliczamy dla mocy nominalnych a nie średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W faktycznym sygnale muzycznym sygnal max nie wystepuje w sposób ciągły , a jedynie chwilowo .

 

To czy można w takim wypadku przyjąć rózowy szum jako taki sygnał , który zapewni Nam (sinus) ?

 

Myślę ,że także warto przy takich obliczeniach brać pod uwagę(skoro ktoś to wylicza dla siebie) sprawność wzmacniacza.

Wiadomo ,że klasa A, aby dać 100 Watt RMS, "zuzyje" więcej prądu niż np D...

Moje pytanie więc brzmi, czy istnieje jakaś realna metoda/wzór na obliczenie rzeczywistej sprawności wzmacniacza? Czy to tylko wynik pomiarów danej firmy, która udostępni lub nie takie dane w folderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy można w takim wypadku przyjąć rózowy szum jako taki sygnał , który zapewni Nam (sinus) ?

Sinus to sinus , a szum różowy to sygnał losowy , aczkolwiek uformowany w pewna prawidłowość.

 

 

Myślę ,że także warto przy takich obliczeniach brać pod uwagę(skoro ktoś to wylicza dla siebie) sprawność wzmacniacza.

Wiadomo ,że klasa A, aby dać 100 Watt RMS, "zuzyje" więcej prądu niż np D...

Moje pytanie więc brzmi, czy istnieje jakaś realna metoda/wzór na obliczenie rzeczywistej sprawności wzmacniacza? Czy to tylko wynik pomiarów danej firmy, która udostępni lub nie takie dane w folderze?

O sprawnościach tez było , nawet w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik truck dnia 29 maj 2012 - 22:59 napisał

To wcale się nie zdziwię jak "coś" się pojawi na wiośnie by Nakamichi... :rotfl:

 

Wykałaczką w Supremo mogę Ci bodnąć ;)

Albo Braxa porysować zębami ;)

zacytuje: "pasożyt :kijemgo: " :rotfl:

 

 

Na stp narazie pianka by reno, pianka i na niej napis epdm..dzis dalszy ciag, mocowanie kabla i gms ale tez w najglosniejszych mijescach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykałaczką w Supremo mogę Ci bodnąć ;)

Albo Braxa porysować zębami ;)

 

No weż no!... Bo jak przyjadę babcią na plac to jej nie poznacie i pójdziecie dalej...

Wstawię jej kraty w okna a'la prewencyjna "suka" przed meczem Legii... :cwaniak::D

 

Ps.Ten ładny ring, w Braxiolu i tak porysowany, mądry Tomek, przyznał mi się ,że to On, bo ostatnio dociekałem , która ręka odcisnęła na nim takie estetyczne piętno, w Stolycy, czy w Poznaniu, okazało się ,że powód, jest prozaiczny... Bo co się robi w Poznaniu jak średniak ciasno siedzi i nie chce wyjść?... A no bierze śrubowkręt i skrobie go za metalowy ring... :rotfl:

Tak więc o ile Braxa zniosę, to od Piccollo wykałaczką mówię precz...! Toć to moja stara sprawdzona "miłość".... :rolleyes:

 

Na stp narazie pianka by reno, pianka i na niej napis epdm..dzis dalszy ciag, mocowanie kabla i gms ale tez w najglosniejszych mijescach.

 

No właśnie wolałem się dopytać, czy mam jakieś omamy czy rzeczywiście tam jakaś pianka wylądowała.

To co przed przyklejeniem mat odrywałeś tą piankę od blachy i udalo się ją potem znowu wkleić?

Co za GMS chcesz wrzucić? Mowa o piance czy macie?

 

dzis dalszy ciag

 

No i fajno, u Ciebie chociaż widać postęp prac i ich efekt wieczorem, dlatego ja z premedytacją ostatnio wrzuciłem fotostory jak się robiły słupexy w babci, wrzucając foto niemal na bierząco..

Widzę ,że idziesz moim tropem, więc może Cię nawet zapiszę do mojego klubu osiedlowego... :wink:

Poza tym pociesz się ,że jak tak robota Ci idzie, to auto już nie długo wyda jakieś tam zacne dzwięki, a nie będzie kolejnym jednorożcem, który "się robi" i nawet podobno gra.... Tyle ,że to Utopia... I bynajmniej nie chodzi tu o Focala... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka browara i odpuszczam ;)

Na stx się nie porywam - bo i tak same przestaną grać hehee ;) ;) padną z głodu ;)

 

Może być ze "Stonki"? Bo żródełko przez Bmkę mi wysycha... :wink2:

 

A dla mnie STX zgrały się lepiej z górą niż Kapiszony, oczywiście obecnie jeżdzę na Kappach, bo poprawione STX, są "on the way", posłuchamy to sprawdzimy, najwyżej znowu chłopaki dostaną, uwaloną "grzankę" do testów... A gienek ma moc... Czy Kappa czy STX, lubi im wyprostować zawieszenie... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie STX zgrały się lepiej z górą niż Kapiszony, oczywiście obecnie jeżdzę na Kappach, bo poprawione STX, są "on the way", posłuchamy to sprawdzimy, najwyżej znowu chłopaki dostaną, uwaloną "grzankę" do testów... A gienek ma moc... Czy Kappa czy STX, lubi im wyprostować zawieszenie... :rotfl:

Patrz, a na forum mówią , ze wzmacniacze same nic nie robią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, a na forum mówią , ze wzmacniacze same nic nie robią :wink:

 

Z forum Naka jest jak z menu w restauracji, trzeba umieć wybrać to co "smaczne" z kart aby nie zaliczyć reperkusji żołądkowych(tfu... słuchowych)... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem , tylko o to prostowane zawieszenie bardziej tu biega :rotfl: , to taki deserek , smaczek :)

 

To akurat było w formie żartu... Nie zwykłem molestować mocowo, swoich głośników... :) Jak o coś dbasz tak masz... :wink:

Ogólnie widzę sam po sobie ,że albo się starzeję albo "cywilizuję", a pewnie prawda leży jak zwykle po środku.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem , tylko o to prostowane zawieszenie bardziej tu biega :rotfl: , to taki deserek , smaczek :)

a może mu tak smakuje, jak cewka trzepie o nabiegunnik ;) a tak głośno słucha, że nie słyszy jak woofer woła "help help"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak głośno słucha, że nie słyszy jak woofer woła "help help"

Krzyczeć , a być wysłuchanym :rotfl:

 

Ogólnie widzę sam po sobie ,że albo się starzeję albo "cywilizuję", a pewnie prawda leży jak zwykle po środku.. :)

Jedno jest w tym pewne , młodszy juz raczej nie będziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cewka trzepie o nabiegunnik ;) a tak głośno słucha, że nie słyszy jak woofer woła "help help"

 

Akurat moim nadwornym "specem" od tego został mianowany Hellsin, a gdy już się zmęczy przybywa z odsieczą jego prawa ręka Balcer... :hyhy:

Efekt łatwo przewidzieć "siwy dym" nad doliną .... :rotfl:

 

znów zabrać tą Toscę :D ?

 

Tia... jeśli na tym wofer nie wyzionie ducha to już podoła wszystkiemu.. :wink2:

 

Jedno jest w tym pewne , młodszy juz raczej nie będziesz :)

 

Byle tylko nie głupszy... :huh::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co złego to nie ja... :niepewny:

 

Oczywiście wina jest niczyja. Podczas odsłuchu, w trakcie którego słuchaliśmy z Hellsinem, zwyczajnie zwróciliśmy uwagę na nieprawidłową pracę woofera. Pierwszy osąd przester z uwagi na niedopasowane gainy, maskownica również okazała się być luźną. Po dokładniejszym zbadaniu sytuacji okazało się, że woofer nie jest w pełni sił. Kto uszkodził, ciężko powiedzieć. Na naszą obronę dodam, że nie zrobiliśmy niczego ponad najzwyklejszy odsłuch (płytka->play->słuchanie).

 

PS. Zakończmy offtopować w niezwiązanym z tematem wątku.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mam :) tylko wczoraj bylem juz niedysponowany zeby je wrzucic.

Wygluszylem to co najwazniejsze tak mi sie wydaje czyli tunel i troche tyl. W miejscach gdzie orginalna pianka tapicerki jest cienka albo jej nie ma, a powinna byc troche grubsza..

Zlozylem srodek i co najlepsze odkrylem tajemnice skrzypiacego fotela, lekko peknieta rurka stelaza fotela 2mm stali.

 

http://images46.fotosik.pl/1565/7a56a85cc1211b5fm.jpg http://images46.fotosik.pl/1565/71ebfc4b77329b1em.jpg

 

Dodatkowo poukladalem kabelki w realu leza rowniej niz na focie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moim nadwornym "specem" od tego został mianowany Hellsin, a gdy już się zmęczy przybywa z odsieczą jego prawa ręka Balcer... :hyhy:

Efekt łatwo przewidzieć "siwy dym" nad doliną .... :rotfl:

 

dymu nie uświadczyłem, Balcer tak samo, siedzieliśmy razem w tym aucie, był przester wychwycony, zostało ściszone, potem to samo Tobie pokazałem i od razu ściszyłem ... więc nie wiem czy teraz to żartem piszesz czy się ciskasz :P Chcesz to na Gliwicach mi to wyjaśnisz :P Z mojej strony też koniec OT.

 

Wygluszylem to co najwazniejsze tak mi sie wydaje czyli tunel i troche tyl.

 

coś tam zawsze da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...