Skocz do zawartości

hihol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale do rzeczy czy mi sie wydaje czy ona jest zbedna (rozeta z bezpiecznikiem) bo po kablu dlugosci 0.5m i grubosci 25mm2 (stinger nie jakis gowno) moze poplynac 60A-100A (ktore jest bezpiecznikiem glownym)?

Bezpiecznik musisz zastosować gdy zmieniasz przekrój kabla.Jeśli kabel główny jest taki sam co za rozetą to bezpiecznik jest zbędnym wydatkiem.

 

FUBU...byłes pierwszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Doczytaj w jakim celu jest bezpiecznik przy aku pod maska i w jakim celu stosuje sie bezpieczniki na przewodach przy wzmakach bo podpowiem Ci ze pelnia one zupelnie odmienne role.

pod maska to wiem bez przesady. w samym wzmacniaczu tez wiem. wychodzi na to ze nie wiem po co w polowie stosowac bezpiecznik :wink2:

 

Ok. Wytlumaczcie mi w takim razie tabelke. caly kabel od aku ma 35mm2 4.5m aku-rozeta. rozeta wzmacniacz 0.5m 25mm2. jaki maks prad moze poplynac przez 4.5m 35mm2 a jaki przez 0.5m 25mm2?? moze byc wytlumaczone lopatologicznie :wink: .

http://images39.fotosik.pl/1548/e7e48e1d0eabaab7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac :) za zglebienie tematu. Jednak rozeta z bezpiecznikami w moim przypadku to niepotrzebny bajer.

Co do bezpiecznika i tak nie mam zamiaru ladowac wiekszego niz 150A. Jesli bedzie potrzeba to doloze drugie 35mm2.

Dzis wywalilem caly srodek z auta :hyhy: musze poprawic troche fabryke z wygluszeniem tunelu srodkowego (wydech), przy okazji poukladam kabelki tak jak to robia specjalisci :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60A pozniej dam 100A bo juz zakupilem.

 

jak masz 60 i działa to po co ci 100?

 

u mnie w manualu wzmaka jest napisane ze bezpiecznik 150A na wzmak a mam dwa wzmaki. Bezpiecznik główny przy aku mam 100A i w rozecie po 60A i sie nigdy nic od słuchania muzy nie zjarało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 60 i działa to po co ci 100?

 

u mnie w manualu wzmaka jest napisane ze bezpiecznik 150A na wzmak a mam dwa wzmaki. Bezpiecznik główny przy aku mam 100A i w rozecie po 60A i sie nigdy nic od słuchania muzy nie zjarało.

 

Ja także zauważyłem swego rodzaju prawidłowość, teoretycznie oba podpięte obecnie piece mają w "pikach" grubo ponad 40 A, sam np gienek jest zabezpieczony przez producenta baterią 4x30A, plus A7 także swoje ciągnie, skoro ma mono w sobie, przez cały czas użytkowania nigdy mi się nie zdażyło aby wywaliło bezpiecznik przy aku, a jest to właśnie 40ka...

Więc jak to jest z tymi bezpiecznikami(tylko mnie nie zagadajcie ,że głupawe pytanie zadałem).

Bo tak teoretycznie skoro bezpiecznik może uciągnąć prąd 40 A a wszystko powyżej powinno go wywalić, to dlaczego go nie wywala, skoro piece ciągną więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mamy źle zestrojone systemy, które tylko chwilowo grają dobrze ale prąd chwilowy nie spala bezpieczników :)

 

sam jestem ciekaw, moze głosniki za mało ciągną prądu, w koncu to ile potrzeba na twiter, 5-10W przy tych czestotliwościach jakie przetwarza? wiec, w moim przypadku, z kanału 280W wykorzystane jest kilka procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100A bede mial w takim razie na wszelki wypadek jak ktoregos razu wszystkie glosniki razem, beda chcialy zagrac maksem swoich mozliwosci :rolleyes:

faktycznie to ciekawe a3 4x30A, a6 4x25A chyba, no i gienek 25A i do tego procek 7,5A. w sumie ponad 200A a nie pali bezp.60A; idac tym tokiem myslenia po co 35mm2 skoro 60A mozna przeslac cienszym kablem bez spadkow? :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to ciekawe a3 4x30A, a6 4x25A chyba no i gienek 25A i do tego procek 7,5A. w sumie ponad 200A a nie pali bezp.60A; idac tym tokiem myslenia po co 35mm2 skoro 60A mozna przeslac cienszym kablem bez spadkow? :wstyd:

oj kolego ty zabezpieczenia sumujesz ? w jakim celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem pozno jest i tak jakos :lol: czyli to ile mozne zezrec wzmacniacz a jego zabezpieczenie to dwie odrebne sprawy?

 

na przykladzie DLS A5:

Maksymalny pobór prądu: 90 A

Zalecany przewód zasilający min. 4AWG / 21 mm2

Bezpieczniki: 3 x 30 A

 

DLS A3

Power consumption (idle) 1,1A

Power consumption (max) 140A

Fuses 4 x 30 A

 

DLS A6

Power consumption (idle) 0,6A

Power consumption (max) 140A

Fuses 4x35A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mamy źle zestrojone systemy, które tylko chwilowo grają dobrze ale prąd chwilowy nie spala bezpieczników :)

 

sam jestem ciekaw, moze głosniki za mało ciągną prądu, w koncu to ile potrzeba na twiter, 5-10W przy tych czestotliwościach jakie przetwarza? wiec, w moim przypadku, z kanału 280W wykorzystane jest kilka procent.

 

A'propos prądu, i co Adaś zgłębiliście z Tomkiem , tą kwestię z XXL , którą wspomniał ten Niemiec odnośnie przypadku Waszych piecy?

 

 

panie max to dla najniższej impedancji i pełnego obciążenia kanałów ... a raczej wszystko masz w 4 ohm, jeśli się mylę to mnie popraw ...

 

Heheh... Troszkę Was wziąłem pod włos... Ale jak widać ten kto siedzi dłużej, to i troszkę podstaw zna a nie tylko "słucha" :)

Jednak aby podsumować, przyznacie ,że w wielu przypadkach, wrzucanie całkiem grubego kabla oraz mega bezpiecznika, to typowe dmuchanie na zimne i przyszykowanie systemu na max wydatek prądowy, którego w normalnym odsłuchu(w moim przypadku kilka lat) nigdy się nie osiąga...;)

Ale tak z ciekawości, to kiedyś(gdybym miał dostępny miernik cęgowy) "wypałował" bym swój system na max, możliwości bez przesterów i zmierzył jakie wtedy płynie natężenie na głównym przewodzie do rozety... Pewnie jak znam życie znowu kolejny mit by Nam upadł... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie max to dla najniższej impedancji i pełnego obciążenia kanałów ... a raczej wszystko masz w 4 ohm, jeśli się mylę to mnie popraw ...

tak. zgadza sie i o tym wiedzialem moze nie przemyslalem do konca to co napisalem wczesniej :wstyd: . tylko pytanie moje jak dobrac w takim razie bezpiecznik mniej wiecej :hyhy:

 

Heheh... Troszkę Was wziąłem pod włos...

Pewnie jak znam życie znowu kolejny mit by Nam upadł... :wink2:

forumowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie moje jak dobrac w takim razie bezpiecznik mniej wiecej :hyhy:

 

 

Doczytałeś wreszcie jaka jest jego funkcja? :/

Wrzuć tak jak Ci napisał Raadek, według mnie coś między 100 a 150 będzie idealnie.Bez szczególnego rozczulania się, weż to co akurat będzie dostępne, a jak Ci "wywali" taką "setkę" to sam osobiście Ci kupię większy i prześlę.. :D

 

 

forumowy :wink:

 

Oj, już nie jeden upadł, (serio!), cały czas wszyscy się czegoś nowego uczymy... :hyhy:

A z tym "forumowy" to bym odrobinę uważał... Zwróć uwagę ,że na forum występują także, ogólnopolskiej renomy specjaliści branży audio, więc to już raczej porady płynące z lat doświadczeń... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak Ci "wywali" taką "setkę" to sam osobiście Ci kupię większy i prześlę.. :D

...razem z oprawka z jakims ladnym napisem :D

 

Oj, już nie jeden upadł, (serio!), cały czas wszyscy się czegoś nowego uczymy... :hyhy:

A z tym "forumowy" to bym odrobinę uważał... Zwróć uwagę ,że na forum występują także, ogólnopolskiej renomy specjaliści branży audio, więc to już raczej porady płynące z lat doświadczeń... :wink2:

wiem dlatego jestem tu zeby pokazac i zeby ktos bardziej kumaty powiedzial ze to i tamto.

a z forumowym to byl zart zeby nikogo nie urazic dodalem :wink:

 

 

aha no zebych zabezpieczyc kabel. znowu zle sie wyrazilem (powinno byc jak dobrac przekroj kabla, zapotrzebowanie wzmacniaczy).. narazie juz nie pisze glupot i ide dzialac :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...razem z oprawka z jakims ladnym napisem :D

 

Pasożyt... :kijemgo:

wiem dlatego jestem tu zeby pokazac i zeby ktos bardziej kumaty powiedzial ze to i tamto.

 

Z przebiegu instalki, wcale nie wynika ,że u Ciebie tak "ciemno" wręcz przeciwnie, bardzo przemyślanie to robisz, ale rozumiem, to Twoja wrodzona skromność.. :D

 

ide dzialac :ph34r:

 

Działaj działaj, mam nadzieję ,że nie jak u Ancymona, ciągle się mówi ,że coś się "robi" ale zdjęć z efektów jakoś brak... :huh:

 

I bez zdjęć na wieczór, to nawet nie rozmawiam z Tobą... Powodzonka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik hihol dnia 29 maj 2012 - 08:37 napisał

...razem z oprawka z jakims ladnym napisem :D

 

Pasożyt... :kijemgo:

:]

 

wczoraj na wieczor

http://images42.fotosik.pl/391/3b17f74a1f3f044am.jpg

i dzis priorytet to tunel srodkowy i grodz, na to pianka..

http://images42.fotosik.pl/391/326d3da856c34868m.jpg http://images41.fotosik.pl/1550/98ac1af733f7b5f8m.jpg http://images49.fotosik.pl/1559/ccc9bde1a9eda8eem.jpg http://images50.fotosik.pl/1614/f1bed5ce58b08c2em.jpg http://images46.fotosik.pl/1562/7f51c0b0508a8fc4m.jpg http://images46.fotosik.pl/1562/95cec58f628410cfm.jpg.

 

Byloby zrobione wiecej ale zachcialo mi sie w poludnie troche polatac rowerem i po 47km, 13km od domu upierd****lo dentke przy wentylu, spacerek przez las 2h gratis.. :luka:

 

Truck moge juz forum poczytac? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck moge juz forum poczytac? :rotfl:

 

Się, poczekaj napatrzę się... ;)

Ale słowo się rzekło, foto jest... witaj na łonie "rodziny" synu marnotrawny... :rotfl::cwaniak:

 

A tak na poważnie to fajnie, szacuneczek, że też chciało Ci się całą podłogę ogołocić w ladze... Powinna się za to odwdzięczyć, bo z tego co pamiętam to i w serii to raczej ciche autko...

Co to za pianka na matach w tylnej części? Jakiś rodzaj splena? Czy mnie już oczy mylą na wieczór? (znowu zapylalem cały dzień i trochę wygięty jestem zmęczeniem)...

Mnie także czeka taka akcja ale to zostawię sobie na jakiś zimowy weekend, wypatroszę babcię i ją strzelę silentem... Bo głośna jest starowinka... No i... Czerwin mi dach prostuje w niej... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja także zauważyłem swego rodzaju prawidłowość, teoretycznie oba podpięte obecnie piece mają w "pikach" grubo ponad 40 A, sam np gienek jest zabezpieczony przez producenta baterią 4x30A, plus A7 także swoje ciągnie, skoro ma mono w sobie, przez cały czas użytkowania nigdy mi się nie zdażyło aby wywaliło bezpiecznik przy aku, a jest to właśnie 40ka...

wiem dlatego jestem tu zeby pokazac i zeby ktos bardziej kumaty powiedzial ze to i tamto.

a z forumowym to byl zart zeby nikogo nie urazic dodalem :wink:

 

 

aha no zebych zabezpieczyc kabel. znowu zle sie wyrazilem (powinno byc jak dobrac przekroj kabla, zapotrzebowanie wzmacniaczy).. narazie juz nie pisze glupot i ide dzialac :ph34r:

 

Czytać , czytać , wszystko juz bylo objaśniane , a prosto to można sumować owoce w koszyku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...