Skocz do zawartości

| Trabant 1,1 POLO | czyli granie w kartonie...


W1_TRABI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kable RCA Dietz, ale nie z tych droższych. Problem wstępnie zdiagnozowany, wina prawdopodobnie leży po stronie radia. Dziś podpiąłem bezpośrednio pod wzmacniacz kabel Jack-Chinch i do tego smartfona. Problem zniknął. W najbliższych dniach zrobię próbę z przełożeniem radia. Jutro wrzucę fotki z zamontowanym sprzętem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gainy są ustawione na 80% mocy. Dziś pokombinuję z podmianami radioodtwarzacza i RCA, skręce też gain. Zobaczymy...

Na chwilę obecną tak jak pisałem uporałem się z wytłumieniem drzwi. Nie ukrywam, że zrobiłem to metodą budżetową ale nie oszukujmy się- głośniki mid-endowe oraz plastikowa karoseria skutecznie zniechęcają do grubszych inwestycji. Tak czy owak, cel został osiągnięty z czego jestem bardzo zadowolony. Drzwi nie wibrują, nie wydobywają się z nich jakieś niepokojące dźwięki. Teraz przynajmniej w czasie jazdy można posłuchać normalnej muzyki a nie rzempolenia z głośników Alpharda na tylnej półce.

Ale wracając do sedna tematu- drzwi najpierw oczyściłem z dość pokaźnej ilości Fluidolu za pomocą zmywacza do silikonu Wurth. Potem odtłuściłem powierzchnię benzyną ekstrakcyjną. Raadek uprzedził mnie, że maty APP które chciałem zastosować potrafią się odklejać. Poradziłem sobie w ten sposób, że wewnętrzny płat drzwi pokryłem cieniutką warstwą kleju Butapren i pozwoliłem mu zaschnąć tak aby jego konsystencja przypominała klej na naklejkach :wink: Dopiero po tym zabiegu zacząłem przykładać maty tłumiące. Na jedne drzwi idealnie wyszło mi po 3 maty. Potem maty z wierzchu posmarowałem drugą warstwą kleju, tym razem już zastosowałem klej Sinuslive w spray'u. Na to przykleiłem płaty gąbki, potem zaimpregnowałem ją spray'em silikonowym aby zniwelować efekt chłonięcia wody. Na zakończenie prac metalowy szkielet drzwi wykleiłem taśmą dwustronną i na to przykleiłem piankę polipropylenową aby zamknąć całą konstrukcję drzwi. Aha, bym zapomniał, wszystkie wewnętrzne łączenia drzwi z Duroplastem uszczelniłem masą uszczelniającą do zgrzewów/spawów Boll. Panele są od spodu podklejone szeroką taśmą dwustronną i dodatkowo przykręcone na 6 wkrętów do metalowego szkieletu drzwi. Do paneli głośnikowych brakuje mi jeszcze zaślepek na wkręty, pewnie dziś je kupię. Subwoofer będę musiał zmienić gdyż potrzebuję mniejszego gabarytowo. Obecny klocek, po zamontowaniu tylnej półki nie mieści mi się w pionie, dlatego będę musiał skręcić coś na 2x20cm.

Pomimo, że całość nie poraża swoim wyglądem, kurniki po zamontowaniu wyglądają mocno druciarsko, głośniki nie kładą na kolana detalicznością i barwą dźwięku, i patrząc na Wasze projekty, moje audio wydaje się tylko śmieszną karykaturą tego co robicie Wy, to jestem na prawdę dumny z solidnej, własnoręcznie wykonanej roboty. No i co najważniejsze: bez Waszej pomocy nigdy bym tego nie ogarnął do tego stopnia aby być zadowolonym. Także jeszcze raz ogromne i od serca DZIĘKUJĘ!

TAK, TO BYŁ MóJ PIERWSZY RAZ :wink2:

 

GĄBKA NAKLEJONA NA MATY APP (przed impregnacją):

http://img256.imageshack.us/img256/1708/20120428170103.jpg

 

Z BLISKA:

http://img214.imageshack.us/img214/2269/20120428170107.jpg

 

PIANKA POLIPROPYLENOWA ZAMYKAJĄCA KONSTRUKCJĘ DRZWI:

http://img528.imageshack.us/img528/2420/20120428150840.jpg

 

http://img338.imageshack.us/img338/5874/20120428150833.jpg

 

PANEL Z GŁOŚNIKIEM I ZWROTKĄ:

http://img217.imageshack.us/img217/7672/20120430092546.jpg

 

KURNIK Z CLIMATRONIKIEM :hyhy: :

http://img191.imageshack.us/img191/6900/20120430092557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dobrze było moze ujednolicic kolor drzwi.. Ten ciemny brąz w srodku zmienic na ten jasny kolor.

Ewentualnie panel drzwi zmienic na jasny jak skaja na drzwiach.

Mocowanie całego panela mozna było wykonac pod zwrotnicą i w głosniku, przedłużając srubę mocującą głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisałem przeca że zaślepki dziś kupię :kwasny: co też uczyniłem... Jutro montaż.

Ale lepiej było by zrobić całe drzwi w kolorze jasnym brązowym, jak zewnetrzna częśc boczka

Niestety, auto musi zostać jak najbardziej oryginalne. Im mniej ingerencji tym lepiej dla niego. Stąd decyzja taka a nie inna. Raadek to zrozumiał jak obejrzał to auto :wink:

Mocowanie całego panela mozna było wykonac pod zwrotnicą i w głosniku, przedłużając srubę mocującą głośnik

Jasne, o ile to by było takie proste jak myślisz. Ba, nawet wkręty dałbym w jednej linii! Ale spójrz na konstrukcje szkieletu drzwi- panel musiał być przykręcony nie do boczka a właśnie do szkieletu. I stąd taki układ wkrętów a nie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie całego panela mozna było wykonac pod zwrotnicą i w głosniku, przedłużając srubę mocującą głośnik

To samo dokładnie chciałem napisać - po prostu popsułeś ten panel tymi wkrętami :kwasny:

Nie wiem jak grają te wooferki ale tak jakoś nie widzi mi się sama pianka pod tapicerką.

za to zabudowa tweeterków bardzo mi się podoba :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod blokiem?

 

Wiesz, pod blokiem, jak masz mozliwosc- czemu nie :)

Ale mysle ze w jakims zwykłym zakladzie gdzie maja spawarke i kawałek blachy, zrobili by to za dobra flaszke jak podjedziesz autem to dosłownie 10minut Walna pare spawów i odjeżdzasz, a skladasz juz reszte pod domem..

W końcu ładna pogod jest :D

 

Na priv ci cos wysłałem bo tu nie moge wstawic

Tak mozesz zrobić sprayem na panelu.. Zasłoni ci sruby. To nie materiał tylko taki preparat który imituje dosłownie kamyczki, zamaskuje dokładnie, dodac trszke podkładu i jest git.

http://www.dbdrag.pl...tml=1&Itemid=95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to niewiem. Klient sie nie skarzył :) Wystartował w 2010 na mens dayu ( 142-143db). Nic nie odpadło wiec chyba trzyma sie dobrze. Skarg nie było. A punkt-zwykły sklep malarski- Struktura tynku w sprayu..

Jak sie to nazywało-nawet nie pamietam. Ale w dotyku jak bys sciane bloku macał (oczywiscie po wyschnieciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede oryginalny potwierdzajac zdanie kolegow... Ingerowac wewnatrz drzwi nie chiales, przerbiac nie chiales bo miało zostac jak ori a tym czasem zrobiłeś wiecej krzywdy niz pozytku...

Też sie podpisze pod pytaniem..

Jak Ori to Ori, więc skąd Audio? W tych latach to można było co najwyżej dostac do fiata 125 radio safari z jednym głośnikiem :D

Myśle że drobny Make Up mu nie zaszkodzi, a byłbyś częściej na zawodach audio jako ciekawostka niż na zlocie "trampków" gdzie byłbyś przeciętniakiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę temat. Na razie nadal walczę z zakłóceniami w głośnikach po uruchomieniu silnika :mur1: RCA pożyczyłem od kolegi drugie, puściłem je dosłownie po dachu, na zewnątrz auta. Nadal to samo. Skręciłem gain na 1/5 jego możliwości- pisk jest cichszy ale nadal jest. Co ciekawe, jak odłączę RCA od radia to pisk nadal pozostaje. Jak odłączę RCA od wzmacniacza to pisk zanika. Masakra, co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...