Skocz do zawartości

Nie wejdą głośniki 13cm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kolego proponuje ci tak zrobic

 

1. Idz do kogos z kawalkiem mdf'u czy innego materialu niech ci dotnie dystanse

2. wygrzeb na zlomie/garazu kawalek blachy i dokrec ja do drzwi

3. do tego mocuj dystanse wyciete celujac w otwor tapicerki / siatki / maskownicy

4. Spiluj to co tam sie da na rowno tylko calych drzwi nie potnij

5. i przykrec ten swoj glosnik do tych dystansow mozliwie jak najblizej tapicerki

 

Ps w blasze oczywiscie musisz wyciac kolko cos takiego jak bys mial problem ze zrozumieniem :rotfl:post-5832-0-62523000-1333491545_thumb.jpg

To moj dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem - na car audio się nie znasz. Masz prawo. Ale nie wiesz co to są drzwi ???

 

Skoro ludzie przykręcają 16 na miejsce 13, to chyba przykręcenie 13 może być tylko łatwiejsze, prawda? Wystarczy tylko usiąść i pomyśleć. Popatrzeć i pomyśleć. A jak nie wymyślisz nawet takiej prostej rzeczy to po prostu zleć to komuś, kto coś wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kapuje tego blache do drzwi ale gdzie z tylu tam heh nie skapuje spytam inaczej ile taka przyjemność może kosztować by mi 2 głośniki ktoś osadził?

 

sam spróbuje ale logicznie kurde:

 

mamy taki mdf co na fotce wyżej(2 posty wyżej) i głośnik przykręcamy tak jak na zdjęciu są te dystanse prosto w nie a nie ze ja głośnik do dystansu przykrece z tyłu to łooo nie dosć,że bolce z dystansem odepchną głośnik od przody to pójdzie głośnik to z 20cm bedzie z tyłu od kratek heh

 

ale gdzie tą blache do drzwi dokręcic oco z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego proponuje ci tak zrobic

 

1. Idz do kogos z kawalkiem mdf'u czy innego materialu niech ci dotnie dystanse

2. wygrzeb na zlomie/garazu kawalek blachy i dokrec ja do drzwi

3. do tego mocuj dystanse wyciete celujac w otwor tapicerki / siatki / maskownicy

4. Spiluj to co tam sie da na rowno tylko calych drzwi nie potnij

5. i przykrec ten swoj glosnik do tych dystansow mozliwie jak najblizej tapicerki

 

Ps w blasze oczywiscie musisz wyciac kolko cos takiego jak bys mial problem ze zrozumieniem :rotfl:post-5832-0-62523000-1333491545_thumb.jpg

To moj dystans

 

 

no i teraz co? blachę przykładam z tyłu na te bolce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to komus kto ci to zrobi , bo rece juz opadaja tak jak kolega waski pisal na CA sie nie znasz i masz prawo , nie bierz sie za to bo gorzej bedzie niz jest . A jak juz sie uprzesz to proponuje czytac ze zrozumieniem i przegladac instalacje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ty dobre to tak:

 

coś takiego?

 

http://postimage.org/image/6wugxl6c5/

 

tylko,że on ma 16-stki

 

i wtedy tą blachę tak jak na twoim rysunku wstawić tam w miejsce gdzie on ma dystans i wtedy mi do przodu wypchnie ten okrągły dystans no ok ale jak teraz z tapicerką,skoro tam siedział głośnik to będzie za daleko oddalone od kratki głośnika( a powinien być przy samym poczatku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej wiem tylko,że gotowca nie dostanie się takiego więc tylko i wyłącznie coś takiego:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/51/1111sr.jpg/

 

i to wsadzić tutaj zamiast tego co ma ten koleś http://postimage.org/image/6wugxl6c5/

 

i teraz dobrze?

 

i odnośnie dystansu czyli ten co ty masz na tej blasze wystarczy by głośnik 13cm zbliżyć do kratki? czy jeszcze wiekszy potrzebny będzie?

 

i jeżeli bedzie miało się glośnik,zbliżyć do kratki to automatycznie trzeba bolce/plastiki poszlifowac zeby o membrane nie wadziło itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj ja ten dystans dorabialem sam bo kompletnie przerabialem tapicerke drzwi , wiec takiego nie dostaniesz jesli chodzi o blache bo sam dystans dostaniesz , jezeli chodzi o blache to musisz dociac ja sam i spasowac do karoserii drzwi . Czy wystarczy to nie wiem dotnij blache przykrec ja do drzwi i sprawdz jaka jest odleglosc od blachy do tapicerki wtedy bedziesz wiedzial jaka grubosc dystansu dac aby sie zblizyc maksymalnie.Tak bedziesz musial podszlifowac / wyrownac te bolce o ktorych piszesz

 

Ps przed montarzem dystansu pociagnij go lakierem lub jakas farba i zabezpiecz od wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz uważnie na te zdjęcia - jak widzisz, można wszystko wystrugać z mdfu. Kształty nie muszą być ładne, bo tego widać nie będzie. Byle siedziało solidnie.

 

i odnośnie dystansu czyli ten co ty masz na tej blasze wystarczy by głośnik 13cm zbliżyć do kratki? czy jeszcze wiekszy potrzebny będzie?

 

A czy tak ciężko wziąć miarkę do ręki i zmierzyć ??

 

i jeżeli bedzie miało się glośnik,zbliżyć do kratki to automatycznie trzeba bolce/plastiki poszlifowac zeby o membrane nie wadziło itp?

 

Będziesz chory jak sobie tych bolców nie utniesz. Utnij je. Najlepiej już teraz. W ogóle to wytnij kratkę i zrób większą dziurę - tak na wszelki wypadek :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzym się

 

No to pa :padam:

 

Bedzie się różnić tym, że będzie przymocowany do tapicerki albo do blachy. Jeśli będzie przymocowany do blachy, to nie będzie przymocowany do tapicerki ale prawdopodobnie będziesz musiał uciąć bolce. Jeśli zaś przymocujesz go do tapicerki, to nie dasz rady przymocować go do blachy no i trzeba będzie obciąć bolce. Tak czy inaczej - bez cięcia się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym ze Woofer bedzie sztywno osadzony , ale i tak przy nie wygluszonych drzwiach bedzie tak jak bys sluchal radia w stodole .

 

No to pa :padam:

 

Bedzie się różnić tym, że będzie przymocowany do tapicerki albo do blachy. Jeśli będzie przymocowany do blachy, to nie będzie przymocowany do tapicerki ale prawdopodobnie będziesz musiał uciąć bolce. Jeśli zaś przymocujesz go do tapicerki, to nie dasz rady przymocować go do blachy no i trzeba będzie obciąć bolce. Tak czy inaczej - bez cięcia się nie obejdzie.

 

Cala prawda amen :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...