Skocz do zawartości

w124 coupe - prosze o porade


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. :)

Myśle że nie będe "namolnym" użytkownikiem zacnego forum:)

ale do rzeczy:

 

Otóż dojrzałem do tego aby ubrać mojego wymarzonego mercedesa w124 coupe w sprzęt audio.

Zaczne od tego że budżet jakim dysponuje jest "im nizszy" tym lepszy (wiadomo)

Lecz wymagania za duże....

 

w poprzednim autku miałem samemu zrobiony, skompletowany sprzęt, który nie grał źle ale wszystko podytkowane było tez raczej kosztami i dostepną wówczas wiedza.

 

Wczoraj kupiłem wzmacnacz który znam doskonale, który jakby przypadkiem "wpadł" mi ręce na allegro ALPINE 3554 cena jaką zapłaciłem to 180,- wraz z przesyłką. Dlatego na dzien dzisiejszy ten element mam z głowy.

 

Radio które chce kupić to CLARION CZ509EG. Nie orientuje sie jak gra, i nie będe ukrywać kierowałem się ceną, oraz wyposażeniem (bluetooth obowiązkowo) (co do designu nie wypowiadam sie, lecz jest to również chyba najwazniejszy aspekt wyboru radia. Niestety wszelkiego inne alpine itd nie pasuja mi wizualnie do mojego pojazdu. Chce jak najmniej rzucające sie klocki) Radio to dam do zaprzyjaźnionego elektryka który postara się zamienić podświetlenie na żółtawe, czyli takie jakie jest oryginalnie w w124.

 

I tutaj największa moja niewiadoma GŁOŚNIKI......

Chciałbym przeznaczyc na nie nie więcej niz 500 zł..

oczywiście wszystko będzie zrobione pod nie tak jak przystało, czyli totalna przebudowa drzwi, mdf, maty, kable, słupki itd.

Naprawde nie mam pojęcia co włożyc..

Zastanawiam się nad FOCAL ACCESS 165 A1, MB QUART FSA 216

 

proszę o rade, co zrobić co wybrać.

Dodam tylko że do kompletu będzie sub, ale nie odrazu, suba prawdopodobnie dobierać będe metoda prób.

Co do wzmacniacza, jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie drugi pod sam sub. Także moge wykorzystać Alpine ktory juz jedzie tylko pod przód.

 

Jakie są moje preferencje??

Przedewszystkim przestrzeń, zrównowazenie, mega kontrolowany bas, i piękna średnica. Najlepiej chciałbym aby wszystko grało na wysokości uszu na słupkach, ale wiem że wysokotonowe które zagraja od 1Khz są mega drogie...

 

Muzyka to przede wszystkim Blues, rock, sporadycznie cos elektronicznego.

 

Uprzejmie prosze o porade. Nie chce kupować czegoś na chybił trafił..

Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o montaz w drzwiach, to wszystko rozkumane w 100% Ogolnie nie bedzie latwo i prosto. ALe uporam sie. Tak jak pisalem najwazniejsze dla mnie ze musi wygaldac w 100% na oryginal ktorego nigdy tam nie bylo :)

A Panowie dlaczego uwzieli sie tak na to radio??

 

I czy cos w zwiazku z glosnikami mozecie pomoc?

Jakich szukac oprocz tych co napisalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie dlaczego uwzieli sie tak na to radio??

Bo nijak nie pasuję do wystroju tego auta, jak old school to musi być old school, dlatego tak wszyscy Ci piszą, najlepiej to bym tam pasowała Alpinka 7906, pewnie Daniel się ze mną zgodzi :hyhy:

 

I czy cos w zwiazku z glosnikami mozecie pomoc?

Jakich szukac oprocz tych co napisalem..

Co do głośników to może jeszcze Tempo 6 weszłyby w grę, z tym, że jak chcesz nowe, to przekroczy Twój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trochę kręcą nosem, bo opisałeś wymagania odnośnie głośników jakby budżet wynosił minimum razy 4.

 

1. Za 500zł nie oczekuj pięknej średnicy. Mało tego, za 500zł jej tam po prostu nie będzie.

2. Kontrolowany bass? Za to jest odpowiedzialny wzmacniacz a nie głośniki.

3. Tweetery, które grają od 1kilo nie istnieją

4. Zrównoważenie tonalne uzyskuje się dzięki fachowości montarzysty, któremu nieobce są przeróżne zagadnienia w tej materii. W zestawie plug&play za 500, 1000, a nawet 1500zł nie doświadczysz zrównoważenia tonalnego.

 

Moja rada: masz fajne autko a w nim jeszcze fajniejsze miejsca montazowe w desce rozdzielczej. Za te 500zł poszukaj dobrych coaxów 10-13cm i je tam wstaw. Wtedy na woofery już nie potrzeba większych kwot. "Minus": na przód będziesz potrzebował 4-ro kanałówki ale wówczas mocno się zbliżysz do swoich wymagań.

 

edit: Rainbow ma w ofercie zestawy pasujące plug&play w deske w124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan ale brzydkie radio :D A na serio klasyk w klasyku :)

 

Nie napastujcie chłopaka z tym radiem, zawsze można zrobić rozwiązanie typu zasłonka radia, tak jak to w "francuzach" ma miejsce.

 

Bez rycia drzwi raczej nie zrobisz nic fajnego, jakbym już tak się upierał przy klasyce to zrobiłbym tak jak Mehow mówi, a w tylną półkę też dał coś przyzwoitego, z tego co piszesz to Ci to styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia to najbardziej bylbym za tym aby zostawic to co jest i jak to wygląda bo dla mnie nie ma nic piekniejszego niz ten oryginał.

Tak to wygląda:

http://images42.fotosik.pl/239/8b44b09afb4c1dc1.jpg

 

Ale niestety, potrzebuje radia z wejsciem na iphone. Aux oraz Bluetooth. Chcialbym miec to wszystko razem zintegrowane w jednym urzadzeniu...

Dlaczego ten clarion, juz pisalem poprsotu podoba mi sie wizualnie chyba najbardziej z tych wszystkich choinek ktore sa moze i lepsze ale niestety.....

 

A co do glosnikow.

Moge naprawde sie mocno bawic. Nie musze kupowac calego zestawu odrazu. Moze poprostu tak jak czytam kupic dobre wysokotonowe, i do tego dobrac woofery... Nie wiem, naprawde nie mam pojecia co zrobic. Co do montazu, lubie zabawe przy aucie, dla mnie to sama przyjemnosc, dlatego chce zrobic to samemu i dobrze. Napewno bede wrzucac postepy prac jak tylko bede miec pod co dlubac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupilem Morele Tempo 6.

bede zabierac sie za montaz.

ALe mam jedno pytanie. Czy zasilajacy do mojego wzmacniacza Alpine 3445 o przekroju 21mm wystarczy, z naciskiem na pozniejsza rozbudowe o wzmacniacz pod suba?

 

Nie tyle chodzi o koszty ile o kladzenie takiego monstrum przez cale auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

124 ma idealną wręcz deskę do głośników - średniak i dobry tweter mają pole do popisu

słuchałem kilka aut na zawodach (oczywiście kilka lat temu, kiedy to jeszcze była rywalizacja) i zawsze Meśki pozostawiały niezapomniane wrażenia...

 

Fakt, preferujesz ciemne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...