Skocz do zawartości

Jaki komputer stacjonarny do 2tyś kompletny ??


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z resztą na allegro masz za grosze, tylko podłączyć. 5 minut i gotowe.

 

Jak podłączysz monitor i trochę poużywasz, to zdaj relację czy i na ile jesteś z niego zadowolony. Każda dodatkowa opinia mi się przyda. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, podłączyłem go pod lapka i tak pół dnia siedziałem na dwóch ekranach.

I tak patrze na ten nowy monitor mówię zajebiscie duży itp.. Trochę widać jakby rozmazane literki, ale myślę, że jest duży i tak ma być :D

 

 

Przed chwilką wkurzały mnie dwa ekrany i w opcjach lapka wyłączyłem ekran laptopa!

i AUTOMATYCZNIE mój nowy monitor zmienił rozdzielczość i teraz to mam kryształ!!!!

Gęba mi opadła! Jakość zajebista!

 

Na samym początku musiałem jasność zmniejszyć bo oślepiało (wszyscy o tym piszą :P)!

 

Jestem bardzo zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że samsung wypuszcza niedługo szybkie SSD z gwarancją 10lat, aż żal teraz kupować tego plextora  :P

 

Fajnie, że jesteś zadowolony ze swojego wyboru :wink:
Obyś był równie zadowolony z całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, kupiłbym procesor za 250zł lub niewiele wiecej, który w połączeniu z byle jakim przyzwoitym SSD na system i byle jakim 8GB ramu, nawet w jednej kości, tworzy komputer-rakietę w zastosowaniach biurowych. Wpiąłbym to w malutką płytę główną mITX 17x17cm, do tego dedykowana obudowa pod ten rozmiar z zasilaczem 350W max i masz bardzo szybki sprzęt o bardzo małych wymiarach wewnętrznych. Wtedy oczywiście WiFi raczej tylko po USB albo brać płytę z wbudowanym lub modułowym WiFi.

Z czasem dorzucić niskie chłodzenie typu Scythe Shuriken.

 

Co do procesora - wątpię, że mu nie wystarczy, a jak byłby jakimś cudem za słaby, to jego wymiana za jakiś czas nie narazi go na duży spadek wartości.

To nie jest komputer ani do grania, ani do benchmarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co za problem kupić na razie tylko PC z dyskiem HDD. Później zrobić sobie kopię całego systemu na ssd i żadnych formatów ani nic z tych rzeczy ;)


Właściwie... to już :rotfl:

 

http://www.komputronik.pl/product/237656/Sprz%C4%99t_komputerowy/Podzespo%C5%82y/Samsung_2_5_SSD_850_Series_128GB_Serial_ATA3_Pro_7mm_550_470_MB_s_IOPS_100_90K.html?st=mt_23122013&referer=1&hash=d011958d9b963d0869807526a1c6e957&u=ODMuMjMuMTY3LjEwNw==

 

http://www.karen.pl/product/237656/Sprz%C4%99t_komputerowy/Podzespo%C5%82y/Samsung_2_5_SSD_850_Series_128GB_Serial_ATA3_Pro_7mm_550_470_MB_s_IOPS_100_90K.html?referer=benchmark&hash=f3d74a76ddebfbb2dbe14062ed36894d&u=ODMuMjMuMTY3LjEwNw==

 

Są droższe - fakt, ale to seria PRO i nowa technologia.
Tylko... nie wiem dlaczego tutaj mają napisane, że 5lat gwarancji. Być może sytuacja jak z XFX albo coś, że rejestracja na stronie producenta.
Akurat tą kwestię trzeba by sprawdzić i doczytać. Wszystkie recenzje mówią o 10 latach.
No i strona samsugna też o tym mówi:

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/ssd850pro/overview.html

 

Chociaż... czy warto dopłacić prawie 150zł? Za 5 lat gwarancji więcej? Lepiej może za te 5lat kupić sobie nowy dysk, będzie jeszcze dużo szybszy, dużo większej pojemności... Nie myślałem, że będzie kosztować tyle.
 

Dobra, niepotrzebnie cokolwiek mówiłem, niepotrzebnie mieszam. Przepraszam. :mur1:

 Zamawiaj zestaw, który został wybrany :wink:

 

 

Mogę poczekać tydzień - dwa :P

 

Powiedz lepiej, że chcialeś opić PC sam, a nie na pikniku. :wink2:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :ok: zuch chłopak

 

Ciekawi mnie jakość składania u nich. W sumie to nigdy nie zamówię złożonego komputera. Ja tam się boję o przesyłkę (szczególnie jak chłodzenie zamontowane jakieś cięższe). Choć może niepotrzebnie się boję...

A poza tym... ta przyjemność składania, układania kabli. :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak ktoś ma dwie lewe ręce i ma pogiąć piny w sockecie, to może lepiej zamówić złożonego.

 

oj!

Nie mam dwóch lewych rąk, ale nigdy tego nie robiłem.

Wolę nie ryzykować, że coś uwalę!

A po drugie składają za darmo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opijanie z Kamilem jest fatalne w skutkach.

Nie wiem, czy chcę wiedzieć co to znaczy :P Może dobrze, że na Wrocławskich spotach się o tym nie przekonam. A wpadnę tam jeszcze kiedyś was odwiedzić. Co mi szkodzi. Teraz w weekendy po szkole, będę miał aż za dużo wolnego czasu...

 

 

A tak jeszcze napomknę, bo o tym nikt nie wspomniał, a ja w sumie zapomniałem, że to tak przecież działa...

2x4GB, a nie 1x8GB daje większego boosta w zintegrowanej grafice, a przecież to ona będzie używana :)   

No i w sumie to samo z taktowaniem ramu (dlatego takty w tym przypadku ważniejsze niż timingi).

Ale to już tak na marginesie bo sprzęt zamówiony w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie podzielić sobie ten 1TB na partycje. A jeśli nie chcesz to format "jak leci".

 

Co do instalacji programów - jak najbardziej dobrze mieć je na ssd, z zastrzeżeniem żeby najlepiej nie przekraczać 80% pojemności dysku.

 

W sumie zależy to od preferencji użytkownika. Ja część instaluje na ssd, część na hdd. Choć większość na ssd jednak. Trzeba korzystać z jego możliwości ;-)

Zarejestruj zasilacz na stronie xfx dla dodatkowego roku gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Albo podłączyć dyski w RAID. Będzie jeszcze szybciej.

 

Ale jakie dyski? SSD i HDD? (to to chyba nie jest realne?)
Jeśli jest ssd na system to po co tu raid robić? (no... chociaż dla bezpieczeństwa magazyn... ale nie dla szybkości raczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAID 0 odpada... bo wcale nie będzie szybciej.

RAID 1 nie ma sensu, bo tracimy to co najważniejsze w SSD tj. szybkość zapisu (a właściwie timing).

 

Kolega chyba miał na myśli stworzenie bufora z SSD dla HDD ... przerabiałem - można o kant dupy rozbić. System na SSD chodzi o niebo lepiej.

 

Na HDD trzymaj dane/instalki itp. Jak Ci się wys** SSD to po prostu jeszcze raz zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAID tutaj miałby tylko sens przy magazynie, o ile będą tam trzymane ważne dane... pada jeden dysk, to wszystko zostaje na drugim ale równie dobrze można po prostu robić sobie kopie ręcznie i już Czy nawet wykorzystać "automaty" do robienia kopii w chmurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ogarnięte!

 

Windows 8.1 był strzałem w 10tkę!

Szczerze, oprócz tego ekranu startowego (który traktuję jako drugi pulpit) to niczym się nie różni od 7ki :)

 

Przy zakupie w uwagach dopisałem, aby dorzucili mi śledzia USB i dobrze, bo by brakło portów :P

 

 

Maszyna zapierdziela jak nie wiem!

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!

 

Przydałby mi się jeszcze jakiś czytnik kart SD, Micro SD.

Myślałem nad panelem:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=panel+czytnik+kart&bmatch=s0-e-0805&buyNew=1

 

Jakie macie z tym doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, czy masz, gdzie go podłączyć :D

 

Konkretnie
na płycie masz 3 gniazda, do podłączenia usb.

1 zajęte przez śledzia do tyłu (USB 2.0)

2 zajęte przez front (usb 2.0)

3 zajęte przez front (usb 3.0)

 

 

Rada?
kupić kontroler na PCI/pci-e i podłączyć go zamiast śledzia (np. http://allegro.pl/kontroler-usb-3-0-ms-4257-pci-e-2-porty-nec-i4484152740.html lub od razu brać na 4x - http://allegro.pl/kontroler-pci-express-4-porty-usb-3-0-pci-e-nec-gw-i4481222261.html przykłady są na szybko znalezionymi najtańszymi opcjami, pewnie można taniej, można lepiej - są tylko żeby zobrazować o co mi chodzi)
Wtedy w płycie głównej zostaje jedno gniazdo, które można wykorzystać do czytnika kart.

Czytnik zakupić z USB 2.0, bo i tak nie masz już miejsca by podłączyć 3.0
Chyba, że zrezygnujesz z USB na przednim panelu, a będziesz korzystał tylko z tych w czytniku.

Ewentualnie znajdziesz kontroler na pci/pci-e do którego można podpiąć front panel lub czytnik - nawet nie wiem czy są takie... ale to bardzo możliwe, przecież ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...