Skocz do zawartości

Po prostu OFF TOPIC


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tbrek może jakiś życzliwy sąsiad włączył Ci filtrowanie po mac`u w routerze jeżeli masz niezabezpieczony. Zacznij od zera. Zresetuj ruter, ściągnij do niego aktualizacje firmware, ustaw sobie(najlepiej za pomocą szybkiej konfiguracji) jakieś hasło, wprowadź zmiany w każdym kompie żeby mógł się łączyć, później zaktualizuj sobie sterownik na lapku który się nie łączy(pobierz najnowszy ze strony producenta), a następnie za pomocą kreatora połączeń spróbuj krok po kroku połączyć się z ruterem. Chociaż prawdę mówiąc wydaje mi się że wina leży po stronie ustawień lapka. Zerknij w ustawienia protokołów, adresów bram i serwerów DHCP i DNS. Pewnie gdzieś wdał się błąd. A w razie czego jeżeli szlak trafił wi-fi w lapku to nowa kosztuje kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchom cmd i wpisz polecenie

netsh int ip reset i uruchom ponownie, powinno pomoc, jeśli nie to prawdopodobnie uszkodzenie sieciówki, filtrowanie po Macu powinno być widoczne w routerze

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystał ktoś może z Plastidip (guma w szpreju) chodzi mi o elementy nawiewy, klamki. jak ze ścieralnością tego ustrojstwa.

Takie zeczy jak klamki i nawiewy nie zdadza egzaminu. Bo dosc predko bedzie pozdrapywane. Ale tozne emblematy kolpaki czy kola, nawet wzory na elementach auta trzymaja sie fajnie. Trzeba pilnowac tylko odpowiedniej warstwy bo jak dasz za maoo to dlugo sie tym cieszyl nie bedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

 

Router nie jest blokowany, to wolnostojący dom i nawet jak raz na kilka godzin jakis przechodzący jeden z kilku sąsiadów się połączy z siecią to nie problem :)

 

Ustawienia routera od 2 lat niezmienne, pozostałe 3 laptopy chodzą, jak i 5 stacjonarek, nawet telefon który kłade obok lapa łączy się w moment.

 

Antywirus od 5 lat niezmiennie Kaspersky, po zainstalowaniu nowej wersji po odnowieniu licencji chodził przez kolejne ok 3 miesiace - tak więc też raczej wykluczam, po za tym wyłączenie go też już sprawdzałem.

 

Pozostaje opcja zainstalowania karty na usb, gdzieś takową mam, muszę poszukać, czy sie loguje do innych sieci, tego nie wiem, obok mnie czasem pojawia się autobus z free -wifi, ale trafić go to jak zająca na wybiegu.

Spróbuj wywalić sieć z lapka, tzn. usunąć jej profil i na nowa się z nią połączyć. U mnie to często pomaga, też na xp :P

 

I przede-wszystkim założyć hasło na wifi, z niezabezpieczonego wifi bardzo łatwo wyciągnąć różnorakie informację, np. login i hasło do sklepu internetowego, trochę trudniej do konta bankowego ale też się da. Po założeniu hasła jest to o wiele trudniejsze, ale również możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zgodnie z sugestiami wywaliłem sterowniki od karty wifi, wraz z ustawieniami, po resecie kompa wgrałem wszystko od nowa, sterownik karty oraz wifi managera, niestety nic nie pomogło, nadal widzi full sygnał ale z nią nie łączy, z nią jak i inną.

 

Ale... znalazłem karte wifi na usb , zainstalowałem sterownik wraz z managerem, po instalce w ciągu 10 sekund znalazł sieć i zapytał się czy z nią połączyć, po zaaprobowaniu, połaczył i śmiga.

 

Czyli tak jakby zewnętrzny soft działa, a windowsowy nie, czy jest jakas opcja poprzestawiania bez przeinstalowania systemu ? pewnie w rejestrach sie jakas sieczka zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dziś zgodnie z sugestiami wywaliłem sterowniki od karty wifi, wraz z ustawieniami, po resecie kompa wgrałem wszystko od nowa, sterownik karty oraz wifi managera, niestety nic nie pomogło, nadal widzi full sygnał ale z nią nie łączy, z nią jak i inną.
 
Ale... znalazłem karte wifi na usb , zainstalowałem sterownik wraz z managerem, po instalce w ciągu 10 sekund znalazł sieć i zapytał się czy z nią połączyć, po zaaprobowaniu, połaczył i śmiga.
 
Czyli tak jakby zewnętrzny soft działa, a windowsowy nie, czy jest jakas opcja poprzestawiania bez przeinstalowania systemu ? pewnie w rejestrach sie jakas sieczka zrobiła.

Ciężki temat, nawet bardzo do analizy przez forum. Chyba będziesz musiał się wybrać do jakiegoś informatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek. Wymień wi-fi w lapku. Koszt to jakieś kilkanaście, maks kilkadziesiąt zł. Może masz nawet klapkę na spodzie lapka z dostępem właśnie do wi-fi. Jedna śrubka i po sprawie. Sprawdź też bo może któraś z anten przy wi-fi albo sama wifka się poluzowała. Kabelki - czarny do złącza M albo 1, biały do A lub 2.

 

Co to za laptop? Jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli tak jakby zewnętrzny soft działa, a windowsowy nie, czy jest jakas opcja poprzestawiania bez przeinstalowania systemu ? pewnie w rejestrach sie jakas sieczka zrobiła.

 

Jak pisałem wcześniej, uruchom z linii poleceń komendę netsh int ip reset, skrypt ten przywraca wszystkie ustawienia protokołów sieciowych do domyślnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...