Skocz do zawartości

Gaszę światło ;)


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 949
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a dwa lata temu dostałem rachunek z niedoplata na 6700zl

I każdy kolejny miesiąc po 1380zl

Bo miałem ogrzewanie na prąd :/

 

Mi nie schodzi poniżej 2000 zł, a rekord to 3500 (Agregaty chłodnicze) :) Teraz się ociepla więc te potwory biorą 2 razy więcej prądu niż zimą, więc 3ba wywozić warzywka, ktoś chętny na kiszoną kapustę? :) 1,50 zł za 1 kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek z płaszczem wodnym.

 

Kominek z PW jest be. Niebezpieczne to, robi z salonu kotłownię... miałem w jednym mieszkaniu i podziękuję .. Gaz jak najbardziej ok. Gdyby tak jeszcze kogenerację zrobić - ciepełko i prądzik w jednym, to już super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z PW jest be. Niebezpieczne to, robi z salonu kotłownię

a moim zdaniem im więcej źródeł ciepła, tym lepiej - co tańsze, tym kopcisz. Panele na dachu i prądu masz pod dostatkiem. Kolega na dachu ma taką elektrownię, że nadmiar "sprzedaje" do sieci (ile z tym kłopotu :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - ale kominek z PW to raczej niefortunne połączenie i można to zrobić inaczej. Panele fotowoltaiczne fajna rzecz, ale kure...ko droga. Jeśli ten kolega ma co sprzedawać to.. naprawdę gratuluję zasobności portfela i optymizmu :) Sam ciągnę od paru miesięcy prąd i ciepełko ze słoneczka ale nie są to drogie panele ani kolektory :) PS - inwestycja w panele fotowoltaiczne z cała infrastrukturą zwróci się ... hmm.. może moim wnukom :) Czysta matematyka i geografia :)

 

A jeśli chodzi o sprzedaż prądu - ja nie wiem, z czym ludzie mają problemy ... Owszem, trochę trzeba podreptać, ale bez przesady. We wszystkim pomaga URE - ze zdobyciem i wypełnieniem dokumentów włącznie. Jeśli ZE się burzy - telefon do URE i oni ich "prostują". Ja tam nie widzę żadnego problemu. Owszem - problemy mogą mieć wiatrakowcy, zwłaszcza że mają zmienić się przepisy. I dobrze ! Niech w końcu ludzie zrozumieją, że wiatraczki takie dobre nie są. I nie mówię tu o krajobrazie, hałasie, zwierzątkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele fotowoltaiczne fajna rzecz, ale kure...ko droga

udało mu się na to z unii kasę dostać. A z samą sprzedażą, to on przecierał szlaki - ponad pół roku zabawy.

 

ja sam za 2-3 lata planuję kupić dom i pierwsze co, to panele na dach albo mały "wentylator" za domem. Do tego kominek z płaszczem i piec na 3 źródła (gaz, olej, ekogroszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...