Skocz do zawartości

u dimension proX 500.24 comp - moce


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Słuchałem kilka razy choć nie u siebie. MAXAM mógłby więcej napisać ale też coś skrobnę jeśli nie znajdzie wątku:)

 

Ogólnie piec nie najgorszy, szczególnie na górę. Albo do biampu. Jednak jest mało wydajny bo po podłączeniu suba przód zaczyna już ledwo iść. Poza tym jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słuchałem kilka razy choć nie u siebie. MAXAM mógłby więcej napisać ale też coś skrobnę jeśli nie znajdzie wątku:)

 

Ogólnie piec nie najgorszy, szczególnie na górę. Albo do biampu. Jednak jest mało wydajny bo po podłączeniu suba przód zaczyna już ledwo iść. Poza tym jest ok.

 

Pozdrawiam

Marcyś w zasadzie powiedział wszystko :)

Ćwiczyłem 500 w swoim aucie dość długo, piecyk muzykalny, z klimatem - ot taki dobry kompan np. dla P236 z tej samej stajni.

Podłączenie suba w mostku (niekoniecznie szczególnie wymagającego mocowo) niestety dość wyraźnie odbywa się kosztem kontroli i kopniaka w pozostałych kanałach.

Jak piszą koledzy wyżej - zdecydowanie lepszym (ale też i w nieco innym budżecie) rozwiązaniem będzie większy brat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

840.4 poszedł jakiś czas temu w fajnej kasie na alledrogo, coś koło tysiaka chyba. Nie miałem wtedy zielonych niestety :(

Okazał się uszkodzony :) , niestety nie ma czegoś takiego jak super okazja . Jak się chce mieć pewny sprzęt to trzeba za niego normalnie zapłacić (najlepiej od znanej osoby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazał się uszkodzony :) , niestety nie ma czegoś takiego jak super okazja . Jak się chce mieć pewny sprzęt to trzeba za niego normalnie zapłacić (najlepiej od znanej osoby)

 

 

Nie przesadzajmy przynajmniej raz w miesiacu pojawia sie jakis rodzynek za 10-50% swojej ceny nominalnej , trzeba tylko byc czujnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej wypada 840.4 i szukał bym tego pieca , potężnie gra :)

Owszem, ale jego cena jako nowego zabija.

tysiaka wołają za nowego 500.24 teraz. Dzieki za odpowiedzi :)

Jeżeli wołają za niego 1000zł, to nie wiem czy byłbym w stanie wskazać teraz nowy piec, który tak zagra za takie pieniądze.

Ja kupiłem za 950 zł :)

 

za tysiaka to naprawdę dobry piec , ale tylko na przód , do suba się nie nadaje i już :)

Ja słuchałem troszkę pod subem i przodem (w takim duecie), natomiast pod przodem dużo więcej i na prawdę polecę ten piec pod zasilanie np. aktywnie przodu. Z subem mam podobne zdanie do Burego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wracajac do tematu, bo minęło parę lat i czas odgrzać mielone :) Jakieś recenzje użytkowników tego pieca jesli chodzi zwłaszcza o aktywne pędzenie przodu? Jak z kontrola jakością i charakterem brzmienia? Z jakimi klockami mozna go porównac? Mam gmx 924 i jego charakter brzmienia podoba mi sie i zawsze podobał. Zwykła ciekawośc zwraca moja uwage na tego udima. teraz ceny tego pieca nowego wahaja sie cos w granicach 1300zł, nie jest to dużo jak za nowy piec lecz czy taki wzmacniacz jakosciowo będzie np lepszy niz w/w pioneer czy np xetec p4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego wyżej masz napisane wyrazie że chłopaki polecają, jesli masz wolne środki to kup, jeżeli ciekawy szukaj użytkownika tego pieca i staraj sobie go wpiąć.

 

Jesli chodzi o piece tej serii też przykładam rękę do słabego wyrabiania przy zakrętach na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Mi chodzi o naped aktywny na przod tylko. Na suba mam oddzielny piec. Dla mnie osobiscie mostkowanie kanalow pod subbas w piecowni ktora pedzi jednoczesnie przod to nieporozumienie. Zawsze w mniejszym lub większym stopniu odbije sie to na tym jak zagraja nam pozostałe kanały. Ale to moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć wszystkim, odkopię wątek o tym wzmacniaczu żeby nie zakładać nowego.

Mam bardzo ważne pytanie: czy po włączeniu filtra dolnoprzepustowego kanały dalej grają w stereo czy robi się mono? Chodzi o wzmacniacz 500.24 tę starszą wersję. O tej nowszej z dopiskiem "AYA" doczytałem, że po włączeniu filtra low-pass kanały zaczynają grać w mono i jest to opcja jedynie na subwoofer, a ja chciałbym nim napędzić aktywnie przód wykorzystując wbudowaną zwrotnicę (korekcje czasowe mam na radiu dla 5 kanałów, więc tweetery bym podpiął jako front a woofery jako rear, brakuje mi tylko zwrotki żeby podzielić je np. przy 3 KHz).

Z bardziej współczesnych wzmacniaczy znalazłem jeszcze Audio System X80.4D, klasa D, zwrotnica, która na 100% umożliwi aktywny podział (zachowuje stereo). Wie ktoś może jak te wzmaki wypadają względem siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem instrukcję, ale nie zauważyłem nic o:

 

 


że po włączeniu filtra low-pass kanały zaczynają grać w mono i jest to opcja jedynie na subwoofer

Nic nie jest powiedziane o problemie, o którym piszesz.

Manuale są na tej stronie:

Dokumentacja - u-Dimension Car Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja jest na stronie produktu w sklepie dystrybutora:

"Po załączeniu filtra LP dla danej pary kanałów, nie jest możliwa praca tych kanałów w trybie stereo"

 

Czytałem manuale i właśnie niestety nie wspomnieli o tym ani słowa.

 

Jakby ktoś jeszcze się nad tym zastanawiał to skontaktowałem się wczoraj mailowo bezpośrednio z dystrybutorem sprzętu i dostałem odpowiedź potwierdzającą, że zarówno ta starsza wersja jak i nowsza AYA działa w tej kwesti tak samo - po włączeniu LP kanały grają mono, czyli do aktywnego podziału trzeba mieć osobny klocek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, odkopię wątek o tym wzmacniaczu żeby nie zakładać nowego.

 

Mam bardzo ważne pytanie: czy po włączeniu filtra dolnoprzepustowego kanały dalej grają w stereo czy robi się mono? Chodzi o wzmacniacz 500.24 tę starszą wersję. O tej nowszej z dopiskiem "AYA" doczytałem, że po włączeniu filtra low-pass kanały zaczynają grać w mono i jest to opcja jedynie na subwoofer, a ja chciałbym nim napędzić aktywnie przód wykorzystując wbudowaną zwrotnicę (korekcje czasowe mam na radiu dla 5 kanałów, więc tweetery bym podpiął jako front a woofery jako rear, brakuje mi tylko zwrotki żeby podzielić je np. przy 3 KHz).

 

Z bardziej współczesnych wzmacniaczy znalazłem jeszcze Audio System X80.4D, klasa D, zwrotnica, która na 100% umożliwi aktywny podział (zachowuje stereo). Wie ktoś może jak te wzmaki wypadają względem siebie?

A w tym radyjku nie masz filtrów , skoro są czasy to chyba jest tez i zwrotnica ?

I tak gdzieś musisz ( chyba ) podciąć dół z wooferów , czy ma zastać tylko na frontach ( teraz/ docelowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na radiu mam zwrotnicę, ale jedynie do 200 Hz. Obecnie zestaw wygląda tak:
HU: Pioneer AVIC F60DAB
AMP: u-dimension jr 5.390
Front: Pioneer TS-E170Ci (high-pass 80Hz@12dB/oct + korekcja czasowa ustawiona pod tweetery)
Sub: 2 x Intertechnik MDS08 BR (low-pass 63Hz@12dB/oct + korekcja czasowa)

I w zasadzie jak na moje ucho zestaw brzmi dosyć przyjemnie, ale korci mnie żeby coś zmienić, spróbować czegoś nowego i wycisnąć trochę więcej z systemu. Myślałem nad przejściem na aktywny podział, więc zostaje mi dokupienie procka lub zmiana wzmacniacza na taki ze zwrotnicą (wtedy woofer bym ciął od dołu z radia i od góry na wzmacniaczu, a tweeter tylko na wzmacniaczu). Procka na razie nie chciałem kupować, bo ta stacja pioneera jest naprawdę spoko i w zasadzie brakuje mi tylko zwrotnicy, a lepszy wzmacniacz (plus osobny na subwoofer) chyba by się bardziej przydał.
Albo jakiś Helix DSP mini/Audison bit ten, zrobienie wszystkich ustawień na nim i wzmacnianie aktywne na juniorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...