Skocz do zawartości

SW.STX.8.2.300 2x2 - skrzynka BR


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam obudowę 26,6L i nijak nie jestem w stanie wsadzić w nią BR o długości 35.5

Obudowa ma wymiar wewnętrzny 21x33x38,4 ,a chyba koniec BR musi mieć jakiś odstęp po ścianki obudowy ( o ile dobrze kojarzę połowę średnicy membrany głośnika ).

Tak więc jakoś ciężko mi wyobrazić sobie tą obudowę, jak ma być skonstruowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rurkę BR trzeba ułożyć po przez kolanka, najlepiej 45 60 stopni, ew 90. Bez problemu ułożysz BR. Hmm a co do połowy membrany to ja tak nie robiłem że połowe membrany tylko srednice tunelu, czyli 75mm np :) Zawsze było ok i nic nie świstało :) Oczywiście jak dobrze tunel dobrany średnicą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x2ohm daje możliwość spięcia przetwornika na 4 lub 1ohm. Mam nadzieję, że nie chcesz zasilać tego dwoma osobnymi kanałami wzmacniacza, a jedynie w mostku?

to jest bardzo kontrowersyjna sprawa

ale da sie zasilac glosnik 2 cewkowy z 2 osobnych kanalow i nic sie z glosnikiem nie stanie ;)

 

Czy dwa różne(pod wzgl sygnału) kanały stereo pod głośnikiem dwucewkowym go nie uszkodzą na dłuższą metę?

nie, nie uszkodza go

jedynie przeciwfaza moze go przygrzac troche, ale to sie nie zdaza nigdy w muzyce

 

Producent w manualu wspomina o 30L/30Hz. Zrobiłem symulację i zrobiłbym trochę inaczej: BR 23L netto / 42Hz / Fi 71mm / 240mm / subsonic 35Hz / 12dB. Proponuję również, dla porównania, zrobić obudowę closed (tak z 12L). Będzie szybszy, a zejście też w miarę powinno być przy tej obudowie

 

a ja przerobilem z tym glosnikiem prawie wszystko co sie da - zostala mi tylko opcja z MB aktywna...

i moja prpozycja:

 

23 litry b-r 35Hz

nisko schodzi o dobry kop

 

25 litrow strojenie 31Hz - uniwersalny do niskiego (naprawde niskiego!) grania sub

 

zamknieta mi nie przypadla do gustu i raczej zalecam b-r

 

w 30 litrach traci na wytrzymalosci mocowej

 

Ja jeszcze do tego jestem ciekaw basu jakiego dostarcza ten głośnik. Mam większy ale bas jest za wolny i zastaawiam się nad kupnem tego 8"

zapraszam na PW - mam ostatnia prototypowa sztuke

kolejne beda juz produkcyjne i drozsze

 

Do tego sporo osób pisze, że w tej cenie lepszego się nie znajdzie.

klienci sami przyznaja ze gra to jak suby za 500-800zl! ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moja prpozycja:

23 litry b-r 35Hz

nisko schodzi o dobry kop

 

25 litrow strojenie 31Hz - uniwersalny do niskiego (naprawde niskiego!) grania sub

 

zamknieta mi nie przypadla do gustu i raczej zalecam b-r

 

w 30 litrach traci na wytrzymalosci mocowej

:ok: :ok: Moje odczucia podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doswiadczony zrobi to szybko...

ale wlasnie problem w tym ze to dlugi tunel!

 

przemyslalem to troche...

w wolnej chwili wrzuce projekt skrzyni razem z calymi opisami itp

raczej ciezko na tym zarobic jak ludzie sie boja nawet tego posluchac... ale jak posluchaja to juz zmieniaja zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł a co się dziwisz, STX ma ceny większości swoich produktów na poziomie chińszczyzny która to jakością woła o pomstę. No więc tak jak to ludzie podchodzą, czego się spodziewać po głośniku za 100zł ? Tego że membrana się po prostu rusza i tyle. STX oferuje najwięcej w swojej cenie i przekonuje się o tym coraz więcej ludzi. Jeżeli chodzi jeszcze o sam bas to jakość tego przedziału częstotliwości nie jest nadzwyczajnie bogata w szczegóły więc większość przetworników gra poprawnie więc mając do kupna STXa za 100 i inny przetwornik grający poprawnie w cenie wyższej warto wybrać nasz PL produkt. Sprawa zmienia się na średnich i wysokich tonach, ale tu też STX radzi sobie świetnie w swojej cenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś by sklecił :) jak będą chęci, a jak nie to zawsze ktoś z Forum może zarobi ;-) Widziałem tą skrzyneczkę Pawla na alledrogo, tylko ten tunel w bok u mnie nie wypali :/ bo 2 sztuki, więc w wolnej chwili może coś pokombinuje z tunelem z przodu, albo może jakaś bassrurka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś porównanie do mds-a 08 ??

pewnie - po odsluchu klient zastanawial sie nad zmiana z MDSa na STXa :P

 

a tak na powaznie

STX miazdzy MDSa pod wzgledem zejscia i ilosci basu

no ale MDS ma wiecej swobody, kulturki i wlasnie latwiej znika w bagazniku...

 

czekam na nowa dostawe STXow zeby porownac je w garazu w takich samych warunkach i w takich samych skrzyniach

bo w samochodzie pakuje MDSa w 19 litrow a w garazu mamy w 23 i gra rewelacyjnie ;)

 

 

tylko ten tunel w bok u mnie nie wypali :/ bo 2 sztuki, więc w wolnej chwili może coś pokombinuje z tunelem z przodu, albo może jakaś bassrurka...

przed chwila zaprojektowalem skrzynie na 2szt

http://img856.imageshack.us/img856/4929/2x8stx.th.jpg

 

w planach jest tez skrzynia aktywna na 3szt!

tylko mam problem z tunelem - nie wiem jak go ladnie wyprowadzic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak jak ja mam :) Chyba że szkoda Ci bagażnika ale wg mnie to jest granie basu w sedanie bo jak domek w bagaju to jest dudnienie po blachach :) Jeżeli nie jesteś fanem SPL powyżej 110dB to jedna sztuka w 25L@35Hz Ci styknie :) Tylko dowatuj ją dobrymi 300 i masz po sprawie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak jak ja mam :) Chyba że szkoda Ci bagażnika ale wg mnie to jest granie basu w sedanie bo jak domek w bagaju to jest dudnienie po blachach :) Jeżeli nie jesteś fanem SPL powyżej 110dB to jedna sztuka w 25L@35Hz Ci styknie :) Tylko dowatuj ją dobrymi 300 i masz po sprawie :)

Myślałem już o tym patencie :) I na pewno na niego przyjdzie jeszcze czas :ok:

Pakujesz w to 300Waciszy ? Hehe, nieźle! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...