Skocz do zawartości

DLS TA2 opinie


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy ktoś miał przyjemność lub nieprzyjemność słuchać co ten wzmacniacz potrafi, ma jakąś opinię na jego temat, pod jakie przetworniki najlepiej go podpinać, jak jego konstrukcja ma się do np. DLS A3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz przewinał się przez kilka samochodów w Polsce. Conajmniej kilkadziesiąt osób słuchało systemów z tym wzmacniaczem ale był on tylko jednym z kilkunastu elementów tych systemów więc opisywanie wrażeń słuchowych niewiele pomoże. Na czym polega słuchanie wzmacniacza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moze nakierowac, podpowiedziec - jakies wnioski mozna wyciagnąć. Ci co go sluchali, pewnie nie od wczoraj siedza w temacie i to ze wzmak byl jednym z elementów to ktos kto go slucha widzi jakie jest radio jakie glosniki i moze sobie troche dopowiedzic (bo jak gra alpine (taka siaka czy inna to wiemy, jak gra clarion taki siaki czy inny, tez sie mniej wiecej wie), nic nie odda wlasnych odsluchów w swojej aplikacji ale nie zawsze sie da a klocek rzadki wiec cokolwiek mile widziane,

 

I nie pisze tego bo chce go kupic nic z tych rzeczy o tak poprostu mnie naszlo, tak samo jest z innymi rzeczami ze jakąs opinie mają lepszą lub gorszą ale zawsze mozna cokolwiek sie dowiedziec o jego charakterze, jak np. gra zapco, jak xtant, jak helix, czy inny brax :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Rozmawiałem kiedyś na temat tych "lamp" DLSa i z tego co pamiętam, to stwierdzenie padło, że nie warto za te wzmacniacze płacić tych pieniędzy (nowe), gdyż gra to po prostu słabo. Może wypowiedzą się osoby, które miały okazję to testować i potwierdzą lub zaprzeczą tym słowom :)

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na razie widzę dwa rozwiązania:

 

1. DLS A3 na MP 5.16, DLS TA20 na MT-350 i CDM-880

2. DLS A3 na MP 5.16, DLS A4 na MT-350 i CDM-880

 

Tak naprawdę drugi kierunek był moim pierwszym, ale zastanawiam się czy będzie słyszalna różnica pomiędzy DLS RA40 a DLS A4, aby to zmieniać. Myślę, że TA20 można kupić obecnie taniej niż nowe sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś usłyszał , ktoś cicho szeptał :wink2: za winklem .
Kilka informacji z pierwszej ręki ;

Seria RA  nie powstała jako wzmacniacz klasy średniej w "rodzinie " DLSa , pomimo niższej ceny niż seria A była wykonana w tym samym std produkcyjnym i w tym samym wykończeniu co A . Miała być alternatywą brzmieniową a nie jakościowa do serii A .

Informacja pochodzi od jednej z osób których pierwsze litery imion składają się na symbol DLS :wink2:.

Natomiast osobiście cieszy mnie , ze seria A  brzmieniem trafia w gusty zdecydowanie większej liczby użytkowników , miło czytać takie opinie .


 

 


Rozmawiałem kiedyś na temat tych "lamp" DLSa i z tego co pamiętam, to stwierdzenie padło, że nie warto za te wzmacniacze płacić tych pieniędzy (nowe), gdyż gra to po prostu słabo. Może wypowiedzą się osoby, które miały okazję to testować i potwierdzą lub zaprzeczą tym słowom :)

 

Gdy  przyjąć, ze był ponad dwukrotnie droższy od A3 , to być może cena w relacji do tego co oferuje była wysoka .

To był wzmacniacz ukierunkowany w zasadzie do zawodów SQ , sprzedawany w limitowanej ilościowo serii , a takie sprawy kalkulowane sa indywidualnie . Ten wzmacniacz mógł brzmieć zdecydowanie lepiej ( moim zdaniem ), ale zrobiono tego kilkaset szt w jednej serii i taki był zamysł . Dostałem taki kiedyś w prezencie od Tego z pierwszych liter :wink2: , to sobie poeksperymentowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wysterowane poziomy tak, aby można było korzystać z pełnej skali regulacji głośności w radiu oraz głośność woofera i tweetera była odpowiednia względem siebie. W czym jest problem? Czy powinienem rozkręcić wszystko aż prawie do momentu przesteru i ściszać tweeter za pomocą EQ lub przebudowywać zwrotnice?

 

edit: Może ten gain jest tak wysoko dla tweetera, ponieważ one są 6 ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...