Skocz do zawartości

konektory oczkowe - skręcane


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam pytanie odnośnie połączeń tymi konektorami. Sam nie ukrywam posiadam parę takich i zastanawia mnie jedno, co z utlenianiem się w nich kabla?

Bo np klema z miedzi (DLS) po roku już mi się pokryła patyną( wilgoci się nie uniknie w aucie) więc zastanawia mnie jak na dłuższą metę z takimi połączeniami? Jeśli się zaleje cyną zwykły konektor zabezpiecza to w zasadzie przed dostępem powietrza.

Czy to nie jest tak ,że te skręcane owszem wygodne, ale za rok czy półtora są potencjalną "miną" jeśli chodzi o przewodzenie prądu gdy się odsłonięty kabel w nich utleni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewanie tego cyną wygląda fajnie , profesjonalnie ... Ale nie do końca spełnia swoje zadanie. Gdyż przewód nie dociska do dużej powierzchni. Ani nie można za mocno dokręcić (bo łatwo o przekręcenie )

Użycie tego na ścisk ma jakiś sens (wkładasz przewód i dociskasz) po pierwsze włoski przewodu nie są uszkodzone od śruby dociskającej, dwa - zapobiega to poniekąd utlenianiu gdyż po mocnym dociśnięciu ograniczasz dopływ tlenu :) :) :) , trzecie - zapobiega (zabezpiecza) wypadaniu przewodu z takiego zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarka mi nie zasniedziała, ale LGY czy tanie cca a i owszem... Poza tym zaklepuwanie młotkiem i punktakiem, skrecanie bez wczesniejszego lutowania koncówki przewodu , szczególnie znacznych przekrojów to duze ryzyko... Ja kiedys zupełnie niepotrzebnie pozyłem sie wzmacniacza i zrezygnowałem z wiekszych cisnien... Irytowały mnie spadki a okazało sie ze błedem było zaklepanie(prasowanie przewodu), choc dosc solidne to zluzowało sie przez roznice temperatur i masa była kiepska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alle... sinuslive

SINUSLIVE AE 25 mm - KOŃCÓWKI DO PRZEWODÓW (2855388848) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

W opisie na stronce pisze: "Końcówki umozliwiają perfekcyjne i estetyczne zakończenie każdego przewodu." No to mnie się chyba nie udało estetycznie zakończyć swoich przewodów zasilających :rotfl: Jeszcze jakieś tuleje powinny mi zostać w pudle. 50/35 i chyba 20mm2. Albo 25mm.

 

Konektorki skręcane fajna sprawa... w kwestii wygody. Swego czasu sam rozglądałem sie za takowymi, żeby wpiąć kondensator w instalkę. I chyba temat powróci niebawem.

 

Kabelki od zasilania latem cynowałem. I to jeszcze najprostszą lutownicą transformatorową, nie żadna kolbą. Troszkę się namęczyłem przy przekrojach 25mm2. Później pilniczek w rękę i mała obróbka. A jak się paluchy i paznokcie ładnie dopiłowały :hyhy: Przy najbliższej okazji aż sprawdzę czy nic złego się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

NP TE. http://www.art-med-sklep.com/Koncowki-kablowe_Izolowane-koncowki_Izolowane-koncowki-oczkowe(2,2095,).aspx

NP z firmy ERGOM KO, lub KOI. 

Te które wymienił Paweł S. to tzw KOR, Końcówka oczkowa rurowa, do niej również można podpiąć przewody wielodrutowe, czyli linki,  lecz bardziej nadają się do sektorowych lub jednodrutowych.

Do linek w zupełności wystarczające są KO bo są tańsze jak i również spełniają swoją funkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta którą pokazał Paweł mogłaby być tylko czym to zacisnąć? Szczerze to wolałbym taką skrecana na imbus dedykowaną do CA.

Zobacz np str 100-101.

PS. I nie jestem przedstawicielem firmy ERGOM, ani żadnym handlowcem, (...taka informacja dla uszczypliwych...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...