Skocz do zawartości

konektory oczkowe - skręcane


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pokaż jakieś foto.

 

Zawsze wolałem tak zapier****ić młotkiem, żeby była pewność, że przewód z oczka nie wyjdzie za diabła, a nie przejmowałem się efektem wizualnym.

 

Jeszcze można w mocne imadło teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tylko że te rączki czasem nie wytrzymują

 

sądzę, że tej za 99 PLN nie będziesz brał na rozdzielnię i zaciskał 300 oczek przy łączeniu ze stacją trafo ;) Do amatorskiego użytku wystarcza w zupełności. U mnie na lutowanym połączeniu były spadki napięcia. Odkąd zaciskam tulejki, spadków nie mam. Lutować można ale zaciśnięcie jest, moim zdaniem, dużo lepsze. Najlepiej połączyć jedno z drugim. Zacisnąć, a potem przód zalutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko spróbuj nie zdać relacji  :hyhy:

To może od razu powiem co zamierzam a kto chce niech próbuje;) Mianowicie chcę w imadło zamocować lutownice do rynien, a do niej ładnie w pionie przykręcić choćby drutem oczko i całość odpalić niech się grzeje, w oczko wrzucić cyny tyle żeby coś tam pływało i w to wcisnąć kabel, zostawić do ostygnięcia i cały ustrój rozebrać;) Chałupniczo ale może zda egzamin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu powiem co zamierzam a kto chce niech próbuje;) Mianowicie chcę w imadło zamocować lutownice do rynien, a do niej ładnie w pionie przykręcić choćby drutem oczko i całość odpalić niech się grzeje, w oczko wrzucić cyny tyle żeby coś tam pływało i w to wcisnąć kabel, zostawić do ostygnięcia i cały ustrój rozebrać;) Chałupniczo ale może zda egzamin:)

Proponuję wkładać powoli linkę aby nie spadła temperatura cyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze taką lutownicę, bo mój ojciec blacharz-dekarz, więc nie raz lutowało się rynny. 

więc myślę że będzie dobrze.

Ostatnio z kolesiem lutowaliśmy 35mm2 dwoma transformatorowymi i spokojnie dało radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego  za komuny

lutownica duża z okrągłym grotem wywiercona w środku

wkręcaliśmy ja w imadło i do prądu

końcówka była nałożona na linkę razem z topnikiem zabita młotkiem

całość się zanurzało w rozgrzanej cynie

piło cynę jak ta lala

minus końcówka też się pobielała

to były czasy wódka od 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...