Skocz do zawartości

Aktywka i 2,5 way


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja myśle ze to bezsens... sredniak najwyzszym pasmem gra jak woofer pasmem subwoofera... czyli ni chu...a nie nadrobi za niego. "To co jest dobre do wszystkiego jest do niczego"

 

Co z tego ze ma takie pasmo przenoszenia jak u góry bedzie to grało tragicznie gdyż takie 3" "bedzie wolniejsze" od 1" na podobnej zasadzie jak subwooferów... Na palcach 1 ręki mozna policzyć subwoofery 15" które zagrają jak 10" albo juz wogole jak 8"...

 

Moje zdanie to jest ale z czystej teorii plan jest zsyłany na niepowodzenie

 

"okrojony" szerokopasmowy mozna zwać praktycznie średniakiem. Ale przy takiej koncepcji robi się zestaw 3drożny juz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zamiast tweetera to rozumiem

ale zamiast sredniaka?

tak zamiar sredniaka i tweetera

woofery srodkiem tez grają...to graly by samym kikiem?

graja srednica ale mozna ich pasmo ograniczyc do np 400Hz jak przy 3 drogach i srednice powierzyc glosnikowi w slupku

a ja myśle ze to bezsens... sredniak najwyzszym pasmem gra jak woofer pasmem subwoofera... czyli ni chu...a nie nadrobi za niego. "To co jest dobre do wszystkiego jest do niczego"

200Hz to byl tylko przyklad jego mozliwosci

nie napisalem, ze akurat tak trzeba go ciac

Co z tego ze ma takie pasmo przenoszenia jak u góry bedzie to grało tragicznie gdyż takie 3" "bedzie wolniejsze" od 1"

ja go słuchalem i to dwa razy

moge ci tylko zagwarantowac, ze gory na pewno mu nie zabraknie

a kolega duber napisał:

 

Praktycznie dól i srodek by mi starczył

wiec to propozycja idealna dla niego

 

to jest glosnik papierowy o bardzo przyjemnym, delikatnym brzmieniu

skraj pasma ma lekko uniesiony co pomoże charakterystyce katowej glosnika, ktora w samochodzie ma wg mnie spore znaczenie

 

temu głośnikowi nie brakuje góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle ze to bezsens... sredniak najwyzszym pasmem gra jak woofer pasmem subwoofera... czyli ni chu...a nie nadrobi za niego. "To co jest dobre do wszystkiego jest do niczego"

 

Co z tego ze ma takie pasmo przenoszenia jak u góry bedzie to grało tragicznie gdyż takie 3" "bedzie wolniejsze" od 1" na podobnej zasadzie jak subwooferów... Na palcach 1 ręki mozna policzyć subwoofery 15" które zagrają jak 10" albo juz wogole jak 8"...

 

Moje zdanie to jest ale z czystej teorii plan jest zsyłany na niepowodzenie

 

"okrojony" szerokopasmowy mozna zwać praktycznie średniakiem. Ale przy takiej koncepcji robi się zestaw 3drożny juz :P

 

 

Na przyszłość zanim coś skrytykujesz to zastanów się dwa razy. A przede wszystkim nie krytykuj czegoś czego sam nie przećwiczyłeś.

Wiesz... Istnieje świat poza tym forum. To co lklukasz zaproponował jest nie tylko w tym przypadku bardzo ciekawym rozwiązaniem. I z powodzeniem stosowane za naszymi granicami. Tylko u nas jak zwykle wsio 10lat za murzynami.

Pomyśleć tylko że nie potrzeba żadnej pasywki ani drogich jednostek aktywnych do poczucia klimatu 3waya, aż strach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co lklukasz zaproponował jest nie tylko w tym przypadku bardzo ciekawym rozwiązaniem. I z powodzeniem stosowane za naszymi granicami. Tylko u nas jak zwykle wsio 10lat za murzynami.

 

No , no :wink: , cudze chwalicie , swego nie ........

W naszym "grajdołku " :D , nie takie rzeczy się dzieją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest takie rozwiązanie o którym piszemy . Tego morela słuchałem . Nie słyszałem szerokopasmówki w zastępstwie środka i góry w samochodzie .

No jasne , gdyby był w innym kolorze , to też inna sprawa ( koniecznie do zbadania :rotfl: ).

Mowa o przetworniku który w spójny sposób przenosi pasmo od kilkuset Hz do górnej granicy pasma , bez względu na jego konstrukcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w3-1364 jesli chodzi o ten glosnik nigdzie w pl nie moge go namierzyc hmmm

czyli dobrze szukałes :wink:

niestety trzeba zamówić z zagranicy

jest u naszego wroga z zachodniej granicy badz taniej w juesej

mozesz tez napisac do polinka

jak beda zamawiac dla siebie to tobie tez zamowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze inne konstrukcje, które można w ten sposób zaaplikować.

 

Kilka lat temu, Xtant produkował serię XIS. XIS4 to przetwornik, na który obecnie poluję w UK/USA. Ciężko go gdziekolwiek znaleźć i chyba skuszę się jeszcze na integre. Dodatkowo ScanSpeak - home audio - z lat 80/90 miał bardzo fajną kopułkę 4 cale był wkładany do pewnych zestawów. Kopułkę tę zdobyłem w sumie przez przypadek, ale na wiosnę będę ją testował. Da się ją ciąć od chyba mniej, niż 1000 hz, tak więc jest tu potencjał. Kto był na ostatnim spocie w Katowicach, mógł ich sobie "podotykać".

Jest jeszcze kilka innych, ciekawych przetworników, grających "od samego dołu, po samą górę".

 

PS. na forum już jest jeden topic na temat coax'ów 4 cale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...