Skocz do zawartości

Bezpłatny Internet


Grzegorz1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że dotąd używałem naprzemiennie darmowego miejskiego internetu i płatnego na kartę (łącznie rocznie koszt mnie wyniósł aż 100 zł). Postanowiłem trochę jeszcze ograniczyć wydatki i do laptopa zamówiłem też bezpłatny internet tu : Aero2 .

Może ta informacja części się przyda a druga część , która z niego korzysta podzieli się informacjami na temat jego działania.

Mam nadzieję że teraz za internet w ogóle nie będę płacił. :wink:

PS

Teraz można zacząć szukać darmowej wachy :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrótce odpowiem :

1) Wady : wolny transfer (nie nadaje się raczej do YouTube ale akurat ja nie jestem YouTubisiem :zawstydzony: i mi taki transfer w zupełności wystarcza) ;

2) Co godzinę sieć zrywa połączenie i trzeba przycisnąć połącz jeszcze raz (można się do tego przyzwyczaić) ;

3) Internet będzie darmowy tylko przez 3 lata od dnia zakończenia inwestycji (czytaj trochę dłużej niż 3 lata) .

4) Potrzebny jest modem za pośrednictwem którego będzie można połączyć się z siecią ale ......

Właśnie znalazłem sponsora który daje za 1 zł takie modemy bez sim-lock a :super: szczegóły tu : Modem za 1 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Modem nie jest do końca kompatybilny i może przestać działać prawidłowo (kat.10)

2. Jest warunek:

- Należy w ciągu 7 dni od założenia rachunku (podpisania umowy) wpłacić na konto 1500 PLN i pozostawić tę kwotę na rachunku przez co najmniej 14 dni

 

3. Modemów nie dają od ręki, a do 23.12.2011 (w praktyce zapewne blisko tego terminu)

 

4. Są problemy z modemem (poniżej ich rozwiązanie)

http://jdtech.pl/2011/08/aero2-i-huawei-e173u-2-problem-rozwiazany.html

http://jdtech.pl/2011/10/aero2-i-huawei-e173u-2-%E2%80%93-rozwiazanie-problemu-przez-zmiane-firmware.html

 

 

5. Według nowego regulaminu (do listopada obowiązywał stary) konto musi zostać utrzymane przez 12 miesięcy.

 

Nie wiem czy warto tyle zachodu, dla modemu za kilkadziesiąt pln i marnego netu (klienci darmowi Aero będą "drugim sortem" i nie obowiązuje ich przyspieszenie prędkości etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaoftopuje": dziwi mnie fakt, iz ludzie wozacy ze soba w aucie "zbedne kg" w postaci niekiedy bajecznie drogich klockow CA szczedza pare zl/mies na internet,ktory jest juz naprawde tani biorac pod uwage ostatnie 10lat. Czy naprawde warto robic tyle szumu o 30zl/miesiac (oferta na karte jedna z wielu)??

 

zawsze dla wyeliminowania kosztow zainternet i zakup komputera mozna isc do sasiada posiedziec sobie troche na neciku :zabawa: bedzie wogole za darmo :dobani:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Modem nie jest do końca kompatybilny i może przestać działać prawidłowo (kat.10)

Odnośnie modemu to spytałem się w firmie która ma doświadczenie w konfiguracji ich i dużą sprzedaż różnych modemów o dobre modemy do Aero2 (ten z promocji jest jednym z polecanych przez nich).

2. Jest warunek:

- Należy w ciągu 7 dni od założenia rachunku (podpisania umowy) wpłacić na konto 1500 PLN i pozostawić tę kwotę na rachunku przez co najmniej 14 dni

Chyba dla większości nie stanowi to problemu :zawstydzony: .

3. Modemów nie dają od ręki, a do 23.12.2011 (w praktyce zapewne blisko tego terminu)

Kartę sim też otrzymasz dopiero w grudniu. :zawstydzony:

5. Według nowego regulaminu (do listopada obowiązywał stary) konto musi zostać utrzymane przez 12 miesięcy.

Co za problem skoro za to nic nie płacisz ?

Nie wiem czy warto tyle zachodu, dla modemu za kilkadziesiąt pln i marnego netu (klienci darmowi Aero będą "drugim sortem" i nie obowiązuje ich przyspieszenie prędkości etc.).

teraz jest 256kB/s w 2012 będzie 512 kB/s. Czu to dużo czy mało ?

Pierwsza neo miała 512 i był to demon szybkości. Obecnie mam porównanie OrangeFree (płatne) z MiejskimInternetem (free) i w większości przypadków nie ma różnic lub ..... lepiej działa free (on jest po Wifi) .

 

PS

Podałem to jako ciekawostkę aby niektórzy mogli skorzystać i wychodzi na to, że chyba źle zrobiłem bo wszyscy są niezadowoleni :wstyd: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi techniczne: pamiętajcie o ograniczonym dość zasięgu tego operatora. Najprzyjemniej się to sprawdza na stronie Cyfrowego Polsatu:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp

 

Co do promocji dbNET, to modem jest w zasadzie za darmo (a nie za 1 PLN), a żeby nie było tak przyjemnie, to w aktualnej promocji jest jeden haczyczek (ale nie taki straszny) - konieczność utrzymania konta przez 12 miesięcy od zakończenia promocji. No i modem nie dostaniem do 23 grudnia, tylko do końca stycznia dostaniemy... powiadomienie o spełnieniu warunków promocji. Modem przyjdzie w ciągu kolejnych max 45 dni.

Wszystko krok po kroku tutaj:

http://jdtech.pl/2011/11/darmowy-internet-darmowy-modem-darmowe-konto-ii.html

 

A co do zastosowań? Ja znalazłem wiele, ale z samochodowych rzeczy to używam Aero2 do... nawigacji. Automapa skutecznie korzysta z łącza Aero2 do aktualizacji informacji o ruchu drogowym. Powoli powoli działa to coraz lepiej. Po drugie często w radiu nie ma nic ciekawego, a kolekcja muzyki którą mam ze sobą w samochodzie mi nie wystarcza. Jeżeli jeździmy akurat po obszarze z zasięgiem, zawsze można sobie posłuchać... radia internetowego. I to jest już coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazje korzystac fizycznie z tego neta.. Cóz przy dzisiejszych reklamach, dodatkach, to ładowanie strony to troche takie do wyjscia na herbate..

Sciąganie muzyki to raczej tylko mp3 jak macie cierpliwosc.. Jak wyzej wspomniano-Youtube odpada

Po godzinnym uzytkowaniu trzeba sie znów załaczyc-to najgorsza wada..

Mowicie o predkosci 256 bit, pozniej 512bit, troche juz nie te czasy jak dla mnie.. Mnie szybciej obecnie szlag by trafił, wole sobie troche zapłacic i miec cos konkretnego.. Wiekszosci i tak pobieram w domu a roznica ogromna 30mbit..

Dla małolata ok, ale ludzie co maja na jazde samochodem to radzej dziwnie wyglada takie skąpiarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia uzytkowania, jak ktos z neta korzysta tylko do gg, maila, ze 2 fora i jeden serwis informacyjny to takie aero2 fajna sprawa, po co mam placic za mozliwosci ktorych i tak w zyciu nie uzyje? Albo dajmy na to, mam w domu super mega hiper neta, ale jade sobie na weekend na dzialke, biore takie aero i juz mam kontakt ze swiatem, korzystam z tego ze 2 miesiace w roku, po co mam placic za reszte czasu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do oferta jest super bez dwoch zdan ale do okreslonych celow, idealne do centralek alarmowych, wlasnie jak kolega napisal gps'ow, do surfowania to dla mnie raczej nie jest oferta ale zastosowanie bym znalazl nie jedno :)

W telefonie nie place za neta, za mobila 29pln i lata jak ta lala ale nie o to tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 posty wyżej masz link do mapy zasięgu - to jest sieć komórkowa, pod względem koncesji ogólnopolska, teraz ma około 50% Polski w zasięgu.

Z tymi zastosowaniami w systemach bezpieczeństwa to nie mam pewności. Po pierwsze jedna karta SIM na jeden PESEL. Po drugie przesył danych możliwy tylko przez sieć transmisji danych/Internet. Poza tym Aero2 musi zarezerwować tylko 20% zasobów sieci na potrzeby darmowego Internetu = tu i ówdzie sieć powoli się już zapycha (choć trwa rozbudowa), np. w Olsztynie.

Po trzecie nie do końca wiadomo, jak długo będzie to działało (około 3 lat).

Po cztwarte z tego co wiem, to większość systemów zabezpieczeń obiektów korzystała kiedyś z SMS i połączeń głosowych - ale nie jestem na bieżąco z tą branżą.

Mimo wszystko obstawiałbym właśnie okazyjne korzystanie z dostępu do Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tym, ktory nawet jak by kupil to by sobie wsadzil bo nie ma u mnie zasiegu, natomiast np. z orange za 29 pln mam 7,2mbit, pokrycie kraju to ok 25% (50% to moze mieszkancow bo dziala w duzych miastach) mysle, ze malo to mobilne ale jak ktos jest w zasiegu to dlaczego nie kombinowac jak sie komus chce (mi by sie nie chcialo)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak ktos "pracuje" na łączu wtedy potrzebuje stabilności,szybkości etc.

Ale hobbystycznie cos tam "skrobnąc" na forum,sprawdzic mail,przeczytac artykuł czy też "poklikać" na GG - super sprawa :)

Zawsze to bez kosztów a jak wiadomo wszem i wobec.......zbliza sie "zaciskanie pasa" :) każda złotówka sie przyda.

Bo tak to tu 30 PLN tam 30 PLN i wypłaty mało :(.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...