Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu


marasss2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań na forum jest dużo osób więc mam nadzieję uzyskać kilka odpowiedzi.Zaczołem już zmianę sprzętu w aucie jak na razie cała zabudowa wyszła z bagażnika i przy okazji zimy będę się zabierał za nową.Pytanie o klocki czy ktoś ma re audio re8s4 w bass reflex w budzie zalecanej przez producenta.Chcę właśnie zmienić mój głośnik na wyżej podany aktualnie hertz es 250 starej serii.Hertz jest jak dla mnie za wolny mulący i za twardy(buda clozet coś ok 21 litrów)chcę spróbować coś szybszego i niżej schodzącego miejsce na zabudowe bede miał ok 16-17l zasilane to było axtonem c402 ale prawdopodobnie wyleci ze względu na mały df na przodzie jest komplet signata h13 t3 c2 i zasilany clarionem 1610A wzmacniacz wiekowy ale podoba mi się jak gra a może ktoś miał ten wzmak i wie ile on ma w mostku bo coś o nim znaleźć to sztuka normalnie ma 4x40 w mostku podejrzewam że 2x80 ale zawsze warto zapytać może coś więcej się okaże hehe na przody spokojnie starczy. I pytanie odnośnie kabla zasilającego nie mogę nic o nim znaleźć wiem że ma 25mm2(4awg) tak pisze poza tym jest on jakby z białej miedzi znaczy nie ma koloru miedzi tylko raczej srebra i zastanawiam się czy aby nie jest aluminiowy pisze na nim Tesch System a/b sweden 4awg i tyle z napisów jest bardzo miękki i fajnie się układa ale jeżeli to nie miedz to jego też zmienie.A słucham wszystkiego jak leci od rocka po trance na disco polo koncząc :)Czy re się sprawdzi nie oczekuje żeby osiedle mnie słyszało ale po przesiadce z es nie chce zamienić siekierki na kijek dlatego pytam.Słucham głośno muzyki w aucie ale wole jak bagażnik tylko uzupełnia przody a nie dominuje a tak było z es.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę właśnie zmienić mój głośnik na wyżej podany aktualnie hertz es 250 starej serii.Hertz jest jak dla mnie za wolny mulący i za twardy(buda clozet coś ok 21 litrów.

Trochę nie rozumiem pojęcia "za wolny mulący i za twardy". Albo jedno albo drugie. Rozumiem że "za twardy" może w tym kontekście oznaczać że gra wysokimi rejestrami basu. Wg mnie to wina za małej budy dla tego głośnika. Przydało by mu się ponad 30 litrów. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zmniejszyć budę to rzeczywiście musisz pomyśleć nad wymianą głośnika. Obawiam się jednak że możesz być nie zadowolony zejściem w niskie rejestry przy przesiadce na 8" i jeszcze do tego z mniejszą skrzynką.

BR - ok, ale znowu ucierpi Ci szybkość, na której też Ci zależy. Za dużo rzeczy na raz chcesz uzyskać i zbyt wiele zmian które chyba nie doprowadzą Cię do celu (nisko i szybko): mniejsza skrzynka, mniejszy głośnik, CL->BR. Ja zmieniłbym tylko głośnik pozostając w tej objętości skrzyni i bez BR póki co.

 

wzmacniacz wiekowy ale podoba mi się jak gra a może ktoś miał ten wzmak i wie ile on ma w mostku bo coś o nim znaleźć to sztuka normalnie ma 4x40 w mostku podejrzewam że 2x80 ale zawsze warto zapytać może coś więcej się okaże hehe na przody spokojnie starczy.

Czyli jak ktoś Ci napisze, że ma 80 to Ci wystarczy, a jak napisze że 60 to będziesz wymieniał. I do tego podoba Ci się jak gra! Ehhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś Ci napisze, że ma 80 to Ci wystarczy, a jak napisze że 60 to będziesz wymieniał. I do tego podoba Ci się jak gra! Ehhhh...

Pytam z ciekawości jest tu sporo osób i może ktoś go kiedyś posiadał i wie ile ma w mostku.Tak podoba mi się jego barwa i on zostaje u mnie na 100% wiec nie rozumie o co Tobie teraz biega z tym ehh??

Co do reszty to sama przesiadka na 8 cali to już jest spory plus dla szybkości poza tym hertz nie należy do demonów szybkości i czasem mi się gubił ,niepotrzebnie przeciągał ,ale nie wiem czy to nie wina wzmacniacza była. Jeśli go włoże w 30 litrów to wogóle zacznie mulić dlatego myśle nad Re ewentualnie MDS08.Z tego co czytałem o re i porównywałem re i hertza w winisd to re schodzi niżej ale to tylko wykresy i dlatego chcę to sprawdzić i zasięgnąć porady od osób które go posiadają lub posiadały.Nie jestem fanem łubu dubu dlatego myślę że 8 cali by starczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości jest tu sporo osób i może ktoś go kiedyś posiadał i wie ile ma w mostku.Tak podoba mi się jego barwa i on zostaje u mnie na 100% wiec nie rozumie o co Tobie teraz biega z tym ehh??

Co do reszty to sama przesiadka na 8 cali to już jest spory plus dla szybkości poza tym hertz nie należy do demonów szybkości i czasem mi się gubił ,niepotrzebnie przeciągał ,ale nie wiem czy to nie wina wzmacniacza była. Jeśli go włoże w 30 litrów to wogóle zacznie mulić dlatego myśle nad Re ewentualnie MDS08.Z tego co czytałem o re i porównywałem re i hertza w winisd to re schodzi niżej ale to tylko wykresy i dlatego chcę to sprawdzić i zasięgnąć porady od osób które go posiadają lub posiadały.Nie jestem fanem łubu dubu dlatego myślę że 8 cali by starczyło

Być może nie do końca w temacie, lecz ... MDS08 to całkiem przyzwoity przetwornik, lecz zważywszy na jego parametry powinien być raczej nazywany 9".

W BR da Ci zupełnie przyzwoite zejście, całkowicie najwolniejszy też nie będzie, ale ... no właśnie - ale jak dla mnie, jest to przetwornik bardzo monotonny. Być może za wiele wymagam zważywszy na jego cenę, ale gitarę basową czy kontrabas zagra tak samo - wszystko na jedno kopyto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, tez chcialem kupic tego MDS IT bo niby szybki (nie slyszalem nigdy go) jednak kupilem starego JBL z USA na papierowej membranie 12", mial 150W RMS. Dostawal okolo 200-220W RMS z pioneer'a (w mostku) i gral (jak na tak niska cene) rewelacyjnie w closed okolo 25-28L. Zasil odpowiednio swoj glosnik mocowo, jk sie wtedy nie spodoba to szukaj czegos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wymienisz tego Hertza na Re wymienionego przez Ciebie róznica bedzie znacząca zyskasz na zejściu i na szybkości. Tego axtona tez wymień na coś bardziej jakościowego. Jeżeli chesz wymienić na Re to doradzi.ł bym Ci wymienić na 10" też z Re-Audio ale na Rex 10" jescze lepsza alternatywa.Re-Audio to chyba w wiekszości mam przetestowane oczywiscie do kwoty 1300zł i powiem tak Cieżko znaleś zamieniki w tej kwocie co zagrają lepiej ale to moje zdanie, bo spotkałem sie z opininią ze JBL nowy za 250 zł gra lepiej niz Re za 450. Kwestia gustu i wymogów. Moge dodać że jesli zmienisz tego HZ na Re i wpakujesz te same waty to róznica bedzie w graniu,przy tak zróznicowanej muzyce na +++
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tego re wpakować w boczek w zabudowę dlatego małą budę potrzebuje.Zakupię wiec tego re8s4 wiem że axton to bez rewelacji ale do hertza potrzebowałem watów a te były bardzo tanie :)I jeszcze pytanie ile realnie powinien dostać ten re myślałem coś ok 200w Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś 4 kanałowca do zasilenia przodu i suba.Czy kenwoody 4 kanałowe (stare) grają w miarę jakościowo czy nadają się tylko na suba ,bo jak tylko na suba to zakupie 2 kanałówkę tylko.Pytam o 4 kanałowy bo bym go wpakował w boczek z drugiej strony a tak dwa piece nie wiem czy się zmieszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Re 8S4 jak dasz w boczek bedzie ok,ale Rex potrzebuje z moich testów bude 1,5L większą niz 8S4 a gra o niebo lepiej. Jak masz kakse to zapodaj mu DLS A3 i bedzie bajka bardzo dobry piec na przody i na takiego suba wtedy zobaczysz na co stać Re.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...