Skocz do zawartości

Codzienne rozładowanie auta.


pawellaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moze byc walnieta cela w aku,moze są walniete dwie cele w aku,moze są walniete trzy cele w aku,moze diody w alternatorze sa walniete i ucieka prąd,moze instalacja auta gdzieś pobiera,moze rozrusznik ma wytarte tulejki i tez w ten sposob nie moze zapalić auto,moze wystarczy dolac wody do aku,moze wystarczy wyczyscic klemy,jezu ile jeszcze bedziemy gdybac?i tak sie nie obejdzie bez wizyty u mechanika/elektryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 3 minuty roboty dla elektryka i bedzie wiadomo no o ile to prawdziwy elektryk a nie kaziu z garażu obok...zaoszczedzisz czas i pieniadze na niepotrzebne prace...alternator,aku...a moze to dioda za 3zl

 

tylko naladuj aku bo pod obciązeniem inaczej go nie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie ma wpasc co to moze byc on ma wiedziec po trzech minutach,przynajmniej musi zlokalizowac zródło.aku sie sprawdza 15 sekund,ladowanie drugie tyle gorzej jak to instalacja moze szukac pół dnia

 

pamietaj aby aku sprawdzil miernikiem zwarciowym jak nie ma takiego to sprawdzanie aku jest o zad rozbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie i ludziska, aku ma 10 miesiecy znalazlem gwarancje (2 lata!) przyznam sie do czegos i zarazem zadam pytanie. sluchalem duuuuzo bardzo duzoo na postoju... duzo razy rozladowalem aku do zera, ze jak chcialem odpalic auto potem to tylko mi sie potrzesly wskazówki wajzerów, lekkie podladowanie zeby odpalic, lub podlaczenie malego prostownika zeby dalej sluchac muzy. duzo razy go rozladowalem do 0 nie ladujac go potem , moglem zabic tak aku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) duzo razy go rozladowalem do 0 nie ladujac go potem , moglem zabic tak aku ?

 

Rozumiem że mogło się to zdarzyć raz czy dwa :wink: Ale wielokrotne rozładowanie aku ?? :/ Do tego założenie tego tematu i przyznanie się do zaistniałej sytuacji w 35 poście dyskusji ?? :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mogło się to zdarzyć raz czy dwa :wink: Ale wielokrotne rozładowanie aku ?? :/ Do tego założenie tego tematu i przyznanie się do zaistniałej sytuacji w 35 poście dyskusji ?? :wstyd:

 

przyznanie sie ? w ogole nie przyszlo mi do glowy ze to szkodzi akumulatorowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak : bylem w aucie wlasnie 1 co otwarlem maske i zmierzylem napiecie 11,7V ost raz bylo jezdzone wczoraj o godzinie 23 przez 30 km.

 

na wlaczonym silniku napiecie mam 14.3

 

przez cala noc radio bylo odlaczone .

 

gdy podpialem radio na naladowany aku teraz jak mial te 11.7 to jakos mocniej gra mi sprzet 0.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedy tylko dłubie coś dłuzej w garazu i mam mozliwość zapięcia prostownika, zawsze go zapinam...

 

Już miałem nauczke kiedy po 7 miesiącach zabiłem aku poprzez kilkukrotne jego rozładowanie. Pisząc kilkukrotne mam na myśli 3 max 4 razy do pustaka, później go doładowywałem do full ale nie pomogło w ogólnym rozrachunku...

 

Teraz za każdym razem kiedy tylko jest opcja to doładowuje aku, a jeżdze bez suba. Dwa wzmacniacze ( w tym jeden a-klasowy) na poprzednim aku potrafiły wyładować aku w 1,5h. Nie ma żartów, szkoda pieniędzy na kolejny akumulator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ! PASSAT mowil ze mam rozladowac aku, i ladowac malym prądem powiedzialem mu jaki mam prostownik powiedzial ze jest OK . i chodzilo o to ze: podlaczam ladowanie na 45 minut ,jezeli aku sie szybko naladuje to znaczy ze jest kaput ! z 10,4 w 45 minut podskoczylo na 12,2 a po nastepnych 45 minutach z 12,2 podskoczylo na 12,4 co by wskazywalo na to ze jest yhm dobry ?! :przestraszony:

 

jeszcze jest opcja ze sam sie rozladuje , odlaczylem go z klem , jezeli do rana spadnie napiecie to chyba oznacza ze naprawde jest kaput .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...