Skocz do zawartości

Octavia II by Bury


bury22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj miałem fajne spotkanie z Burym...

Co prawda już powyżej, potoczyła się dyskusja z "rozebraniem" na czynniki pierwsze charakteru grania Skodzinki, więc tak na szybko kilka słów na świeżo...

System ma potencjach(żadna nowość) w porównaniu do mojej A6(dziś słuchaliśmy obu więc łatwo się odnieść) znacznie bogatsza scena, więcej szczegółów, zwłaszcza głębia..

Za to u mnie gra znacznie dynamiczniej, zywiej.

Nie odczułem braku kicku, owszem system sam w sobie jest dość zrównoważony(ale skoro krojony docelowo pod zawody, to trudno się temu dziwić), co nie koniecznie sprawia ,że to jest "moje" granie, lubię bardziej wyraziste, ale to już kwestia gustu.

Najlepsze dla malkontentów narzekających na te Tec'i powiem, że Radek zrobił mnie w pierwszym odsłuchu u niego trochę w trombę, bo odpalił system bez suba, i dopiero po chwili wyszło, że to same Tec'i dają tak suto jeśli chodzi o zakres kick'a i sub zakresu.

Jednak to co zrobiło na mnie największe wrażenie to zupełnie co innego...

To chyba pierwszy system , ktory miałem okazję słyszeć, jaki ma dwie zazwyczaj sprzeczne cechy, SQ i porządne pierd.... Zazwyczaj jedno wyklucza drugie.

U Radka czuć ,że ma prądu z grzywki i mocne piece, jak potrzeba to przy odpowiednim kawałku, jest naprawdę konkretny wykop... Utrzymując cały czas równowagę.

Pokłon. Dzięki za fajne spotkanko i do boju Radziu z dopieszczaniem Skodzinki, bo już się nie mogę doczekać docelowego setup'u. :)

 

ps. Dokręć te śrubki!!! Czy mamy napisać petycję do Ciebie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups ,Radzio chyba przepioł się na jakiś zalegający ,kolejny wynalazek od pasma niskiego basu :) ,no bo chyba nie mówisz o tej 30l popierdolce z dwoma stx-ami :)

 

Manio...:)

Mówiąc o "scianie dzwięku" , ktora potrafi naprawdę zrobić wrażenie swoją mocą, nie miałem na myśli wyłącznie zakresu niskiego basu... :D

Ja nie jestem przyzwyczajony, do sposobu grania SPL, więc i może moje wymagania w tej mierze ,sa skromniejsze ;)

Więc, kompletnie nie chodziło o masaż pleców...

Swoją drogą same Tec'i bez suba potrafią lekko poruszyć tą "tanc budę" więc , jak dla mnie to wooferki robią robotę w zakresie niskiego basu, zwłaszcza jeśli pozwolić im pójść na chwilę, bez cięcia dołem:D

 

ps.Dalej jest mega wypaśna skrzynka z STX :D

 

Ciekawi mnie zaś zupełnie inna kwestia, czy się przyzwyczaję w przypadku Beci, do szybkości grania revelatorów, a raczej jej braku w odniesieniu do obecnego sposobu grania tych moich perfectów w kicku...

Moje wymagania pod tym względem sa trochę "wyżyłowane"... Ucho się przez dwa lata "przestawiło" więc wszystko co gra spokojniej w pierwszym momencie robi na mnie wrażenie, "zamulonego"..

A przecież u Burego, są Tec'i z natury szybsze niż Ori w F1...

 

Mam nadzieję,że te średniaki Scana, rzeczywiście mają tą umiejętność zejścia stosunkowo nisko jak rozmawialiśmy, więc może to uratuje te moje "indywidualne" wymagania brzmieniowo...

 

Granie typowo "pod zawody" ma się tak wobec tego co ja lubię , jak pięś ćdo oka... ;p

Ale skoro sędziowie , lubią takie mega zrównoważone "suchary"... :)

Na szczęście będzie procek na pokładzie, więc przy odrobinie dobrej woli, można pogodzić, "moje" granie z czymś bardziej zrównoważonym... czytaj.. dwa setup'y :)

 

Radziu i aby nie było ,że offtop... To przecież nadal dyskusja o Twoich/moich 18kach...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 18-ki to zupełnie inne głośniki...

 

Co je różni, poza farbą na membranie i wynikająca z tego delikatną róznicą jeśli chodzi o masę?

 

Tec'i są odrobinę szybsze... Chyba ,że masz jeszcze jakieś niuanse brzmieniowe na myśli?

 

Haj endowo zrobiona :):D

 

Taaak.. Zwłaszcza po uczcie dla oczu i uszu z przodu, po przejściu na tył oczom ukazuje się taki mega odjechany "hajend" ;)

Radek, proponuję to tak pozostawić do zawodów, a ja będę stał z boku aby zrobić foto miny sędziego po otworzeniu bagarki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co je różni, poza farbą na membranie i wynikająca z tego delikatną róznicą jeśli chodzi o masę?

 

Tec'i są odrobinę szybsze... Chyba ,że masz jeszcze jakieś niuanse brzmieniowe na myśli?

Cewka , Alpine , jak Ci mówiłem w audie ma inny przebieg impedancji , dzięki czemu lepiej gra wyżej cięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do STXów to na prawdę, robią KAWAŁ DOBREJ ROBOTY :)

Wiem... wczoraj byłem zaskoczony, co dwa takie niepozorne "bąki" robią...

Nadały fajnej szybkości jeśli chodzi o zgranie Sub z kickiem...

 

Cewka , Alpine , jak Ci mówiłem w audie ma inny przebieg impedancji , dzięki czemu lepiej gra wyżej cięty :)

 

Au sialal ala.... Zapomniałem ten fragment rozmowy...;)

To przez to wrażenie pozostawione po "kolcu" w duecie z "Dynią".... Też chciałbym taką głęboką scenę.. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwszy system , ktory miałem okazję słyszeć, jaki ma dwie zazwyczaj sprzeczne cechy, SQ i porządne pierd.... Zazwyczaj jedno wyklucza drugie.

 

to jeszcze niestety mało tak grających systemów słyszałeś ... takich aut jest więcej ...

 

... to same Tec'i dają tak suto jeśli chodzi o zakres kick'a i sub zakresu.

 

albo rybki, albo pip**, albo ... ale o tym w kolejnym odcinku kółka gospodyń ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i ja sobie (co prawda za późno tam wszedłem :wink2: ) być może i ja za mocno porównuję do swojego tałatajstwa. Scenowo itd. jest pierwszorzędnie odnalazłem sobie jedno znane mi nagranie i chwile je wałkowałem.

Sadząc po odczuciach innych moje szpile powinny co niektórym puszczać krew z uszu .

System bardzo przyjemny ale dla mnie za bardzo poukładany brak tego dynamicznego depnięcia być może ktoś dąży za wszelką cenę "wstrzelić się" w gusta sędziów, ale to moje skromne odczucia.

Tak sobie chwalę, że odegdaj wyleczyłem się z posiadania "burowego" źródła.

Chetnie posłuchałbym sobie na spokojne (trzeźwo :rotfl: ) i wydał bardziej sensowny osąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rzeżbisz ciężko przed Lublinem? ;)

No Ba :D na pierwszy ogień poszły drzwi , poprawiony został dystans ( dłuższy i skierowany na deskę ) został dodany Armaflex żeby SS nie pompowały pod tapicerkę , skręciłem dodatkowo samowiertami blachę poszyciową do konstrukcji drzwi żeby było sztywniej . Drzwi są oklejone z 3 stron poszycie , wewnętrzna strona blachy zakrywającej drzwi i z zewnątrz gdzie się dało .

A tak to teraz wygląda :

http://img204.imageshack.us/img204/5338/zdjcie0136ea.th.jpg

 

 

 

http://img40.imageshack.us/img40/2460/zdjcie0137f.th.jpg

 

Poprawa gry woofera niesamowita , wcześniej większość mojego narzekania była na WF teraz nie mogę złego słowa powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ba :D na pierwszy ogień poszły drzwi , poprawiony został dystans ( dłuższy i skierowany na deskę ) został dodany Armaflex żeby SS nie pompowały pod tapicerkę , skręciłem dodatkowo samowiertami blachę poszyciową do konstrukcji drzwi żeby było sztywniej . Drzwi są oklejone z 3 stron poszycie , wewnętrzna strona blachy zakrywającej drzwi i z zewnątrz gdzie się dało .

 

Nooo... To potrzeba było chyba mojego posta aby w końcu było jak należy... Widać wymagania "ciężkiego klienta" i w Szczecinie dają inspiracje... JOKE! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat :)

Auto zagrało , nawet całkiem nieźle :P , nowy subbas się wpasował , dziś zamieszczę fotki dla niedowiarków tego yeti :P .

Po Lublinie nadal miałem niedosyt i auto trafiło znów na strojenie i po moich uwagach zmieniło się znów ! Zmiana cięć i delikatne korekty w procu i jest duuużo lepiej , ważne dla mnie były też uwagi ludzi na miejscu które wziąłem pod uwagę przy odsłuchach i po przyznaniu racji zostały częściowo lub w całości usunięte . Szczególnie lklukasz i Maniek mogą coś napisać bo słuchali w lublinie i po lublinie :)

Tym samym zachęcam do komentowania i oceniania bo może nawet nie zdajecie sob ie sprawy panowie jak może być ważne pierwsze wrażenie , żeby zmienić coś w systemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio była takowa możliwość :) kilku chłopaków słuchało , niestety kolega bonless miał okazję posłuchać setupu na Lublin ( nie ta memorka sorki :P ) ale kolega Łukasz i Maniek słuchali nowek wersji , jak i starej ( lublinowej ) , tak dla porównania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sluchalem ostatnio tego cudaka :) Pierwsze co sie rzuca w oczy to sredniaki.. Pewnie ktos juz to pisal, ale na zywo wygladaja ze 100x lepiej niz na zdjeciach :) Co do grania.. Kompletnie nie moj profil ze wzgledu na cienkie woofery.. Moze chodzi o to, ze sa zamontowane tak jak sa, ale rozumiem ze w tej Skodzie masakra z drzwiami.. Za to srednica i gora bardzo bardzo dobra, nie wiem o co chodzilo z tym gwizdkiem dla mnie fajna sprawa :) Nie mozesz troche tam podkrecic wooferow ? Jakie to woofery w ogole byly ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...