Skocz do zawartości

Corsa by MAXTZ


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maxtz, cóż to za ścierwo w otworach technologicznych?

Nie wiem jak dokładnie się nazywa to tworzywo ale jest stosowane w reklamie (szyldy itp.)

To, którego ja użyłem było grubości 8mm bardzo fajnie się obrabia i dość łatwo wygina no i nie chłonie wody, w połączeniu z matą wyszła bardzo solidna konstrukcja :D

 

Czyżby spienione pcv ?? Materiał faktycznie dobry, aczkolwiek o użyciu go w aucie nie myślałem za to mam 2 pokrywy na akwa z niego zrobione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, cóż to za ścierwo w otworach technologicznych?

Nie wiem jak dokładnie się nazywa to tworzywo ale jest stosowane w reklamie (szyldy itp.)

To, którego ja użyłem było grubości 8mm bardzo fajnie się obrabia i dość łatwo wygina no i nie chłonie wody, w połączeniu z matą wyszła bardzo solidna konstrukcja :D

 

greg-si a kiedy Ty pokażesz efekty swojej pracy :D

 

 

A dlaczego nie chciałeś użyć blachy aluminiowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, czekam z niecierpiwością na foto relację :D

 

A dlaczego nie chciałeś użyć blachy aluminiowej ?

Powodów było kilka:

- to pcv lepiej / szybciej się obrabia,

- prosty montaż - wkręty w tym trzymają lepiej niż w MDF-ie

- blachy musiał bym kupić cały arkusz (2m2) a to tworzywo miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent z tym tworzywem :D

 

Ciekawi mnie środek furtek, ich bebechy. Czy naklejałeś maty od wewnątrz drzwi na to tworzywo ?

 

Oklejałem je tylko z zewnątrz.

 

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć że wstępnie drzwi są skończone (została kosmetyka :D )

Nie mogłem się powstrzymać żeby nie sprawdzić jak "furtki grają" i wrzuciłem na próbę SL16 zasilone mostkami z EL-A54 tak więc po około 120W na sztukę :D no i efekt można powiedzieć że rewelacja :D na zewnątrz nawet najmniejszego brzęczenia a w środku no cóż basu z tych "furtek" było miej więcej tyle co wcześniej z RE-8 w bagażniku :D Fajnie jest z samego systemu przedniego poczuć lekki masaż pleców :hyhy: nawet tylna rejestracja wpadała w rezonans :D nie mówiąc o lusterku wstecznym :D

Poniżej fotki z wykonanej pracy:

post-1-1243878927.jpg

post-1-1243878928.jpg

post-1-1243878929.jpg

post-1-1243878930.jpg

post-1-1243878931.jpg

post-1-1243878932.jpg

post-1-1243878933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, W rzeczywistości nie wygląda tak źle :D po za tym ta pusta przestrzeń trafia akurat na siedzenie i "bije w oczy to że jest jednolito" dopiero jak się otworzy drzwi ale i tak zamierzam coś z tym zrobić ale najpierw auto ma zacząć grać :D

Co do maskownic na głośnik to wstępnie wybrałem sobie coś takiego:

Pytanie tylko czy będą pasowały do docelowych głośniczków :D

post-1-1243883443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory moj blad:D sledze ten temacik ale to mi umknelo:D a swoja droga to ten RE tez zamieszanie robil hehe :hyhy:

 

Oj robił robił :D Jak pierwszy razem słuchałem Corsy, to się troszkę zdziwiłem jak się dowiedziałem, że to 20cm głośnik :D Niezłą robotę robił :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie razi sposób przykręcenia... da radę jakoś to zamaskować?? coby tych czarnych łebków widać nie było??

Ta jak pisał wyżej

wstępnie drzwi są skończone (została kosmetyka )

Wkręty będą zamaskowane - jak to jeszcze nie wiem, mam kilka pomysłów zobaczę co się sprawdzi :D

Na razie drzwi zostają tak jak są bo dziś zabieram się za bagażnik :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, widziałem i dotykałem. Oj grubo kolega leci grubo :) . I to co mi się podoba to brak fuszerki i kompromisów. Pomyśl tylko nad wymianą tych żarówek, które mi pokazywałeś :) . Jak nie zrobisz jakiś drzwiczek rewizyjnych to rezerwuje sobie miejsce w pierwszym żędzie przy pierwszej wymianie żarówek :) . Oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl tylko nad wymianą tych żarówek, które mi pokazywałeś . Jak nie zrobisz jakiś drzwiczek rewizyjnych to rezerwuje sobie miejsce w pierwszym żędzie przy pierwszej wymianie żarówek

Decyzja podjęta (nawet jest koncepcja jak to zrobić) i drzwiczki będą :looka:

 

[ Dodano: 2009-06-16, 18:27 ]

Dziś udało mi się trochę ruszyć do przodu z zabudową bagażnika

No i dotarł w końcu system przedni :):)

post-1-1244293696.jpg

post-1-1244293697.jpg

post-1-1244293698.jpg

post-1-1244293699.jpg

post-1-1244293700.jpg

post-1-1244293701.jpg

post-1-1244293702.jpg

post-1-1244293703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...