Skocz do zawartości

wzmak i 4 kanaly rca jak podlaczyc ten kabel


one333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mam wzmak i ma 4 kanały a w radiu mam wejsce na 2x rca i w radiu wpinam te 2x rca i z tyłu na wzmaku wpinam w 1,2 te dwie końcówki rca a dwie na dole 3 i 4 zostają i chce podlaczyc subwoofer i podłączam tak:

 

niby pierwszy kanał ma tak:

 

+ (tutaj wpinam + od skrzyni basowej)

-

+

-

 

i drugi

 

+

-(a tutaj minus od skrzyni basowe)

+

-

 

ale rca mam podpiete ino pod 1,2 i 3,4 jest wolny wiec dobrze jest to podłączone? chyba,zę z rca trzeba zrobic tak jak z tym plusem i minusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem mam wzmak i ma 4 kanały a w radiu mam wejsce na 2x rca i w radiu wpinam te 2x rca i z tyłu na wzmaku wpinam w 1,2 te dwie końcówki rca a dwie na dole 3 i 4 zostają i chce podlaczyc subwoofer i podłączam tak:

 

niby pierwszy kanał ma tak:

 

+ (tutaj wpinam + od skrzyni basowej)

-

+

-

 

i drugi

 

+

-(a tutaj minus od skrzyni basowe)

+

-

 

ale rca mam podpiete ino pod 1,2 i 3,4 jest wolny wiec dobrze jest to podłączone? chyba,zę z rca trzeba zrobic tak jak z tym plusem i minusem?

Nie prościej podać linka do tego wzmacniacza ( lub przynajmniej firmę i model), można prześledzić opcje łączenia wejść i wyjść , zamiast wymyślania czegoś , co zostało dawno temu zaplanowane i zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????

Znalazłeś instrukcję , jak nie to może odpowie ktoś kto posiada taki wzmacniacz.

Mostek z kanałów 1i2 powinien się znajdować na listwie głośnikowej odpowiednio dla 1i2 kanału.

Zmierz miernikiem ( przy wyłączonym wzmacniaczu ) które z 4 zacisków głośnikowych maja zwarcie między sobą i je pozostaw wolne . Do pozostałych 2 przypnij głośnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie foto:

 

na którym jest poprawnie zamostkowany wzmacniacz który ma 2x200 wat rms albo 4x125 wat rms a ja mam skrzynie 300 wat rms to pasuje mi ten 2x200 zamostkowac tak by było 1 raz a 400 i tutaj fotka numer 1 czy to poprawnie jest zamostkowane że pójdzie 400 wat na skrzynie?

 

http://i51.tinypic.com/id826b.jpg

 

a tam gdzie kwadrat czerwony na 1,2 to tam jest rca wpięte we wtyki obok wzmacniacza rca 1 i 2 a ja mam zamostkowany minus niby na rca 3 a ja rca mam pod 1 i 2 podłączone to dobrze?

 

a tu druga fotka numer 2,zobaczcie i powiedzcie na której z tych fotek jest prawidłowo zamostkowany wzmacniacz:

 

http://i52.tinypic.com/2dsponk.jpg

 

która fotka jest poprawna pierwsza czy druga?

 

?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...