Skocz do zawartości

Wmacniacz vk c-238 problem


Brynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie dźwięki wydawał traktor którym rozwożono pieczywo w "Czterech Pancernych " :wink:

 

:hurra::lol:

 

To sie dzieje przy zalaczonym silniku ? Na moje oko na 99 % zaklocenia od RCA, ale ten piec to oddaj i kup za ta kapuche byle co uzywanego a "normalnego" producenta. Jesli uda Ci sie to podlaczyc i wg Ciebie bedzie "ladnie gralo" to od razu Ci powiem, ze za te same pieniadze moze byc 5x lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na wyłączonym :/ Na załączonym trzeba dodać do tego jeszcze szumy i syki.

Przy okablowaniu moim w 100% problem jak wyżej i napięcie przy wzmacniaczu wg miernika ~8-11 V

Przy pociągniętym "+" i "-" z kumpla samochodu (prowizorycznie, napięcie przy wzmacniaczu 12,5-14,5 V) problem nie występuje, ale bas nie został znaleziony :/, ba jedyny bas to ten z przednich głośników JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro z Twojego samochodu tak słabe napięcie to masz coś nie tak z zasilaniem - stawiał bym na złe połaczenia masy - zapewne masa wzięta gdzieś z karoserii - sprawdź to miejsce albo poprowadź prowizorycznie od klemy minusowej akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy oczko kabla dobrze dolega do czystej (!) blachy, czy jest mocno skręcone itp. Dla pewności połącz prowizorycznie jakimś przewodem masę wzmacniacza z klemą minusową ( uważaj żeby się nie pomylić bo będzie spawarka ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj walkę ze wzmacniaczem rozpocząłem od pociągnięcia masy prosto od akumulatora. Jaki efekt ? Ano żaden, ciągle to samo. Pomyślałem więc, że problem może leżeć w "+", więc i tego pociągnąłem innym kablem (prowizorycznie) od aku co nie dało żadnego efektu :/. Jedno co mnie podczas tych prób zdziwiło to fakt, że ten wzmacniacz może "działać" bez podpiętej masy :niepewny:

 

Do Gilotyn@

 

Kabel + pociągnięty jest od aku i dalej leci pod plastikami w lewym progu.

Kabel minusowy podpięty jest pod przykręcone mocowanie oparcia tylnej kanapy.

Rca lecą tak jak plus.

 

Prowizorka była puszczona luzem na około samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz może "działać" bez podpiętej masy :niepewny:

 

Czyli mase bierze bezposrednio gdzie lezy.. Czyli ma kontakt z masą.. A wez go podnieś to ci sie wyłaczy..

 

A kiedy go kupiłes? Zawsze jest prawo zwrotu..

 

I czemu najpierw nie zastuałes tutaj- a nie "Po fakcie.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...