Skocz do zawartości

Jaki woffer do 2-way


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

"Nie warto a "dopiero" dla mnie oznacza dwie różne kwestie, pierwsza to świadomy wybór i działanie, mające na celu odciążyć WF od najcięższej pracy, zaś wpieranie mi nie moich słów i obracanie tego na swoją modłę robiąc jedynie słuszny dogmat, że "dopiero/jedynie" podcięty wyżej zagra piękną średnicą. Zagra średnicą i w tym, i w drugim przypadku, pytanie jak?

Ale Księdza mszy odprawiać nie będę uczył. Szkoda czasu na jałowe przekomarzanki.

I pełny dosłowny cytat

Zwróć uwagę ,że LS 155 grają pięknie średnicą, ale raczej nie warto ich ciąć nisko od dołu, w tym momencie są bardziej wymagające od suba, gdyż musi dobrze sobie radzić wyżej ucięty niż zwykle...

Mówiąc po "chłopsku" sub musi dograć na dole to co się odcina WF aby miał lżej, oczywiście dotyczy to większości WF ale LS, chyba wyżej odcięty na dole odwdzięczy się lżejszą i ładniejszą średnicą a to jest chyba największy atut tego woofera i jego wariacji, który szkoda paprać męcząc do grania nisko.W tym momencie resztę musi obrobić dobry szybki subwoofer, stąd wymagania wobec niego.

 

Co zatem chciałeś przekazać o średnicy w tym tekście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zatem chciałeś przekazać o średnicy w tym tekście ?

 

Moim zdaniem w tym głośniku, o którym mówimy w tej chwili będzie żywsza, bardziej detaliczna i zwyczajnie "lepsza" przy podcięciu ich od dołu w miarę wysoko, na tyle na ile pozwala np zastosowany subwoofer(jego jakość, szybkość i obecność lub nie), gdyż to także determinuje zastosowane cięcia nieprawdaż? Nic więcej i nic mniej nie miałem na myśli. Usatysfakcjonowany? Czy dalej będziemy pizdraczyć po raz n-ty tą samą tematykę, aż do poczucia efektu samozadowolenia i podparcia swojego ego zapędzeniem w kozi róg? :wink:

 

Od ręki - może mam je z półki swojej zdjąć :P

 

Cena i jeden komplet czy dwa masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym głośniku, o którym mówimy w tej chwili będzie żywsza, bardziej detaliczna i zwyczajnie "lepsza" przy podcięciu ich od dołu w miarę wysoko, na tyle na ile pozwala np zastosowany subwoofer(jego jakość, szybkość i obecność lub nie), gdyż to także determinuje zastosowane cięcia nieprawdaż? Nic więcej i nic mniej nie miałem na myśli. Usatysfakcjonowany? Czy dalej będziemy pizdraczyć po raz n-ty tą samą tematykę, aż do poczucia efektu samozadowolenia i podparcia swojego ego zapędzeniem w kozi róg? :wink:

 

To jeszcze raz napisze , ten głośnik ma inne korzenie , był budowany do domowych zestawów 2 way z założenia do przenoszenia pełnego pasma bez ograniczenia go od dołu . Budowano na nich zestawy wysokiej klasy w których nikt nawet nie podejmował próby ograniczania pasma od dołu a mimo to były oceniane bardzo dobrze. Ja nie zauważyłem zmiany walorów średnicy w tym przetworniku od częstotliwości podcięcia filtrem HPF .

Drugi raz wplatasz w to jakieś poboczne aspekty , zupełnie bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz wplatasz w to jakieś poboczne aspekty , zupełnie bez potrzeby.

 

Nie prawda. :) Tylko nie lubię jak stosujesz w taki sposób retorykę aby zrobić z kogoś chcąc czy nie chcąc wariata. Ale skupmy się na wspomnianym głośniku i jego korzeniach HA.

 

To jeszcze raz napisze , ten głośnik ma inne korzenie , był budowany do domowych zestawów 2 way z założenia do przenoszenia pełnego pasma bez ograniczenia go od dołu . Budowano na nich zestawy wysokiej klasy w których nikt nawet nie podejmował próby ograniczania pasma od dołu a mimo to były oceniane bardzo dobrze. Ja nie zauważyłem zmiany walorów średnicy w tym przetworniku od częstotliwości podcięcia filtrem HPF .

 

Zgoda. Pytanie tylko na ile komora tego woofera wycinała go naturalnie w danych zastosowaniach HA... Nie ma potrzeby , żadnych filtrów ograniczających głośnik średnio-niskotonowy czy to aktywnych czy pasywnych kiedy gra w odpowiednio obliczonej komorze.

Więc według mnie mimo ,że teoretycznie grały całym pasmem, to tak nie było do końca, gdyż komora(kolumna) robiła za ich naturalny filtr. Jeśli się mylę , przepraszam.

Druga rzecz, która mnie tym bardziej zaskakuje, to stwierdzenie ,że odciążenie głośnika od cięższej pracy (wychyłu układu membrany przy niskich częstotliwościach) nie ma wpływu na jego granie średnicą. Poproszę w takim wypadku o rozwinięcie tej myśli. Bo dla mnie to będzie swego rodzaju nowość i lekcja o ile okaże się to prawdą.

Wychodzi na to ,że to idealny głośnik, puszczasz go do samych piekieł do dołu a średnica nadal ząb w ząb ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Pytanie tylko na ile komora tego woofera wycinała go naturalnie w danych zastosowaniach HA... Nie ma potrzeby , żadnych filtrów ograniczających głośnik średnio-niskotonowy czy to aktywnych czy pasywnych kiedy gra w odpowiednio obliczonej komorze.

Więc według mnie mimo ,że teoretycznie grały całym pasmem, to tak nie było do końca, gdyż komora(kolumna) robiła za ich naturalny filtr. Jeśli się mylę , przepraszam.

A nawet budowano z BR aby poszerzyć zakres grania dołem :wink:

Druga rzecz, która mnie tym bardziej zaskakuje, to stwierdzenie ,że odciążenie głośnika od cięższej pracy (wychyłu układu membrany przy niskich częstotliwościach) nie ma wpływu na jego granie średnicą. Poproszę w takim wypadku o rozwinięcie tej myśli. Bo dla mnie to będzie swego rodzaju nowość i lekcja o ile okaże się to prawdą.

Wychodzi na to ,że to idealny głośnik, puszczasz go do samych piekieł do dołu a średnica nadal ząb w ząb ta sama?

Wychodzać z takiego zalożenia , to nie da się zbudowac wysokiej klasy zestawów 2 way :rotfl: , a fakt ten podali światu na tacy spece od CA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołączam się do głosu na 5.16. Super wooferki za niewielkie pieniądze. Nie bierz  woofrów z 2KP bo możesz by rozczarowany basem. Też nie brałbym Colorisa - trzeba mu bardzo dobrze przygotowac drzwi albo dośc drastycznie uciąc od dolu bo probuje udawac suba. Jakbys mogl dolozyc troche grosza polecam Braxy 6.1 pp (ze szpikulcem) - takiego "kopa" nie slyszalem z zadnych innych wooferow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...