Skocz do zawartości

Jaki woffer do 2-way


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak mozesz powiedz jakie sa złe warunki dla tego głosnika...

przez pryzmat wyłącznie własnej instalki zaliczyłbym do nich pewnie niedoskonałe wygłuszenie drzwi (niezamknięte różniaste szczeliny i otworki, użyte takie a nie inne materiały, mocowanie głośnika niezapewniające optymalnego przepływu powietrza). Jeśli chodzi o inne aspekty, to są mądrzejsi ode mnie w tym temacie - może oni coś podpowiedzą, chętnie sam bym się dowiedział :niepewny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze dobrze swojego zamontowałem... zreszta dzięki Twoim radom :hyhy:

Czekam aż przyjdzie h600 i sprawdze co ON potrafi. Pewnie dopiero wtedy wyjdą wszelkie niedociągniecia.

 

Na pewno lepiej niż na fabryce Bose ...możesz być pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny woofer ...

Modny w Gliwicach :-)

 

Nie wiem czy to moda , z cała pewnością dzisiaj to już spory kawałek historii , której początki sięgają roku 94 , a w 95 ubiegłego stulecia pojazdy z głośnikami tej rodziny walczyły o prymat na Mistrzostwach Europy w Atenach , ze o MP nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to moda , z cała pewnością dzisiaj to już spory kawałek historii , której początki sięgają roku 94 , a w 95 ubiegłego stulecia pojazdy z głośnikami tej rodziny walczyły o prymat na Mistrzostwach Europy w Atenach , ze o MP nie wspomnę.

 

Trzymanie się środków sprawdzonych nie jest grzechem ... sam ich używam i nie rozglądam się za innymi ...woofer wymiatacz i co najważniejsze gra w Moim klimacie :super:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze chwilami kusi jego wiekszy brat.

Mam nadzieje posłuchac go w przyszłym tygodniu wraz z morelem supremo.

 

Też jakiś czas temu o nim myślałem po rezygnacji z sekcji subbasowej ...kilka dni temu definitywnie wyleczyłem się z 18-tki ...po uruchomieniu systemu XES P1 i po zaaplikowaniu AA 100HC na woofer usłyszałem co ten maluch potrafi.

Niedawno słuchałem duetu o którym piszesz w Touaregu ...są w nim niezłe wrota i woofer elegancko wymiata ...nie powiem dynamika super ...lecz w moim setupie ze wstęgą XES może być za cienki w średnicy ...dół klasa ...góra jak w morelu ...słodziutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to moda , z cała pewnością dzisiaj to już spory kawałek historii , której początki sięgają roku 94 , a w 95 ubiegłego stulecia pojazdy z głośnikami tej rodziny walczyły o prymat na Mistrzostwach Europy w Atenach , ze o MP nie wspomnę.

Trochę mnie poniosło , az dziwne , ze nikt nie oponował :) , a powinno być;

Nie wiem czy to moda , z cała pewnością dzisiaj to już spory kawałek historii , której początki sięgają roku 04 , a w 05 ubiegłej dekady pojazdy z głośnikami tej rodziny walczyły o prymat na Mistrzostwach Europy w Atenach , ze o MP nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale nie zestawiałbym brzoskwinki z Audiosystemem Phase poza tym nie wiem co ma autor ale ...AS gra pod...nielicznymi piecami :przestraszony:

Nie popadajmy w skrajności, gienek w16 to woofer konstrukcją bardzo podobny do AS phase, gra nieco inaczej lub z biegiem czasu i zmian sprzętu może mi się tylko tak wydawać ale bardzo ciekawie współgra z supremo. Zależnie co zasila jego jak i tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu jakieś głupoty są popisane

spójrzcie na wykres impedancji i zapbaczcie w tabelkę co jest wpisane w fs

 

tec jest ewidentnie 8 ohmowy i to nie podlega dyskusji

 

to są dwa różne głośniki zresztą w sklepach internetowych nawet polskich dostępne są dwie jego wersje 4r

ale jest jeden dobry sklep, którego można poproscić o zdjęcia charki i impedancji dla potwierdzenia tego co jest podane u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie licza na to, ze nikt nie umie odczytac tego co narysowane i "opisane"

 

słuchalem ss 15cm w małych monitorach xaviana i to co one wyprawiały to bbył szok

tak piękna średnica i tak "duży" bas z tak małego głośnika to było coś

 

słyszalem dobry bas z wavecorów ale to nie było to co ss robą reprezentują

 

albo może inaczej:

czy ma ktoś taki głośnik?

zdejmę z niego charkę i inne pełne wartości w specjanie przystosowanym do tego pomieszczeniu w odgrodzie spełniejącej normy w programie clio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak ma byc glosnik do samochodu wiec wg mnie pomiar nawet w domu by zupelnie wystarczyl

i zwykly pomiar impedancji glosnika free air dla potwierdzenia fs

 

Z tego co wiem to wszystko już jest na wykresach ;)

 

W samochodzie nie sposób zapewnić odpowiednie warunki pomiarowe, ale samochód nie jest też idealnym środowiskiem odsłuchowym, ba stwierdziłbym, że jest jednym z trudniejszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest jednym z trudniejszych

 

na wykresach jest wszystko ale dla wprawnego oka to co jest wypisane w parametrach nie pokrywa sie nijak z wykresem

 

a to pomiary zamieszzone w "manualu" nie robione byly w samochodzie

robione byly w odgrodzie zgodnie z norma din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...