Skocz do zawartości

Jaki woffer do 2-way


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba jednak zaryzykuję i wrzucę LS155 w otwarte wrota

U mnie SS 15 grają w pełnych drzwiach bez żadnych styropianów i innych polepszaczy i jestem zadowolony. Wg mnie nie powinno się też pomijać innych aspektów aplikacji tego głośnika - pamiętaj żeby dać mu oddychać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bor co miałeś na myśli

warto zastosować dystans o większej średnicy niż niezbędna (nawet większej niż standardowe 165) i pierścień redukcyjny na końcu. U mnie przełożyło się to na brzmienie średnicy, jak i subbasu (jakiś czas grały pełnym pasmem zanim system doczekał się suba), naturalnie na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj , bo bywają tak szybkie , ze nie zdążysz nawet usłyszeć :wink:

 

Spotkałem się już z trafnym podsumowaniem tego suba przez instalatora z doświadczeniem... "Lotusa czujesz na fotelu i plecach a nie bardzo słyszysz skąd gra.." dla jednego to zaleta, bo nie ma mowy o jakimkolwiek nie nadążaniu za WF, i zawsze gra z przodu( trzeba by się postarać aby się nie wkleił w przód) dla innego wada (m.in, dla mnie ,że nie czuć tej brutalnej siły targającej wiatry po kabinie... :wink: ), jednak chyba ostatnia rzecz jaką można zarzucić temu subowi to brak aspiracji SQL..

 

Chyba nie chodzi o to, że IT jest za wolny... Więc o co?

 

Zwróć uwagę ,że LS 155 grają pięknie średnicą, ale raczej nie warto ich ciąć nisko od dołu, w tym momencie są bardziej wymagające od suba, gdyż musi dobrze sobie radzić wyżej ucięty niż zwykle...

Mówiąc po "chłopsku" sub musi dograć na dole to co się odcina WF aby miał lżej, oczywiście dotyczy to większości WF ale LS, chyba wyżej odcięty na dole odwdzięczy się lżejszą i ładniejszą średnicą a to jest chyba największy atut tego woofera i jego wariacji, który szkoda paprać męcząc do grania nisko.W tym momencie resztę musi obrobić dobry szybki subwoofer, stąd wymagania wobec niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę ,że LS 155 grają pięknie średnicą, ale raczej nie warto ich ciąć nisko od dołu, w tym momencie są bardziej wymagające od suba, gdyż musi dobrze sobie radzić wyżej ucięty niż zwykle...

Mówiąc po "chłopsku" sub musi dograć na dole to co się odcina WF aby miał lżej, oczywiście dotyczy to większości WF ale LS, chyba wyżej odcięty na dole odwdzięczy się lżejszą i ładniejszą średnicą a to jest chyba największy atut tego woofera i jego wariacji, który szkoda paprać męcząc do grania nisko.W tym momencie resztę musi obrobić dobry szybki subwoofer, stąd wymagania wobec niego.

 

Ten głośnik od zarania był konstruowany do zestawów domowych 2 way , gdzie w normalnym układzie nikt nawet nie planował użycia odcięcia na dole . To właśnie jego "liniowość " w przełożeniu na warunki samochodowe powoduje konieczność jego podcięcia , a nie ograniczenia samego przetwornika ( ciągle w odniesieniu do pierwowzoru ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ograniczenia samego przetwornika ( ciągle w odniesieniu do pierwowzoru ).

 

A ja nigdzie nie napisałem, że wynika to z ograniczeń/ułomności tego głośnika. Jest genialny w dwie drogi o ile porządnie zaaplikowany.

 

Ale co do tego chyba się zgodzimy?

 

Zwróć uwagę ,że LS 155 grają pięknie średnicą, ale raczej nie warto ich ciąć nisko od dołu

 

Więc to świadomy zabieg, nie wynikający z jego bolączek gdyż:

 

wyżej odcięty na dole odwdzięczy się lżejszą i ładniejszą średnicą a to jest chyba największy atut tego woofera i jego wariacji, który szkoda paprać męcząc do grania nisko.

 

Mały , ale wariat :wink:

 

A'propos Marcin, czy coś się zmieniło u Ciebie jeśli chodzi o grę LSów od czasu spotu latem?

 

Jakaś inna piecownia, czy też inna zwrotka etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano minutę temu

 

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 12 grudzień 2012 - 17:19 napisał

a nie ograniczenia samego przetwornika ( ciągle w odniesieniu do pierwowzoru ).

 

A ja nigdzie nie napisałem, że wynika to z ograniczeń/ułomności tego głośnika. Jest genialny w dwie drogi o ile porządnie zaaplikowany.

 

Ale co do tego chyba się zgodzimy?

 

Wyświetl postUżytkownik truck dnia 12 grudzień 2012 - 16:23 napisał

Zwróć uwagę ,że LS 155 grają pięknie średnicą, ale raczej nie warto ich ciąć nisko od dołu

 

Więc to świadomy zabieg, nie wynikający z jego bolączek gdyż:

 

Wyświetl postUżytkownik truck dnia 12 grudzień 2012 - 16:23 napisał

wyżej odcięty na dole odwdzięczy się lżejszą i ładniejszą średnicą a to jest chyba największy atut tego woofera i jego wariacji, który szkoda paprać męcząc do grania nisko.

 

 

Własnie dlatego , ze nie zgadzam się z taką interpretacją zabrałem głos .

Skoro dopiero / jedynie podcięty wyzej odwdzięczy sie piękna średnicą , oznacza tez , ze bez tego zabiegu średnica nie może przybrać najlepszej swojej postaci :)

 

Mały , ale wariat :wink:

 

Mi to mówisz , ja dekadę temu budowałem na tym pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos Marcin, czy coś się zmieniło u Ciebie jeśli chodzi o grę LSów od czasu spotu latem?

 

Jakaś inna piecownia, czy też inna zwrotka etc?

 

Zwrotka jest cały czas ta sama.

Jedyne co zmieniłem to - pokręciłem trochę gałkami na piecu i dodałem cięcie wooferowi od dołu na 40Hz.

Gra teraz trochę lżej i z większym polotem jeżeli chodzi o kick.

 

 

Mi to mówisz , ja dekadę temu budowałem na tym pojazdy.

 

Z tego co kojarzę z całkiem dobrymi wynikami grały te pojazdy :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopiero / jedynie podcięty

 

To nie to samo co:

 

ale raczej nie warto ich ciąć nisko od dołu

 

"Nie warto a "dopiero" dla mnie oznacza dwie różne kwestie, pierwsza to świadomy wybór i działanie, mające na celu odciążyć WF od najcięższej pracy, zaś wpieranie mi nie moich słów i obracanie tego na swoją modłę robiąc jedynie słuszny dogmat, że "dopiero/jedynie" podcięty wyżej zagra piękną średnicą. Zagra średnicą i w tym, i w drugim przypadku, pytanie jak?

Ale Księdza mszy odprawiać nie będę uczył. Szkoda czasu na jałowe przekomarzanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...