Skocz do zawartości

Jaki woffer do 2-way


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje w niedalekiej przyszłości zmienic przedni system.

Jako wysokototonówki planuje wykorzystac przetworniki Morel supremo.

I tu moje pytanie jaki wofer dobrze zgra sie z morelkami. Musi być wytrzymały mocowo i nie bac sie głośnego słuchania. Planuje na nie przeznaczyc ok 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tu moje pytanie jaki wofer dobrze zgra sie z morelkami. Musi być wytrzymały mocowo i nie bac sie głośnego słuchania. Planuje na nie przeznaczyc ok 1000 zł.

Myślę że MP 5.16 spełnią twoje oczekiwania i jeszcze parę groszy zostanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o wyglad wizualny tylko o ich budowe przy montazu przydałby sie jakis pierscien z nierdzewki bo kosz pewnie łatwo skrzywic a do tego sa wieksze niz standarowe 16 tki i musiał bym troche pokombinowac zeby pasowały do mego autka

co nie oznacza ze to zły wofer jak pisałem wczesniej miałem okazje go słuchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma ładnie wyglądać i do tego grać to może EXT.MW6 z tym że będzie raczej ciężko je kupić w tym budżecie

Wooly nie mógł ich sprzedać w stanie idealnym , poszły dopiero na allegro za śmieszne 600zł ... szkoda gadać co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooly nie mógł ich sprzedać w stanie idealnym , poszły dopiero na allegro za śmieszne 600zł ... szkoda gadać co się dzieje...

Dokładnie, jak za tą kasę to śmiech na sali, swoją drogą bardzo dobre wooferki do 2way'a, ale teraz niech ktoś szuka i kupuje za grubo ponad tysiaka jak nikt nie chciał za 800 zł niemal nówek na gwarancji :D

Swoją drogą supremo można nisko ciąć i w takim przypadku patrz mój podpis, zdziwić się można, że suba nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego sa wieksze niz standarowe 16 tki i musiał bym troche pokombinowac

są jeszcze pewne głośniki, dla odmiany nieco mniejsze niż standardowe 165mm, które z supremo zgrać się potrafią, co można było choćby dziś na gliwickiej wiośnie nausznie zweryfikować :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, osobiście mam zamontowane aktualnie woofery MB Quart PVI - w komorach 8-12litrów schodzą bardzo nisko, w solidnie wytłumionych drzwiach grają śmiało od samego dołu bez filtra HP, wrzuciłem nie dawno do obudów 10litrów i subwoofer był zbędny, potrafią głośno zagrać, korektor fazy impedancji jest częścią oddzielną - znacznie poprawia charakterystyke częstotliwości w okolicach 1khz - przy 45W rms na kanał ze względu na lekką membramę zagrają już z tzw. "jajem"

Morel Hybrid Ovation - to chyba jeden z lepszych wooferów jaki miałem okazję słuchać u kolegi z forum w białym Megane. Ładny kick, średnica, dół wystarczający.

TEC SPL6p/K - papierowa membrama, wysoka skuteczność - na prawde ładnie grają - pod warunkiem że w zwrotnicy zastosujemy korektor fazy - 1khz-2khz lubi wyrywać się z pod kontroli - świetne do Rocka, FS rzędu 60hz, miałem długo te głośniki, obecnie zamontowałem w Seat Ibiza 00r, drzwi mają fajny litraż i gra to bardzo głośno a zarazem z jakością jak na tą cenę. TEC akurat jest przeznaczony do głośnego grania, może nie ma takiego zejścia jak mb quarty - ale za to ładnie grają od 50hz, były zamontowane w mojej Astrze, następnie słuchałem takiego systemu w Peugeot 306 w panelach MDF - na rocku bajka :ok:

 

Co do AudioSystem HX to Kuman je posiada, także może się wypowiedzieć na temat.

Nie długo również będe chciał zmienić mb quarty na coś z lepszym kickiem a nie grającym samym dołem, chętnie posłuchałbym co potrafią te K2 focala :)

Pozdro :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy chodzi o jedną z wersji Scanspeaka Revelatora 15 "?

dokładnie ten typ miałem na myśli, tylko... w nieco mniejszym rozmiarze :wink:

Żeby nie być gołosłownym, pewne audi w sobotę miało taki setup i wydaje mi się, że jego brzmienie spełniałoby założenia postawione przez arturabp. Oczywiście, poza wybranym sprzętem, pozostaje mocno istotny obszar zapewnienia temu głośnikowi właściwych warunków do rozwinięcia skrzydeł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po swoich doświadczeniach z tymi przetwornikami mógłbym tylko powiedzieć w jakich warunkach NIE grają poprawnie :wink: Natomiast słuchałem ich w bardzo starannie wygłuszonych pełnych drzwiach (audi avant) pod wzmacniaczem niekoniecznie dysponującym monstrualnymi mocami i robiły robotę :ok:

Parametry T-S z kolei pozwalają przypuszczać, że głośnik ten mógłby czuć się dobrze w obudowach zamkniętych/BR - tu już musiałbyś się pochylić nad konkretniejszymi danymi wybranego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...