Skocz do zawartości

Z czym zaczynaliście


ziolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Siedziałem dziś w domu i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zobaczyć kto z jakim sprzętem zaczynał przygodę z basiorem.

 

Stwierdziłem, ze raczej nie założę tematu bo pewnie nie będzie miał powodzenie, ale zaryzykuje :D Najwyżej usunie się go...

 

Mile widziane zdjęcia. Jak ktoś nie ma zdjęcia swojego sprzętu to przynajmniej jakieś ściągnięte z netu, które przedstawia ten sprzęt.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Więc zacznę może ode mnie.

 

Samochód: Honda Civic 4g 91'

 

Sub: MRS 10" 200 Watt Max :D

 

Wzmak: BM Boschmann 200 Watt Max :D [taki nie wiele większy od pudełka zapałek]

 

Jakoś to grało. Nawet mniej niż jakoś... Sub był w nie liczonej zamkniętej obudowie 27l. Po tym jak (chyba) od ciśnienia urwało mi zawieszenie membrany od kosza, do obudowy trafiła oczywiście nie liczona rurka BR o dł. 24cm i i średnicy 5cm.

 

W tym momencie ten zestawik gra u mnie pod kompem i muszę powiedzieć, że nawet ładnie się spisuje :D

 

Zdjęcie:

 

http://images31.fotosik.pl/320/656f7f570af9380dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałem z takim sprzętem:

 

wzmak: Magnat RX44 (mam go do dzisiaj i sobie go chwale)

sub: jakiś bandpass firmy renkforce, dwugłośnikowy, potem stwierdziłem że brzydko wygląda w bagaju to sam sobie zrobiłem skrzynie (wogóle nie liczona, robiona żeby ładnie wyglądała :D )

 

do tego boschmann'y w pólke i kond alpharda 1.6F

 

http://images25.fotosik.pl/189/ec3b653945f4aa40m.jpg

 

http://images29.fotosik.pl/188/fd1e28cd0e19504fm.jpg

 

http://images24.fotosik.pl/189/e232832ed373d186m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja zaczynałem tez ciekawie. Po pierwsze w maluchu a po drugie na kaseciaku Philipsa+ cd-rom LGx52 :D

Tuba na tylnim siedzeniu :

http://www.alphard.pl/gfx/main/RT-80C_copy.jpg

 

zasilona Mac audio mac cyclone 3000, sprzedalem go a teraz znow do niego wrocilem choc fenomenu nie ma.

 

A oto moj pierwszy wspanialy philips :D

http://img388.imageshack.us/img388/7201/398387164kx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio bawie sie od malego(doslownie) i zanim zaczalem sie bawic w caraudio to przez moje rece przeszlo mase glosnikow,wzmcniaczy itp domowych w tym wlasnych konstrukcji :D

 

Z caraudio to chyba pierwszym zestawem byl bsw 154II + 990atx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynalem od radia medion cos tam z jakimis elipasami z tylu :D

ptem cala kolekcja sony black panel , jakies no name tweterki w podszybiu i elipsy z tyly najpeirw sony x-plod :D potem hertz i hertze ju fajnie graly :D

potem bylo pare tub :D skrzynka ba 2x8 alphard cw cos tam (takie cerwone na aleegro) , pozneij dorobilem sie skrzyni band pass 2x12 pod crunchem a potem dorwalem bm 990 atx i yakuza , potem sonic pod atx i znmiana na sla 1500 , na przodzie zawiltaly sl 16 +neo25 s zasilane jbl 75.2

aktulanie mam seryjne audio w probku z kenwoodem w centrali i jest nice

chyba wiekszych zmian nie bedzie juz :D

pozdro

btw ten temat lepiej wygladal bedzie w dziale przy pivie

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pierwsze audio w aucie to co teraz:) wczesniej bawilem sie w audio u innych:) dostalem prawko autko to kupilo sie pierwszy wzmak wlasnie bxi2006D jedynie co przod byl z poczatku seryjny i radyjko jakies badziewne:) teraz juz wszystko jest jak sie nalezy:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pirwsze radyjko (normalne) to pioneer jakis 3600 abo 3400 (w kazdym bądź razie z pełnym otwieranym panelem - nie miał dziury na płyty) pamietam ze sprowadzałem go ze stanów dałem 680zł - najtaniej kosztował u nas 1200 allle byłem szcześliwy :D

do tego doszła aktywna tuba z tonsila chyba model SAS 250 o ile pamietam (największa aktywna z tonsila dostępna wtedy) a potem...

JBL GT3 wzmak KICX 2x150 <- na marginesie mówiąc to bardzo dobry i fajny wzmak szukałem go potem na allegro ale niestety nieosiągalny :D

Jak policze te pieniadze jakie kiedys kosztował sprzet, a co teraz za to mozna dostac to ciesze sie ze "konkuencja nie śpi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia z Audio :

 

1.Radyjko Blaupunkt ale zapomnialem jaki model...;/ Na przodach seryjne glosniczki MB Quartz a na tylach jakies BM 165mm + syczki MB Quartz w slupkach z tylu :D

 

2.Potem przyszedl czas na lepszy bass(wtedy sie jeszcze nieznalem) i zakupilem zestaw Boscmanow 83CTi i do tego wzmacnioacz VK MB-800 i podpialem pod radzjko blaupunkta-> Fotka nr 1 i 2

 

3. Potem bylo znowu malo basssu wiec trzeba bylo wymienic wzmaka na 4CH i zakupic jakas tube hehe:p Ale bzl problem bo radio posiadalo 1xRCA wiec ymiana na Pioneera Deh 6900IB ktorego mam do dzisiaj i jestem z niego zadowolony No i kupilem uzywke wzmaka Jensen Invader 4000 + tube Blaupunkta loo ale niepamietam jaki model , no i zmienilem przody bo mi sie rozlecialy na Pioneer TS-G1779-> zdjecia nr 3 i 4

 

4. NO i tak zmadzalem troszke i wywalilem wszystko z bagaznika lacznie z glosnikami w polce ^^

Poznalem wtedy Arcziego i forum SCA i zakupilem od niego Suba Lanzara HRWDC12 i do tego nieszczesnego Magnata x-cite 1001 , przody zostaly jak na razie ale w planach gluszenie i wymiana na PB 2XL No i jeszcze pposiadam wzmaka na przody AudioSystem ADS 12002 i moja sliczna zabudowe hehehe^^ - fot 5

 

 

Noi wszystko dzialo sie oczywiscie w Peugeocie 306 :D

 

Poozdrooowka... wiec moral z tego taki ze ciagle mi malo hehe

post-1-1216114674.jpg

post-1-1216114675.jpg

post-1-1216114676.jpg

post-1-1216114677.jpg

post-1-1216114678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Pierwsze moje auto to maluch rocznik 78 (był starszy ode mnie o 2 lata). Miałem w nim skrzynie zamknięta własnej roboty na tylnej półce na dwóch 20cm Altronixach i dwóch kolumnowych syczkach. Źródło dźwięku to walkman, wzmacniacz - cała seria własnych konstrukcji na różnych TDA - poczynając od TDA2005. To były piękne czasy... Wiele lat później do poloneza trafiły już głośniki boshmana 16cm w drzwi na dorobionych panelach, do tego suby różne własnej roboty na całej serii alphardów wzmacniacze też całe mnóstwo od zupełnego badziewia, poprzez alphardy, boshmany, gmsy, do starszyh pioneerów i monacora który był już całkiem fajny. Razem ze sprzętem zmieniały się auta ale w każdym zawsze coś tam grało. Obecnie powoli kompletuje sprzęt do mojego kangoo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym zaczynaliście

W moim przypadku wyglądało tak że bodajże od 5-6 klasy szkoły podstawowej z kumplem prowadziliśmy dyskoteki, przedstawienia, akademie itd w szkole :rotfl: na nie najgorszym sprzęcie w sumie. I tak się to wszystko zaczęło. Między czasie parę konstrukcji oparty na tonsilach znalezionych gdzieś w domu zostało zrobionych. Przez przypadek trafiłem na elke bodajże był to rok 2002-3 (pierwsze konto obecne od 05r) i wtedy można rzecz zaczęła się ta zabawa na dobre. Konstrukcje były już bardziej przemyślane/liczone na konkretniejszych głośnikach zwrotach itd. Głównie kolumienki i subiki były oparte na tonsilach gdzieś odkupionych od kumpla za psie pieniądze, następnie parę stx się przewinęło, tesli, visatonów, bsw, beyma itd itd

W miarę z upływem lat starsi kumple kupowali samochody. No i wiadomo "nuta musi być" , więc początkowo przez nie za długi okres instalowałem do samochodów to co miałem w domu tonsile 16/50 w drzwi do tego jakieś wysokotonówki noname, suby oparte na tonsilach 20/80 teslach 2xarn226, stx 27-150/300 itd. Wzmaki magnat, pajonery... :)

I wiadomo im dłużej się bawiłem CA tym konkretniejsze wizje miałem i systemy były bardziej opracowane i przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...