Skocz do zawartości

Czym myjecie i jak dbacie o auta?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Jako, ze mam juz powoli dosyc jezdzenia na car washa i zostawiania tam srednio 6-7zł/ok tydzień na mycie samochodu, chciałbym sie zapytac Was w jaki sposob myjecie auta? Czy lepiej gabka z jakims płynem i spłukac wezem ogrodowym? Czy moze kupić jakiegos karchera? Czy te małe karchery do 400zł daja rade?

 

Jakimi srodkami woskujecie/nabłyszczacie/pielegnujecie lakier, zeby auto było czyste i zachowywało ładny kolor.

 

I takie pytanie jeszcze: Co zrobic i gdzie jechac, zeby mi odswiezyli lakier? Czy tam gdzie robia blacharstwo/lakiernictwo wykonuja jakies odnawiania lakieru? Nosi to jakas specjalna nazwe?

 

dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam karchera K2.14. Do mycia auta w sam raz. Dokupiłem końcówkę do piany i płyn do mycia aut i jest lux. Jednak myślę żeby kupić końcówkę z szczotką obrotową żeby nie musieć latać ze zwykłą szczotką wokół auta. Co do wosku to ja używam koloryzującego. Lakier od razu wygląda lepiej i przy okazji maskuje niewielkie rysy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o tym samym małym karcherze myslałem. Mozna go miec za dwiescie pare złotych. Karchera bede uzywał ze 4razy w miesiacu po 20-30min, wiec chyba nie potrzeba nie wiadomo czego. Ale jak ktoś ma jakies uwagi na temat tego małego karcherka, to wysłucham ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie odpowiedniego ciśnienia to takie bezdotykowe mycie pijaną można o kant dupy potłuc ( przy czym osobiście uważam, że takie mycie nie pozwala dobrze umyć auta a jedynie domywa ). Dobra chemia też wpływa na to jak to będzie po myciu wyglądać.

 

Ja osobiście mam jakiegoś spalinowego Karchera co dmucha około 200bar, ale tylko dlatego że potrzebuje myć dostawczaki czy kostkę na podwórku.

Do mycia mam szampon Gold Class od Meguiars i z tej samej firmy wosk DEEP CRYSTAL. Do usuwania rys to różnie, ale przeważnie SSR od Poorboys od 2.0 do 3.0 w zależności jakie te rysy są.

No i swoje auto zawsze myje ręcznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karchera podpinam pod pompę wodną. Dzięki temu daje on maksymalne ciśnienie. Oczywiście nie jest to zbyt bezpieczne i musi być druga osoba która włącza i wyłącza pompę, ale ciśnienie na pewno jest większe niż normalnie. Co do mycia bezdotykowego to się zgodzę. Ja zawsze po nałożeniu piany myje ręcznie szczotką i później spłukuje wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, ze bierzez wiadro z woda, dodajesz tego szamponu Gold Class i gabka myjesz auto? Pozniej spłukujesz, czekasz az wyschnie i woskujesz Deep Crystal Carnauba? I jak długo utrzymuje sie efekt nawoskowanego auta? czy wystarczy deszcz i juz jest wszystko spłukane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( przy czym osobiście uważam, że takie mycie nie pozwala dobrze umyć auta a jedynie domywa ). Dobra chemia też wpływa na to jak to będzie po myciu wyglądać.

 

Zgadzam sie z tym. Uzywam czesto duzego karchera z seri hds ale jesli ma byc tip top to zawsze latam dodatkowo z szczota, gabka i myje recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wiaderko, szampon i duża szczotka z włosia naturalnego. Karcher jest dobry do chodników, kostki itp. Niszczy lakier ciśnienie wody, które uderza o brud i matowi lakier. Na pewno jest wygodniej, ale wcale nie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wiaderko, szampon i duża szczotka z włosia naturalnego.

 

Zgadzam się.

 

 

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=261

 

To do mycia. Wg. mnie super płyn.

Zawsze myje ręcznie, bo żadna ciśnieniówka nie usunie tego syfu co sie osadza na lakierze.

Do tego glinka od czasu do czasu i później wosk. Ale to już musisz sam wypróbować, bo różne woski wyglądają różnie na różnych lakierach i efekt bywa różny. Trzeba testować.

 

PS. Jeśli po myciu nie używam wosku to osuszam bude mikrofibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karchera 2.98 , kupilismy go z tesciem na spółe i latamy własne samochody. Ale niestety ja zawsze tez myje taką rekąwicą z mikrofibry a pozniej dopiero spłukuje karcher'em. pozniej wycieram dopiero do sucha irchą naturalną. Fotki z wczorajszego pucowania:

 

Zdjęcie1 , Zdjecie2 , Zdjecie3 , Zdjecie4

 

A dzisiaj deszcz spadł jak wracałem do W-wy ale sie wkur........ :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze picuje wszystko, samochod ma wiecej kosmetyków niż ja

 

Jak zaczynam myć swój to dziewczyna wypomina mi, że niedługo ona będzie mieć mniej kosmetyków niż moje auto :P

 

 

 

 

sober

 

Ja mam takie, ale bardziej opłaca sie brać potrójny opak.

http://www.mrcleaner.pl/index.php?podkat=3683&k_prod=1587&sort=0

 

Do glinki takie coś

http://www.mrcleaner.pl/dodo-juice-born-slippy-250ml-koncentrat-110-p1068.html

 

gooooogle nie gryzie

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&biw=1332&bih=635&q=jak+u%C5%BCywa%C4%87+glinki&btnG=Szukaj&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=

 

Pierwszy wynik

http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=11358.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie środki jak można kupić na przysłowiowej stacji benzynowej to można sobie w ..buty wsadzić . Wszystko to tylko działa z tydzień , a potem ...replay . Są specjalistyczne środki i firmy które zajmują się detalingiem . Robią cuda na zewnątrz i wewnątrz auta , ba nie zapominają o komorze silnika i ma się miesiące spokoju , a auto wygląda jak nówka. Dodam że oczywiście to kosztuje ale ... kochamy swoje auta :)

 

link do forum poświęconego "picowaniem" http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4346 oczywiście jest tego więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem , Ci że za ful wypas(nawet wnęki kół były ...woskowane) właściciel mondeo jakie znajomy miał na kursie właśnie takiego "picowania" zapłacił 450zł . Jednak materiały zużyte to połowa kasy , no i czasowo to prawie 6h wyszło . Są całe procedury co i kiedy się pucuje , ile musi schnąć wosk i inne preparaty , że o ogrzewanym garażu nie wspomnę . Firma a Zawiercia (lub Będzina ...chyba...spytać muszę) robi szkolenia i właśnie znajomy będzie zakładał taką firmę w Mikołowie . Teraz tylko musi załatwić zezwolenia i ...dotację na myjnię parową (20000zł) , no ale na brak pracy nie będzie raczej narzekał (patrząc na to co się dzieje na myjniach na stacjach ;) ).

 

Dodam że po tych 6h koleś zaprosił właściciela auta i kursantów na plac za budynkiem , a tam przygotowane błotko . Myte auto zostało solidnie wybrudzone , potem poczekano aż to lekko przyschnie i ... mycie tylko karcherem usunęło wszystko , a miękka ircha postawiła kropkę nad "i" :)

 

kup Megsa i poorboys na stacji

 

Taaak właśnie pokazywano na tym kursie różne nawet drogie specyfiki i ... czas ich pozostawania na lakierze to tylko na papierku fajnie wygląda , a w zetknięciu z "gołębią kupą" to już tak różowo nie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Radek przeżywał ryskę na drzwiach jaką mu ktoś w Katowicach na zawodach zrobił :hyhy:

 

 

PS: patrząc na ten cennik , to te ceny które mi znajomy mówił to mega promo , bo za 550zł to oni tylko wnętrze robią , a nie "ful wypas" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...