Skocz do zawartości

Czym myjecie i jak dbacie o auta?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niezłe ceny mają 650pln jak dla mnie to trochę dużo ja takie coś robię za mniej około 500pln za polerkę lakieru i całe auto z zewnątrz czyli szyby, plastiki, koła, opony itd. Nie chwaląc się siedzę w tym dobrych kilka lat i widziałem że ktoś napisał że myjka ciśnieniowa niszczy lakier nieprawda tylko żle używane kosmetyki i chemia do samochodu niszczy lakier np traci on kolor blaknie matowieje itd ale można to doprowadzić do porządku jak ktoś wie jak to zrobić oczywiście beż maszyny polerskiej się nie obejdzie. Wykonuje się różne triki nawet można ściągnąć powłokę bezbarwnego tzw "flat polish" a potem wypełnić specjalną pastą widać to na zdjęciach Cooper S którego robiłem i nie jest to żaden PhotoShop :)

p.s. W razie pytań służę pomocą w sprawach "Car Valeting"

 

Kilka fotek moich prac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czarny to najlepszy kolor po zrobionej polerce wiadomo że ciężko go utrzymać w czystości i znać każda ryskę na nim ale jak się dba to wygląda najlepiej. Fotka 3 i 4 to autko mojej żony po polerce ja tam lubię czarny kolor :)

a oto dowód że czarny po polerce wygląda zaje....ie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze ja jej dopieszczam autko ale wiesz jak to kobietki potrafią się odwdżięczyć :P

 

Kepke, mam do Ciebie jedno pytanie, może nie uznasz tego za zdradę tajemnicy służbowej;P

Czym polerować szyby? Bez jakichś bardzo drogich środków itp. Mam w domu własne ręce i polerkę elektryczną za <100zł. Jakiś dobry płyn lub pasta? Nie musi być to najlepszy środek, ma być niezły i niedrogi. Ewentualnie podaj kilka propozycji:)

 

słuchaj ja używam środków Angielskiej firmy AUTOSMART i tam jest taka pasta "Mirror Image" jest to pasta do lakieru ale ja robię nią polerkę szyby i zdaje egzamin ale możesz w PL kupić np HARTPOLISH FG50 bardzo dobra pasta do polerowania szyb albo HARTIM, możesz spróbować też CarPlan T-Cut Glass Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na bardzo wolnych obrotach G3 a potem weź jakąś pastę do "finish-u" czyli nadająca połysk i będzie ok ja też uzywałem ściernej pasty oczywiście z Autosmart o nazwie "EVO" i nic z szybą się nie stało używałem także do kloszy lamp samochodowych. Tylko wiesz wszystko trzeba robić z głowa a Ty masz maszynę z regulacją obrotów?

 

p.s. wpisz w google Cerutex - pasta do polerowania szkła to chyba będzie dla ciebie najlepsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ta maszyna to niezbyt sie nadaje do Polerki bo 3200obr/min to stanowczo za dużo ja mam maszynę Rupes i ona ma 2200obr/min max ale ja robię finish max na 2000 i trzeba bardzo uważaj bo jak ktoś nie wie jak robić polerke to lakier pali na szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy moja ma takie obroty, ale pewnie ma podobne. Zdaję sobie z tego sprawę, ze ma wysokie obroty. Jak w tamte lato tak przepolerowałem sobie samochód Automaxem, to ja jej nie dociskałem, tylko trzymałem i kierowałem. O paleniu lakieru nie ma mowy, wiem o co chodzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego linku wziałem takie obroty tyle jest napisane, ale jak dla mnie to z dwoma trzymaniami polerka to pomyłka nie ma jak manewrować itd ja mam taką oczywiście rączka odrazu idze w kąt bo tylko przeszkadza :):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na tym zarabiasz, już Ci się wiele razy zwrócił taki sprzęt. Ja dostałem taką od znajomego i taką mam, kupiłem jedynie nowe miśki. Także dobrze sobie zdaję sprawę, że obroty są przynajmniej 4x za duże;)

Jak będę miał nadmiar czasu w wakacje, to kupię ten Cerutex. W sumie, to tyle w tym temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...