Skocz do zawartości

Audio w Scanii instalacja 24v


marlik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie? Jezeli te dane techniczne sa zgodne z prawda, a wzmak nie pracowalby z pelna moca, to teoretycznie powinna dac rade, podaja prad ciagly 30A, nie wiem ile pobiera ten wzmak, ale widze, ze bezpieczniki 2x20A tam siedza.

 

Jednak lepiej poszukaj jakiej mocniejszej pradowo, albo zmien wzmak na taki, co potrzebuje mniej amperow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...
A ja myślę że jeśli nie ma kasy na wzmak 24V co jest bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem,to rozwiązanie które podsunął Nakamichi jest następne w kolejce.Wszystkie przetwornice i inne kombinacje to wielka kicha,nie wróżę długoterminowej egzystencji takiego żródła prądu do którego chcecie zapinać prądożerne głośniki i suby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odswieże troche temat:)

miałem podłączony wzmacniacz Alpine mrp m352 http://www.audiophil...alpine_mrp-m352

a pod niego dls w610 właśnie w scani pod jeden aku i niedawno padł

Wyglada na to ze jednak inny sprzet. Pomyliles kolegow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie:)

No i kupiłem jednak tą przetwornice :P polską Volta pe-40

podłączyłem i jak narazie działa bez wiekszych problemów, pisze bez wiekszych bo jest jeden mały:P zrobiłem osobny wyłącznik za siedzeniem pasażera od przetwornicy i gdy jest ona wyłączona czyli subwoofer nie działa to w głośnikach seryjnych podłączonych pod radio słychac cos jakby swist brzęczenie a gdy włączam przetwornice to wszystko sie uspokaja a powinno być chyba na odwrót jakby cos bylo nie tak:)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

kolego jak tam twoja instalacja CA w Scanii? jestem ciekaw bo też chce w DAFie zrobić, te 24v spędza mi sen z powiek, a to co nakamischi napisał trochę dla mnie czarną magią trąca, o ile w przypadku jakichś 300W RMS można dać tą przetwornicę to co w przypadku 600W RMS? nie mogę znaleźć odpowiedniej.pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijasz tematy. Napisałem Ci kup dwie, tak abyś miał zapaś paru amper względem zapotrzebowania wzmaka. Inaczej uwalisz albo piec albo przetwornicę nie dobraną mocowo.


 

 


Można wyjścia dwóch przetwornic połączyć równolegle.

 

Otóż to, myślałem ,że Piter się domyśli o co mi chodziło w tym innym klepanym przez niego temacie, z poradą aby dał dwie przetworniczki i spał spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tak szybko z tym łączeniem równolegle. Przetwornice muszą być przystosowane do takiego łączenia. Pisałem już w innym temacie, zapytaj o przetwornicę w Merawexie z Gliwic, to jest najlepsza w Polsce firma produkująca zasilacze impulsowe. Przy okazji wesprzesz Polską firmę, a nie znowu kupować chińszczyznę.

 

P.S.

2 ostatnie lata studiów pracowałem w Merawexie przy ich zasilaczach, fakt że było to dość dawno ale możesz mi zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dostałem odp. na moje pytanie odnośnie tych przetwornic z Merawex'u, cena troche kiluje bo za 500W wychodzi ~700pln brutto, 350W ~550pln i 1000W ~1400pln. Jednak poczekam i będę atakował u-dimension na 24volt, chyba że gdzies wcześniej ustrzele tego Carpowera, póki co znalazłem bo w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 takiej przeróbki nikt fachowo nie zrobi. Tak na dobrą sprawę, trzeba na nowo zaprojektować przetwornicę na bazie istniejącej, dobrać elementy pracujące w zupełnie innych warunkach (być może część elementów zostanie starych), zamienić lub przewinąć transformator. Dużo przy tym robty żeby było po bożemu.

 

Tak czysto hipotetycznie, jaki wzmacniacz miałby być przerabiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wiem jak to wyliczyłeś, ten dimension jest za 1600 i tyle trzeba za niego kasy wyłożyć, nie prowadze działalności więc niczego w koszta nie wrzuce.

 

co do przeróbki, zalezy ile by to kosztowało, jeden 4x50W - Alpine 3554 albo u-dim Jr.4.300, drugi jakiś żeby miał 300-400W RMS na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...