Skocz do zawartości

golf iv - wyprowadzenie glosnika przed tapicerke, bez niszczenia tapicerki


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no tak, ok, mamy juz Tunel w ktorym glosnik oddycha i pytanie co jeszcze lepsze.

 

1. Glosnik w takim "special edyszon" tunelu gdzie oddycha i jest dociegniety do tapicerki (i jak to kiedys nakamichi napisał) - "wole mięc bałagan za membraną niż przed"

czy

2. Głośnik na "zwykłym" (w sensie nie tworzącym tunel) pierścieniu podfrezowanym na rantach gdzie oddycha ale....... nie jest dociągniety do tapicerki i gra pod tapicerke lub jesli zrobimy z mat/gąbek (whatever) tunel do tapicerki aby dziwek nie uciekał na boki to mamy efekt - złóż rece przytknij do buzi i cos powiedz.......?

 

 

hmmm chyba odpowiedz jest jedna ale....... za "krótki" jestem zeby to uzasadnić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi

 

 

http://img15.imageshack.us/i/dystans.jpg/

(Na szybkiego szkic robiony)

 

 

Czy o to mniej więcej chodzi ?

 

Mniej więcej tak, nic nie stoi na przeszkodzie aby głośnik o średnicy montażowej 140 mm instalować w tunelu o średnicy wewnętrznej np 160/180 mm , przy średnicy magnesu rzędu 80/90 mm /.

Stożek jedynie po części realizuje tą ideę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak, nic nie stoi na przeszkodzie aby głośnik o średnicy montażowej 140 mm instalować w tunelu o średnicy wewnętrznej np 160/180 mm , przy średnicy magnesu rzędu 80/90 mm /.

Stożek jedynie po części realizuje tą ideę .

Teraz kwestia co realizuje dalszą cześć tej ideii :rolleyes:

 

edit

Szymon- Tak zwane "Tuby" potocznie to nie jest nic złego gdyby w nich znajdowały się przetworniki nie przypadkowe, objętość jak i strojenie nie było przypadkowe jak i materiał z jakich są wykonane nie przypominał by grubszej tektury.

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przyszedł taki pomysł...

Dlaczego dystanse muszą być okrągłe?

Może lepiej dać dystans tworzący prostokąt - tworzący tak jakby wnętrze małej kolumny?

 

Może wtedy coś zmieniłoby się na plus :)

 

Naskrobałem taki schemacik (załącznik)

 

 

 

Wiadomo, że to duża ingerencja w tapicerkę, ale może w niektórych przypadkach

tam gdzie potrzeba dużego tunelu - takie rozwiązanie bezkompromisowe - byłoby

do wdrożenia.

post-4961-0-92916000-1300623396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest link do goffera IV z wyprowadzonym wooferem

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210822

 

jak sam autor zaznaczył, zastosował dystanse 6cm.

 

 

Dzięki za link,

ale nie jest pytaniem czy da się zrobić długi tunel z MDF - bo wiemy, ze da się i 12cm

tylko jak ten tunel psuje dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie dłuższy panel pogarsza , pamiętam przypadek montażu kiedy w 10cm panelu głośnik grał lepiej ,a to ,że DLS tak zaleca nie koniecznie jest właściwe dla wszystkich przypadków, i dla wszystkich głośników , podobnie jest z innymi przypadkami w DLS gdzie

po latach praktyki niestety z niektórymi pomysłami DLS nie można się zgodzić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link,

ale nie jest pytaniem czy da się zrobić długi tunel z MDF - bo wiemy, ze da się i 12cm

tylko jak ten tunel psuje dźwięk :)

 

Jak byś "Mądrusiu" przeczytał temat od początku to byś wiedział czego sie tyczy, a temat "psucia dźwięku" wyszedł w trakcie. Linka podałem, bo przez 4 strony tematu nikt go nie zapodał, a tu dotyczy on stricte samochodu o którym mowa w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam autor zaznaczył, zastosował dystanse 6cm.

 

I co z tego. Trzeba weryfikować pewne wiadomości i to co ktoś pisze/mówi wedle własnego rozumu. A nie ślepo wierzyć we wszystko.

 

pablo155 To że komuś zagrało "lepiej" w takim tunelu może być to podyktowane jego preferencjami. A one mogą mieć mało wspólnego z Sound quality.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego. Trzeba weryfikować pewne wiadomości i to co ktoś pisze/mówi wedle własnego rozumu. A nie ślepo wierzyć we wszystko.

Widział ktoś kiedyś takie rozwiązanie? Może niech ktoś obcykany się wypowie

a nie ma tam 16 5 głośnika? nibyu pisza ze 16.5 glosnik taki pierścieni MDF 50mm i skrecamy i wszytko prosto ? czy tu chodzi o 17cm i dla tego kolega chce zostawic tam maskownice bo fakt ładnie to wygląda

 

ale chłopie o co Ci chodzi?? znalazłem odpowiedź bezpośrednio/pośrednio dotyczące tematu to wkleiłem i odpowiedziałem ripostą na zarzuty Bartha co do mojej wypowiedzi, a Ty mi tu rzucasz tekstami odnosnie ślepej wiary... wyluzuj.... poza rozwiazaniem jakie zostało zastosowane (nie ważne czy dobre/czy złe, fakt że takie jest = wyprowadzenie głosnika przed tapicerkę drzwi) rozmawiamy też o plusach i minusach, a Ty masz z tym w stosunku do tego jakieś obiekcje.

 

pablo155 To że komuś zagrało "lepiej" w takim tunelu może być to podyktowane jego preferencjami. A one mogą mieć mało wspólnego z Sound quality.

 

tu nie przeczę, każdy ma swój gust, kazde ucho jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...